Jak usunąć zapach z ubrań z ciucholandu?

Ubrania z drugiej ręki cieszą się niesłabnącą popularnością. Na łowach w sklepach z odzieżą używaną możemy znaleźć prawdziwe perełki i to najczęściej za wielokrotnie niższą cenę. Jednak materiałom, które na sklepowe półki przebyły długą i ciężką drogę, czasem towarzyszy nieprzyjemny zapach. Przedstawiamy skuteczne sposoby na to, jak pozbyć się zapachu odzieży używanej ze świeżo zakupionych ubrań i cieszyć się nimi na równi z tymi, które nie były noszone nigdy wcześniej.

Nieprzyjemny zapach ubrań – czy da się go usunąć?

Dla wielu osób nieprzyjemne zapachy odzieży używanej są całkowicie dyskwalifikujące dla takich ubrań. A szkoda, bo kupowanie i noszenie używanych ubrań to działanie bardzo ekonomiczne i ekologiczne. Takie rzeczy są zwyczajnie tańsze, to po pierwsze. Po drugie, przemysł odzieżowy jest jednym z najbardziej niebezpiecznych dla środowiska biznesów. Produkcja nowych ubrań sporo kosztuje naszą planetę, dlatego warto robić wszystko, by jej pomóc. Popularne ciucholandy, czyli sklepy z odzieżą używaną, to skuteczny sposób na to, jak ograniczyć kupowanie nowych ubrań, ale przy tym wciąż ubierać się modnie i wygodnie.

Istnieje kilka sposobów na usunięcie nieprzyjemnych zapachów z odzieży. Dzięki nim więcej osób może chcieć zacząć kupować i nosić używane ubrania, a tym samym działać bardzo ekologicznie i oszczędzać pieniądze. Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się, jak proste może być usunięcie zapachu odzieży używanej z rzeczy kupionych w ciucholandzie!

Sposoby na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z ubrań

Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by nieprzyjemny zapach ubrań zniknął z rzeczy, które kupiliśmy w ciucholandzie:

Niezawodny ocet

Octu używamy bardzo często podczas sprzątania, bo jest skuteczny tak samo w czyszczeniu, jak i usuwaniu nieprzyjemnych zapachów. A przy tym jest również tani. Jeśli chcesz wypróbować ocet w odświeżaniu używanych ubrań, wlej pół szklanki do komory z proszkiem, zanim zaczniesz pranie. Ocet usunie zapach stęchlizny i sprawi, że ubranie będzie pachniało po prostu neutralnie.

Pamiętaj jednak, by z pomocą octu nie czyścić bardzo delikatnych materiałów – a takie również możesz znaleźć w sklepie z odzieżą używaną. Jeśli trafi Ci się perełka, np. w postaci kaszmiru, znajdź delikatniejsze sposoby na jej odświeżenie. O tym, jak prać i prasować kaszmir, przeczytasz na naszej stronie.

Działanie niskiej temperatury

Istnieje szybki sposób na to, żeby zneutralizować zapach odzieży używanej. Wystarczy przyniesione ubrania włożyć do zamrażarki. Zabezpiecz je wcześniej foliową torebką i zostaw w zamrażarce na całą noc. Ta metoda również niesie ze sobą pewne ograniczenia. Nie jest co prawda zagrożeniem dla struktury i koloru materiałów, ale z pewnością nie pomieści większych ubrań. Wciśnięcie w szufladę zamrażarki zimowego płaszcza może zakończyć się niepowodzeniem, dlatego w tym przypadku również trzeba skorzystać z innej metody. Przeczytaj jak wyprać i wyprasować płaszcz.

Użycie alkoholu

Wódka nie rozwiązuje zbyt wielu problemów, ale zapach stęchlizny i zapach potu potrafi usunąć z ubrań bardzo skutecznie. Wystarczy wlać ją do atomizera i spryskać nią ubranie. Po całym zabiegu zapach rzeczy będzie neutralny, zatem trzeba będzie dodatkowo je wyprać. Warto jednak pamiętać, że alkohol na wiele rodzajów tkanin może działać odbarwiająco, dlatego wcześniej trzeba wykonać próbę w niewidocznym miejscu. Z pewnością warto przed alkoholem uchronić zamsz, dlatego zerknij na nasze porady na pranie, suszenie i prasowanie zamszu.

Soda oczyszczona dobra na wszystko

Soda oczyszczona pojawia się wszędzie tam, gdzie szukamy sposobów na wyczyszczenie czegoś. Jest w tym po prostu niezwykle skuteczna. Aby usunąć zapach odzieży używanej ze świeżo przyniesionych ubrań, wystarczy je wyprać w sodzie z dodatkiem zwykłego detergentu. Po takim praniu ubrania będą odświeżone. Dodatek ulubionego płynu do płukania sprawi, że na ubraniach zamiast stęchlizny, będzie wyczuwalny przyjemny zapach.

Kilka kropel olejku sosnowego

W walce z nieprzyjemnym zapachem ubrań skuteczny jest również olejek sosnowy. Najczęściej mamy go w domu wtedy, gdy używamy go do inhalacji na przeziębienie. Jest równie skuteczny w walce z zapachami. Wywabianie nieprzyjemnych zapachów z jego udziałem? Wystarczy dodać kilka kropli do komory z praniem i ustawić standardowy program z dodatkiem środków piorących. Taka mikstura usuwa zapachy stęchlizny i potu. A w celu uzyskania przyjemnego zapachu przydać się może ulubiony płyn do płukania.

Wywabianie nieprzyjemnych zapachów – najtrudniejsze materiały

Niezależnie od metody, jakiej poddajemy rzeczy przyniesione z ciucholandu, na koniec powinniśmy ubranie wyprasować. Nie stanowi to problemu, jeśli jest to rzecz ze zwykłej bawełny i innego – nazwijmy to – standardowego materiału. Jednak co się dzieje, jeśli jest to plisowana spódnica? Skórzana kurtka? Ich prasowanie może być zdecydowanie trudniejsze. Z pomocą przychodzi wówczas prasowacz parowy Steamaster. To urządzenie, które wyprasuje takie ubrania bezdotykowo. Tworzona przez niego gorąca para wodna wnika głęboko we włókna materiału i w ten sposób go rozprasowuje. Nie musisz spędzać wielu godzin przy desce do prasowania, by uzyskać pożądany efekt. Sprawdź, jak wyprasować skórzaną kurtkę, plisowaną spódnicę, a także ubrania z nietypowych materiałów.

Jak usunąć zapach odzieży używanej z ubrań z ciucholandu? Oto sposób numer 1!

Jeśli możliwość kupowania w ciucholandach może wywołać u kogoś zaniechanie kupowania nowych rzeczy i tym samym wsparcie środowiska – warto to zrobić. Parownica Steamaster do doskonały sposób zarówno na odświeżanie, jak i prasowanie takich ubrań. Nieprzyjemne zapachy bardzo łatwo usunąć za pomocą gorącej pary. Warto przy tym wspomnieć, że to doskonały sposób na pozbycie się z materiału wszelkiego rodzaju bakterii i roztoczy, a to wszystko bez ryzyka uszkodzenia tkaniny. Dzięki temu możesz decydować się na dowolne ubrania z ciucholandu i nie martwić się o to, co zrobisz z zapachem stęchlizny.

Używanie parownicy do ubrań jest niezwykle proste. O tym, czy warto kupić ręczną parownicę przeczytasz na naszym blogu i dowiesz się, jak ogromne korzyści niesie ze sobą jedno niewielkie urządzenie. Nie tylko pomoże w usunięciu uciążliwych zapachów, ale również odświeży ubranie i pozbędzie się z nich szkodliwych, niewidocznych stworzeń.

Jak wybrać najlepszą parownicę, która usunie z ubrań nieprzyjemną woń?

W usuwaniu zapachu stęchlizny i charakterystycznego zapachu ubrań z lumpeksu, parownica będzie niezawodna. Istnieje kilka rodzajów parownic, dlatego warto dobrze dobrać produkt do własnych potrzeb, by maksymalnie spełniał Twoje oczekiwania. Zerknij zatem na ranking parownic do ubrań.

Świadomość ekologiczna stale wzrasta, a jest ona równie ważna wśród wielkich firm, jak w gospodarstwach domowych. Z parownicą możesz zneutralizować brzydką woń używanych ubrań i kupować je znacznie częściej. Gorąca para doskonale dezynfekuje ubrania i jest to najpewniejsza metoda uzyskania rzeczy czystych i świeżych. W ten sposób nie tylko będziesz mieć wpływ na zdrowie naszej planety, ale również spore oszczędności, które wynikną ze znacznego ograniczenia wydatków na nowe, a przy tym drogie ubrania.

Skomentuj ten wpis