Ranking: Parownice do ubrań – TOP 5 najlepszych parownic

Parownice do ubrań stają się coraz bardziej popularne. Wielu ludzi zalicza je już do podstawowego sprzętu, który stanowi wyposażenie domu. Pokochaliśmy je za bezproblemowe odświeżanie i wygładzanie delikatnych tkanin, za prostotę użytkowania i brak konieczności rozkładania deski. Jednak wybór najlepszej parownicy do ubrań, może być trudny, zwłaszcza dla początkującego użytkownika, który nie wie, na co dokładnie powinien zwrócić uwagę. Przygotowaliśmy zatem ranking najlepszych parownic do ubrań. Wśród nich każdy znajdzie model idealny dla siebie.

Ranking Parownic do ubrań – TOP 5 polecanych modeli

Wśród naszych propozycji znalazły się modele zarówno do domowego użytku, jak i takie, z których można korzystać w zakresie biznesowym, przy dużych ilościach prasowanych i odświeżanych rzeczy. Zwracamy tu uwagę na wygodę użytkowania, trwałość urządzenia i jego skuteczność w codziennym dbaniu o wygląd tkanin. Koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami!

1. Prasowacz Parowy EM-101

Prasowacz Parowy EM-101

Wysokiej jakości urządzenie, które w pełni gotowe do pracy będzie już w 45 sekund. Ma dużą moc 1750 wat, a to oznacza, że doskonale poradzi sobie nawet z trudnymi zagnieceniami. Nadaje się również do prasowania i odświeżania grubych tkanin. Poradzi sobie nawet z ciężkimi materiałami, dlatego warto je zaangażować w prace domowe i pozwolić sobie na przyjemne i komfortowe odświeżanie firan i zasłon. Umożliwia bezproblemowe prasowanie w pionie, a to oznacza, że nie musisz zdejmować dekoracji okien, by ją odświeżyć i wyprasować. Ulubione sukienki, koszule, garnitury i płaszcze możesz prasować w pionie przy użyciu wieszaka na ubrania. Dzięki temu jest to o wiele łatwiejsze, ale również bardziej przyjemne.

Prasowacz parowy EM-101 umożliwia prasowanie nawet przez 90 minut – tyle wynosi jego ciągły czas pracy. Wystarczy do wyprasowania i odświeżenia wielu ubrań. Urządzenie zapewnia wyrzut pary o mocy 40 g na minutę, a to przekłada się na bardzo skuteczne wygładzanie ubrań, a także możliwość usuwania drobnych zanieczyszczeń. Z tą mocą bez obaw można prasować także delikatne tkaniny.

Prasowacz EM-101 – parametry liczbowe

Parownica do ubrań Steamaster EM-101 ma dość długi przewód zasilający – 1,9 m. Jest zatem wygodna w użytkowaniu, nawet na dużej przestrzeni. Długość przewodu parowego to 1,5 m, a to sprawia, że można nią prasować i odświeżać także te tkaniny, do których z ziemi mamy ograniczony dostęp. Ciągły wyrzut pary umożliwi ich precyzyjne wygładzenie. Waga urządzenia to zaledwie 3,6 kilograma. Bez trudu można je przenosić z miejsca na miejsce i prasować tam, gdzie jest Ci najwygodniej. Pojemny zbiornik na wodę (2,6 litra) to gwarancja możliwości wyprasowania większych ilości ubrań bez konieczności częstego nalewania wody. Warto przy tym wspomnieć, że zbiornik na wodę jest odłączany, zatem możesz go wygodnie uzupełnić bez konieczności przemieszczania się z całym urządzeniem.

Dodatkowe elementy

W zestawie parownicy do ubrań Steamaster EM-101 znalazły się również dodatkowe elementy, dzięki którym prasowanie stanie się jeszcze przyjemniejsze. Jest to szczotka-nakładka do prasowania na kant, wieszak na spodnie, a także duży, rozkładany wieszak. Ten ostatni w połączeniu z parownicą stworzy wygodne miejsce pracy, w którym wyprasujesz i odświeżysz różne rodzaje tkanin.

Doskonały design

Parownica do ubrań EM-101 została zaprojektowana tak, by cieszyć oko zarówno osób, które lubią klasyczne urządzenia, jak i tych, którzy oczekują odrobiny ekstrawagancji. Dlatego możesz zamówić ten model w szarym, stonowanym kolorze, eleganckim bordo lub oryginalnym, rzucającym się w oczy różu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Prasowacz parowy J-01

Prasowacz Parowy J-01

Jest nieco mniejszym modelem w stosunku do wymienionego wcześniej i z pewnością zadowoli tych, którzy po parownicę będą sięgać po to, by nie tracić czasu na rozkładanie deski i podłączanie klasycznego żelazka. Jest niewielki, zgrabny i bardzo lekki, waży zaledwie 3,2 kilograma. Zapewnia szybkie odświeżanie odzieży, przy którym na pewno nie dojdzie do powstania jakichkolwiek zabrudzeń lub mokrych plam. To bardzo ważne, by przenikanie pary umożliwiało uzyskanie efektu ubrania suchego i pachnącego.

Parametry liczbowe modelu J-01

Parownica do ubrań Steamaster J-01 ma długi kabel zasilający (1,9 metra), dzięki któremu użytkowanie urządzenia jest wygodne, nawet z dala od kontaktu. Charakteryzuje ją szybkie nagrzewanie, ponieważ gotowość do pracy uzyskuje już w 45 sekund od momentu włączenia. Szybkość nagrzewania jest szczególnie istotna dla tych, którzy potrzebują dokonać szybkich poprawek lub wyprasować niewielkie elementy danej tkaniny.

Z tym urządzeniem z pewnością pozbędziesz się trudności podczas prasowania mankietów. Niezwykle łatwe w prasowaniu okażą się również plisowane spódnice. Ponadto parownica może pomóc w wygładzaniu i odświeżaniu różnego rodzaju tkanin dekoracyjnych, np. firan, zasłon, czy tapicerowanych mebli. Urządzenie umożliwia prasowanie przez 60 minut bez zasilania.

Ilość generowanej pary to 40 g/minutę. Połączenie tego z mocą 1750 wat sprawia, że gorąca para odświeża ubrania uszyte nawet z grubych i ciężkich tkanin. Długość przewodu parowego to 1,5 metra, doskonała, by prasować ubrania w pionie, na specjalnym, rozkładanym wieszaku. Dostępna jest tu również regulacja strumienia pary. Dzięki możesz decydować, czy potrzebny Ci silny strumień pary, czy też wystarczy nieco delikatniejszy. Zdejmowany zbiornik na wodę pozwala na jej szybkie uzupełnienie. Jego pojemność to 1,3 litra.

Klasyczny design

Parownica do ubrań J-01 to klasyczny model w biało-szarym kolorze. Dzięki temu wpasuje się w każde wnętrze. Jest niewielka, a dzięki temu można zorganizować dla niej przestrzeń w szafce lub pomieszczeniu gospodarczym. Jej przenoszenie przy tak niewielkiej wadze nie stanowi żadnego problemu.

Dodatkowe elementy

Parownica została wyposażona w dodatkowe elementy, które znajdują się w zestawie. Jest tam wieszak na spodnie i nakładka do prasowania ich na kant. Dodatkowo znajdziesz tam składany wieszak, który daje możliwość prasowania i odświeżania tkanin w pionie. To bez wątpienia dodatkowe zalety parownicy, dzięki którym prasowanie stanie się przyjemnością i wręcz relaksującą czynnością.

3. Parownica do ubrań EM-202

Prasowacz Parowy EM-202

To produkt dla wymagających, którzy od sprzętu oczekują naprawdę wiele. Doskonale nadaje się do prasowania grubszych tkanin, wyróżnia go również duża pojemność zbiornika. Parametry ustawione są tak, by parownica pomagała chronić ubrania podczas ich prasowania i odświeżania. Usuwa zagniecenia bardzo precyzyjnie, a oprócz tego, że bardzo dobrze radzi sobie z odzieżą, można ją wykorzystać również do wyprasowania tkaniny mebli tapicerowanych.

Parametry modelu EM-202 w liczbach

Jest to kolejna parownica, która ma kabel zasilający o długości 1,9 metra, a także przewód parowy o długości 1,5 metra. Podobnie jak poprzednie modele bardzo dobrze radzi sobie również na większych przestrzeniach i pozwala na wygodne prasowanie w pionie. Moc urządzenia to 1750 wat, a swoją gotowość do pracy parownica osiąga w 45 sekund.

Koniecznie trzeba jednak zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę. To aż 3 litry, dzięki czemu nawet podczas długiego prasowania nie będzie konieczności dolewania wody. Taką ilością można wyprasować wiele ubrań i elementów dekoracyjnych w mieszkaniu. Parownica do ubrań Steamaster EM-202 zapewnia wyrzut pary w ilości 40 g/minutę. Skutecznie pochłonie to nieprzyjemne zapachy i odświeży ubrania, pozostawiając je całkowicie gładkie.

Design dla Ciebie

Parownica stojąca EM-202 dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwsza to klasyczna szarość, która wpasuje się w każde wnętrze i często pozostanie niezauważona. Jeśli właśnie na tym Ci zależy – warto wybrać ten kolor. Druga natomiast może być praktycznym urządzeniem i ozdobą w jednym, ponieważ ma krwiście czerwony kolor, a to zdecydowanie zwraca na nią uwagę.

Dodatkowe elementy

Model EM-202, podobnie jak wcześniej wspomniane modele, został wyposażony w dodatkową końcówkę do prasowania rzeczy w kant, jak również wieszak na spodnie i rozkładany wieszak do prasowania w pionie. Z tymi elementami parownica stojąca staje się jeszcze wygodniejszym urządzeniem.

4. Parownica do ubrań EM-303

Prasowacz Parowy EM-303

Prasowacz parowy Steamaster EM-303 to zaawansowana parownica ręczna, która z pewnością podoła nawet najtrudniejszym zadaniom. Doskonale sprawdzi się nie tylko w użytku domowym, ale również biznesowym, tam, gdzie prasowanie jest trudne i jest go naprawdę wiele. W pełni profesjonalnie poradzi sobie podczas wygładzania i odświeżania trudnych tkanin, ponieważ doskonale usuwa zagniecenia. Jest idealna do szybkiego prasowania, ponieważ jej moc pozwala na uzyskanie świetnych efektów w bardzo krótkim czasie.

Parownica do ubrań EM-303 w liczbach

Prasowacz EM-303 nie różni się od swoich poprzedników ani przewodem zasilającym, ani przewodem parowym. Pierwszy z nich ma 1,9; drugi natomiast 1,5 m. Przy zakupie parownicy do celów profesjonalnych warto zwrócić uwagę na inne rzeczy, a w przypadku tego urządzenia zdecydowanie zasługują one na uwagę. Pojemność zbiornika na wodę w modelu EM-303 to aż 3 litry.

Wyprasujesz tym sporą ilość rzeczy bez konieczności jej dolewania. Odłączany zbiornik jest wygodny w użytkowaniu, ale poziom wody ma tu również inne znaczenie. Ta parownica do ubrań wyposażona jest w czujnik poziomu wody, dzięki czemu następuje automatyczne wyłączanie przy zbyt małej ilości. Dodatkowo stojąca parownica EM-303 ma bezpiecznik przegrzania, dzięki czemu w awaryjnych sytuacjach urządzenie samo się wyłączony, zapewniając Ci całkowite bezpieczeństwo użytkowania. Wyłączy się również przy dłuższej przerwie w prasowaniu. Ze względu na bezpieczeństwo i temperaturę pracy tego urządzenia, powinno się posiadać podczas użytkowania rękawicę ochronną.

Urządzenie jest gotowe do pracy w 45 sekund. Waga 3,6 kilograma pozwala na wygodne przemieszczanie się z nim, nawet jeśli wykorzystywane jest w miejscach takich, jak hotele czy salony odzieżowe. Na szczególną uwagę zasługuje moc urządzenia. To aż 2000 wat, a wyrzut pary to 50 g/min. Przy takich parametrach poradzi sobie z najsilniejszymi zagnieceniami i pozwoli na szybkie odświeżenie dużych powierzchni.

Jest tu dodatkowo elektroniczny wyświetlacz, a moc można regulować z pomocą pięciu różnych poziomów. Przy obecności takiej parownicy stojącej zdecydowanie szybsze i skuteczniejsze będzie prasowanie różnego rodzaju materiałów, tak w domu, jak i w przestrzeniach usługowych.

Design i dodatkowe elementy

Parownica do ubrań EM-303 występuje w dwóch najbardziej klasycznych kolorach – białym oraz czarnym. Powoli to dopasować ją do każdej przestrzeni. Wyposażona jest w wieszak na spodnie, szczotkę do prasowania na kant, a także rozkładany wieszak do prasowania w pionie.

5. Profesjonalny prasowacz parowy BG-04

Profesjonalny prasowacz parowy BG-04

To rozwiązanie dedykowane tym, którzy do prasowania i odświeżania tkanin potrzebują prawdziwie profesjonalnego podejścia i których interesuje zakup parownicy stacjonarnej. To urządzenie bardzo mocne, nastawione na najwyższą skuteczność i zapewniające maksymalne bezpieczeństwo, nawet podczas długiego używania. Tego typu parownica do ubrań jest w stanie uczynić prasowanie i odświeżanie tkanin czynnością całkowicie bezproblemową.

Parametry urządzenia BG-04

Moc tej parownicy to aż 2400 wat, a wyrzut pary 80g/minutę. Oznacza to, że w kilka sekund rozprasowuje najcięższe zagniecenia, np. powstałe w wyniku przechowywania tkaniny w kartonach lub małych paczkach. Wydłużony do 1,65 metra przewód parowy ułatwi rozprasowywanie tkanin, które znajdują się wyżej, np. zasłony i firany. Pojemnik na wodę może pomieścić 2,5 l, jest odłączany. Warto jednak zwrócić uwagę na dostępne zabezpieczenia – czujnik, który wyłącza urządzenie podczas dłużej przerwy, elektroniczny wyświetlacz i pięciostopniowy system regulacji. System antywapienny i funkcja dwustrefowego oczyszczania zapobiega powstawaniu kamienia. Dzięki temu urządzenie będzie rewelacyjnie służyło przez długi czas. Temperatura pracy tego urządzenia to 115 stopni Celsjusza, dlatego podczas używania wskazana jest rękawica ochronna.

Elementy dodatkowe

W zestawie zawarto nie tylko nakładkę do prasowania na kant, duży wieszak i wieszak na spodnie, ale również podkładkę do prasowania, pokrowiec na akcesoria i pionową deskę do prasowania. Przydać się może również welurowa szczotka czyszcząca.

Ranking parownic do ubrań – najważniejsze parametry urządzeń

Parownica do ubrań pozwala na wygładzanie zagnieceń na różnego rodzaju tkaninach. Daje również możliwość szybkiego odświeżania odzieży (lub innych elementów materiałowych) i usuwania nieprzyjemnych zapachów. To jednak nie wszystko. Gorący strumień pary potrafi likwidować zarazki i drobnoustroje, które zagnieździły się w materiałach noszonej przez nas odzieży. Zatem dobra parownica do ubrań pozwoli również na zdrowsze korzystanie z odzieży. To z pewnością garść solidnych argumentów, dla których w ogóle warto ją kupić.

Jaka parownica do ubrań jest najlepsza? Zwróć uwagę na kilka istotnych cech tego urządzenia. Dopasuj je do swoich potrzeb.

  1. Siła wyrzutu pary – to jedno z podstawowych kryteriów wyboru parownicy. Moc wyrzutu pary określa się w gramach na minutę. Oczywiście im silniejsze wytwarzanie pary, tym skuteczniej działa parownica.
  2. Czas nagrzewania – zazwyczaj parownice są gotowe do pracy już w kilkadziesiąt sekund. Wybierając model idealny dla siebie, zwracaj uwagę również na ten parametr. Najlepsze modele mają funkcję szybkiego nagrzewania pary i są gotowe do pracy wyjątkowo szybko.
  3. Pojemność zbiornika na wodę – dopasuj wielkość zbiornika do tego, jak często będziesz sięgać po swoje żelazko parowe. Jeśli ma służyć na co dzień w domu, lepiej by było większych rozmiarów.
  4. Parownica stojąca czy parownica ręczna? To również ma znaczenie, w zależności od częstotliwości używania parownicy do ubrań. Podpowiemy, kiedy może przydać się stojący model parownicy, a kiedy lepsza okaże się ręczna parownica.
  5. Moc parownicy – im większa moc, tym skuteczniejsze będzie urządzenie. Jeśli zależy Ci na częstym jego używaniu i bardzo zadowalających efektach, wybieraj parownice o większej mocy.
  6. Wyjmowany zbiornik – ułatwia pracę i późniejsze uzupełnianie ilości wody. Jeśli parownica ma taką funkcję, jej używanie może być znacznie wygodniejsze.

Parownica do ubrań – produkt dla wszystkich, czy tylko dla profesjonalistów?

Jeśli stoisz przed zakupem swojej pierwszej parownicy do ubrań, zapewne zastanawiasz się, czy w ogóle jest to produkt niezbędny. Część osób uważa, że nadaje się tylko dla profesjonalistów, np. do sklepu odzieżowego, gdzie prasowanie i odświeżanie tkanin jest konieczne każdego dnia. Jednak warto pamiętać, że w domu może się to okazać równie – o ile nie bardziej – przydatne urządzenie. Pomaga w pielęgnacji i utrzymaniu delikatnych tkanin, skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy z odzieży.

Nie zastępuje oczywiście regularnego prania, ale w natychmiastowym odświeżaniu jest niezawodna. Radzi sobie z prasowaniem i wygładzaniem grubszych tkanin, ponieważ ciągły strumień pary pozwala na ich skuteczne rozprostowywanie. Parownica jest również idealna do pielęgnacji i odświeżania innych tkanin, np. zasłon czy firanek. Wyjątkowo dobrze radzi sobie z usuwaniem zagnieceń z trudnych do tradycyjnego prasowania materiałów. Jeśli obawiasz się prasowania spodni w kant lub mankietów eleganckich koszul – koniecznie rozważ dobrą parownicę. Prasowanie stanie się wówczas przyjemnością.

Zakup parownicy do użytku domowego to zatem doskonały pomysł. Warto skupić się na wyborze odpowiedniego modelu. Część parownic lepiej sprawdza się w użytku biznesowym, kiedy prasowanie odzieży i proces odświeżania tkanin to codzienność. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by do własnych ubrań i szybkich poprawek używać urządzenia, które jest proste, skuteczne i daje sporo przyjemności.

Istnieją parownice ręczne i parownice stojące. Zwróć na to uwagę, dokonując zakupu. Parownica do ubrań, która będzie służyć w domu i na zawsze zastąpi żelazko, powinna być parownicą stojącą. Jest najwygodniejsza i nie wymaga takiego zaangażowania siły, jak przy dłuższym użytkowaniu będzie wymagała ręczna parownica. Ta ostatnia z kolei jest dobrym wyborem na wyjazdy. W hotelu, gdzie często jest konieczność szybkiego wyprasowania ubrania, zdecydowanie przydać się może lekka parownica ręczna.

Parownice do ubrań: podsumowanie rankingu

Aby stworzyć precyzyjny ranking takich produktów, jak parownice do ubrań, warto wziąć pod uwagę potrzeby ich przyszłych użytkowników, a te są bardzo różne. Ciężko uporządkować urządzenia tak, by ranking zadowolił każdą z osób, która będzie miała kontakt z prasownicą. Wynika to przede wszystkim ze zróżnicowanych potrzeb i z tego, że urządzenie będzie używane w różnych celach. Czasem jedynie w domu, a czasem do pracy w salonach odzieżowych, pensjonatach, czy hotelach.

Dlatego też nie określamy, które z wymienionych przez nas urządzeń ranking otwiera, a które zamyka. Każde z nich jest godne polecenia i każde z pewnością spełni wymagania przyszłych użytkowników, jeśli tylko zostanie właściwie dobrane. Warto zatem zapoznać się ze skróconym opisem każdego z nich, by móc możliwie precyzyjnie dopasować konkretny model do swoich potrzeb, wymagań i oczekiwań.

Prasowanie naprawdę może być przyjemne!

Bezsprzecznym pozostaje fakt, że parownica do ubrań naprawdę może odczarować znienawidzone przez wielu prasowanie. Posługiwanie się tym urządzeniem jest proste, przyjemne, wręcz relaksujące. Pozwoli Ci bardzo szybko ujrzeć efekty swojej pracy, a to ogromny plus dla tych, którzy szanują swój czas. Nie warto go marnować na czynności, do których mamy niechęć.

Parownica do ubrań jest znacznie wygodniejsza, a przy tym znacznie bezpieczniejsza, niż klasyczne żelazko. Warto zwrócić na to uwagę zarówno wtedy, gdy wyposażamy dom, jak i wtedy, gdy chcemy kupić dobry sprzęt dla swoich pracowników. Kluczem do znalezienia idealnej parownicy jest jej dobre dopasowanie do potrzeb przyszłych użytkowników. Dzięki temu możesz mieć pewność, że prasowanie stanie się jedną z Twoich ulubionych czynności. Zapraszamy do naszego sklepu z parownicami.

Skomentuj ten wpis