Steamer czy żelazko?

Jedno z najczęściej zadawanych przez naszych Klientów pytań brzmi: „Czy SteaMaster zastąpi tradycyjne żelazko?”. Odpowiedź brzmi: „TAK”. Steamer służy przede wszystkim do prasowania ubrań. Jego dodatkowymi funkcjami są odświeżanie odzieży czy dezynfekcja materiałowych powierzchni. A tego nie umożliwi Ci żelazko. A zatem, steamer czy żelazko?

SteaMaster różni się od tradycyjnego żelazka prasowaniem w pionie, w powietrzu, bez deski. Dlatego też na początku dokładne wygładzenie może wydawać Ci się niemożliwe ze względu na brak dociśnięcia tkaniny do podłoża. Wystarczy jednak delikatnie naciągnąć materiał, by nabrał sztywniejszej formy, i przykładać bezpośrednio do niego dyszę steamera, wykonując ruch w dół i w górę. Przekonasz się, że zagniecenia znikają w mgnieniu oka i niepotrzebna jest do tego deska. Parownicą wygładzisz ubrania z każdej strony, bez przekładania kawałek po kawałku. Ubranie swobodnie wisi na wieszaku, a Ty masz dostęp do zarówno przedniej, jaki i jego tylnej części.

Prasowanie steamerem jest znacznie szybsze od tradycyjnego. Średnio nawet 5 razy! Nie wyciągasz już deski i nie przekładasz prasowanego ubrania. Wieszasz je na wieszaku, włączasz prasowacz i… działasz! Oczywiście, musisz nabrać wprawy i za pierwszym razem prasowanie steamerem może trwać nieco dłużej. Jednak z czasem przekonasz się, jak łatwe jest prasowanie parą i w końcu zaoszczędzisz swój czas. Szczególnie rano, kiedy spieszysz się do pracy, a masz niewyprasowaną koszulę.

steamer prasuje szubciej od zwykłego żelazka

Różnice pomiędzy steamerem a żelazkiem

Prostowanie ubrań za pomocą steamera zmienia też nawyk prasowania. Otóż nie musisz prasować już całej góry ubrań na raz, tuż po wysuszeniu. Oczywiście, możesz, jeśli chcesz! Lepiej jednak powieś je w szafie i wyprasuj tuż przed założeniem. Wielu naszych Klientów zmieniło swoje nastawienie do prasowania, wiedząc, że nie będą musieli stać kilka godzin przy desce.

Prasując steamerem, nie obawiasz się już o przypalenie ubrań. Gorąca para nie wypali dziury w Twojej ukochanej wiskozowej sukience czy umożliwi prasowanie kaszmirowego swetra i wełnianego płaszcza. Delikatnych ubrań nie musisz prasować przez szmatkę. Wiedz jednak, że prasowaczem nie możesz wygładzać rzeczy klejonych – para może je rozkleić.

Ostatnią bardzo ważną różnicą pomiędzy steamerem a żelazkiem jest wielofunkcyjność tego pierwszego. SteaMaster nie tylko służy do prasowania, ale także odświeżania ubrań, tj. swetrów, marynarek, płaszczy, kurtek oraz usuwania z nich nieprzyjemnych zapachów. Ponadto zdezynfekuje i zniszczy bakterie na materiałowych powierzchniach w domu czy na zabawkach dzieci. To urządzenie, które powinno znaleźć się w domu alergika.

Czy SteaMaster zastąpi tradycyjne żelazko

Co wybrać: steamer czy żelazko?

Prasowanie steamerem jest szybkie, wygodne i przyjemne. Nie musisz już z frustracją patrzeć na górę piętrzących się na fotelu ubrań do prasowania. Zmień nawyk! Tuż po praniu układaj ubrania do szafy, a przed założeniem prasuj. Wygładzanie materiałów może być przyjemne, tylko musisz przekonać się do prasowania parą. A żelazko możesz sobie zostawić, ale głęboko w szafie. Może kiedyś przyjdzie Ci ochota na długie stanie przy desce?

Jakbyś miał jakieś pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

SteaMaster Team

Skomentuj ten wpis