Parownica SteaMaster dla alergików

Alergia wziewna to jedna z najbardziej dokuczliwych form alergii. Pyłki, kurz, pleśń czy inne alergeny to największe zmory dla alergików. Ale można i trzeba z tym walczyć! Wystarczy wprowadzić kilka prostych zasad, dzięki którym skutecznie pozbędziemy się niechcianych drobnoustrojów. Pomoże nam w tym stacjonarne żelazko parowe marki SteaMaster.

Życie alergika bywa naprawdę ciężkie i to nie tylko w okresie wiosennym, gdy wszystko zaczyna kwitnąć. Alergie towarzyszą nam cały rok, również w domach. Kurz, roztocza, grzyby czy pleśnie – to wszystko chowa się w zakamarkach pomieszczeń. Jednak istnieje sposób na to, by sprawić, że dom stanie się dla alergika przyjaznym miejscem. Wystarczy skorzystać z parownicy SteaMaster!

Steamer, oprócz podstawowej funkcji prasowania parą, oferuje również możliwość usuwania wszelkich bakterii, roztoczy czy innych drobnoustrojów z materiałowych powierzchni. Gorąca para osiąga aż 100 stopni Celsjusza. Jednak, aby rzeczywiście przyniosła pożądane efekty i stworzyła przyjazne miejsce dla alergików w domu, najważniejsza jest regularność jej użytkowania.

Czyszczenie kanap

Kanapa to prawdziwe siedlisko drobnoustrojów. Siadając i odpoczywając na niej, zostawiamy tam zebrane bakterie na naszych ubraniach. Ponadto kurz z powietrza bardzo lubi osadzać się na materiałowych powierzchniach. Dlatego ważne, by przynajmniej raz w tygodniu odświeżyć ją przy pomocy parownicy SteaMaster. To bardzo szybki i przyjemny sposób na odświeżanie! Wystarczy przyłożyć dyszę do materiału i wykonywać ruchy z góry do dołu, tak, aby cała powierzchnia została potraktowana gorącą parą. Podobnie możemy postąpić z innymi materiałowymi powierzchniami, np. fotelem, krzesłami czy nawet poduszkami i kocami.

Odświeżanie zasłon i firan

W domu alergika zasłony w oknach niestety nie są mile widziane. Bardzo łatwo „łapią” kurz i zatrzymują roztocza. Jednak dzięki steamerowi możemy z łatwością usunąć drobnoustroje, nie ściągając zasłon nawet z karnisza. Parownica SteaMaster odświeży je w pionie. Nie dość, że usuniemy z niej zalegające bakterie, to przy okazji wyprasujemy je i odświeżymy bez konieczności częstego prania.

Alergicy w sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach. W końcu to tam spędzamy całą noc. Niestety materac to ogromne siedlisko wszelakich drobnoustrojów. Dlatego w przypadku alergików bardzo ważne jest jego regularne czyszczenie. Przy każdej zmianie pościeli warto potraktować materac gorącą parą, która dzięki odpowiedniej temperaturze pozbędzie się niechcianych i drażniących pyłków, a sen dla alergika stanie się znacznie przyjemniejszy i spokojniejszy.

Fot. Wkręcona

Kuchnia alergika

Alergicy cierpią w domach również ze względu na środki czystości używane do sprzątania powierzchni, szczególnie tych w kuchni. I w tej sytuacji pomoże nam parownica SteaMaster! Jeśli mamy tłuste plamy na kuchence, nie musimy od razu sięgać po chemiczne detergenty.  Warto najpierw spróbować usunąć je gorącą parą, która zwilży powierzchnie, tak, że wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką. Prosto, bez chemii i bez alergii.

Wszystkie modele parownicy SteaMaster dostępne są w naszym sklepie internetowym https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis