Zwalczanie roztoczy w domu z parownicą SteaMaster

W domu roztocza są wszędzie. Wraz z kurzem osadzają się na różnych powierzchniach i przedmiotach. Pozbycie się ich nie jest łatwe – te małe szkodniki są niezauważalne gołym okiem. Jednak odpowiednie sprzątanie może ograniczyć ich występowanie. Dlatego raz na jakiś czas materiałowe powierzchnie warto odświeżać stacjonarnym żelazkiem parowym SteaMaster.

Na oknach, kaloryferach, podłodze, meblach, w materacu, a nawet w pluszowych zabawkach – to właśnie w tych miejscach najczęściej osadzają się roztocza kurzu domowego. Są szczególnie dokuczliwe dla osób, które cierpią na alergię. Dlatego tak ważne są systematyczne porządki w mieszkaniu i oczyszczanie podatnych na nie powierzchni. Oto kilka sprawdzonych sposobów na walkę z tymi niewidzialnymi psotnikami.

Jak pozbyć się roztoczy w salonie (poduszki, kanapy, powierzchnie tapicerowane, zasłony)?
 jak pozbyć się roztoczy z mebli

Stacjonarne żelazko parowe SteaMaster nie tylko prasuje ubrania, lecz także świetnie nadaje się do odświeżania różnego rodzaju powierzchni. Salon jest jednym z najbardziej podatnych na występowanie roztoczy pomieszczeń. Ozdobne poduszki, tapicerowane kanapy czy fotele to ich ulubione siedliska. Dlatego raz na jakiś czas warto potraktować je gorącą parą. Ta wydobywająca się z dyszy parownicy SteaMaster osiąga temperaturę prawie 100°C, dzięki czemu mamy pewność, że niepożądane drobnoustroje od razu zginą. Ponadto jest to świetne rozwiązanie dla alergika, który nie musi już męczyć się z częstym praniem zasłon czy firan. Wystarczy potraktować je steamerem, aby w mgnieniu oka zyskały świeżość, nie zdejmując ich nawet z karnisza.

Roztocza w sypialni (materac)

Warunki panujące w sypialni sprzyjają rozwojowi roztoczy. Dlatego też tak ważne jest regularne wietrzenie, strzepywanie pościeli czy wystawianie jej na działanie promieni słonecznych. Tych kilka prostych kroków, systematycznie powtarzanych, wystarczy, aby zlikwidować pajęczaki. Warto pamiętać też o czyszczeniu materaca. Przy każdej zmianie pościeli użyj żelazka parowego SteaMaster, aby wyparzyć go i pozbyć się resztek naskórka.

Fot. Wkrecona.pl

Wyparzanie, zamiast zamrażania (zabawki)

Dzięki parownicy SteaMaster zapomnimy o wkładaniu pluszowych zabawek do zamrażarki. Znacznie szybciej i łatwiej usuniemy z nich wszelkie bakterie, wyparzając materiałowe powierzchnie.  Wystarczy przyłożyć dyszę do pluszaka, wykonując ruchy z góry do dołu. Gorąca para dotrze nawet do trudnodostępnych miejsc.

Fot. Wkrecona.pl

Parownica SteaMaster to nie tylko żelazko parowe. To wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu nie tylko błyskawicznie wyprasujesz ubrania, ale także zadbasz o dom i stworzysz przestrzeń przyjazną alergikom. Przekonaj się i wybierz swój model: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis