Prasowanie spodni w kant

Prasowanie spodni w kant to żmudne zadanie, które wymaga cierpliwości. Eleganckie spodnie, noszone do pracy lub na szczególne okazje, powinny być wyprasowane precyzyjnie, by uniknąć niezbyt estetycznego podwójnego kantu. W dodatku wchodzi w grę prasowanie delikatnych tkanin. Wystarczy chwila nieuwagi i zbyt wysoka temperatura żelazka, by doprowadzić do przypalenia materiału. Dlatego zaczynamy eksperymentować: próbujemy prasować spodnie przez bawełnianą szmatkę, przytrzymujemy żelazko na kancie dłużej (ryzykując przypalenie) albo na różne sposoby rozkładamy spodnie na powierzchni deski. Po ściągnięciu spodni, by nie prasować ich ponownie, skrupulatnie odwieszamy je na wieszak, pilnując, by kanty pozostały doskonale równe. A można to zrobić dużo prościej!

Sposoby prasowania spodni bez żelazka – to możliwe!

Jeśli zatem zdarza Ci się prasować spodnie w kant, ale sprawia Ci to sporo trudności i nie możesz pozbyć się wszystkich zagnieceń – wypróbuj alternatywne rozwiązanie. Urządzenie do prasowania parowego SteaMaster to doskonały sposób na to, by pożegnać niewygodę prasowania spodni w kant zwykłym żelazkiem. Steamerem wygładzisz je łatwiej i szybciej niż tradycyjnym żelazkiem. Do urządzenia dołączona jest bowiem specjalna szczotka do prasowania w kant, która ułatwi Ci wyprostowanie ubrania.

Co więcej, możesz prasować eleganckie spodnie bez użycia jakiegokolwiek tradycyjnego rozwiązania, również bez deski. Nie musisz składać nogawek spodni na różne wymyślne sposoby, by kanty pozostały równe i ostre. Początkowo wyprasowanie kantów w powietrzu, bez deski i przyciskania materiału nogawki do jej powierzchni, może wydawać się niewykonalne. Dlatego tak często pytacie nas, czy jest to naprawdę możliwe. W tym wpisie przedstawimy Wam sposoby na efektywne wygładzenie damskich spodni w kant za pomocą SteaMaster. Tak samo można prasować również spodnie w kant męskie. To nasze sposoby prasowania – nie ma w nich miejsca na standardowe żelazko.

Prasowanie kantów

Aby dokładnie wyprasować spodnie w kant, złóż je na pół, wzdłuż linii kantów. Na parownicy do ubrań możesz powiesić je na dwa różne sposoby: od dołu albo od góry. Jeśli zdecydujesz się powiesić spodnie od dołu, zaczep je na jedną „żabkę”, natomiast do tej drugiej, bardziej tradycyjnej wersji, będziesz potrzebować już dwóch zaczepek. Postaraj się tak ułożyć linię kantów, aby były one równe. Złącz ze sobą jedną i drugą nogawkę. Wówczas prasowanie będzie łatwiejsze i szybsze. Nie rób tego na lewej stronie spodni. Aby uzyskać nogawki z prostym kantem zaznaczonym w odpowiednią stronę, spodnie musza być odwrócone na prawą stronę. Dobry początek masz za sobą!

Na dyszę steamera nałóż końcówkę ze szczotką, która jest dołączona do każdego stacjonarnego modelu prasowacza parowego SteaMaster. W połączeniu z dyszą tworzy ona końcówkę do prasowania w kant. To bardzo wygodne rozwiązanie do użytku w domu. Dzięki niemu prasowanie garnituru przed ważnym wydarzeniem nie będzie żadną trudnością. Prasujemy przy użyciu pary, więc je to i przyjemne, i skuteczne.

Materiał prasujemy wkładając go pomiędzy dyszę a szczotkę i dokładnie przeciągając w dół, wzdłuż kantów. Na jednym kancie czynność tę powtórz kilkukrotnie, tak, aby dobrze wygładzić ubranie. Zagniecenia znikną już po pierwszym użyciu, jednak powtórzenie czynności dokładniej podkreśli linię kantów. Przesuwaj urządzenie jak najbliżej krawędzi, lekko przytrzymując nogawkę, by kant był ostry i wyraźnie zaznaczony. Pamiętaj, że kant na spodniach tworzy się zarówno z prawej, jak i lewej strony. Nie zapomnij wyprasować obu! Steamer ma odpowiednią temperaturę prasowania, dlatego nie musisz się obawiać o zniszczenie tkaniny. Pochodzące ze steamera delikatne ciepło sprawia, że tkanina układa się dużo lepiej.

Prasowanie w kant – krok spodni

Po wyprasowaniu kantów rozłóż spodnie i przyczep je tradycyjnie – od góry, na dwie „żabki”. Zdejmij końcówkę ze szczotką z dyszy steamera. Wygładź górę spodni, lekko naciągając materiał i dokładnie przykładając do niego dyszę parownicy. Wykonuj ruchy w dół. W ten sposób wyprasujesz całe nogawki, nie tylko okolice kantów. To bardzo ważne, ponieważ jeśli środek nogawek będzie miał widoczn zagniecenia – spodnie będą wyglądać nieestetycznie. Zgubi się także efekt idealnych kantów.

Co więcej, możesz bez obaw prasować spodnie w okolicach kantów, a także sam kant. Parowe urządzenie do prasowania nie sprawi – tak jak ma to miejsce w przypadku żelazka – że kant się rozprostuje.

Generatorem pary możesz wyprasować także kieszenie. Ich prasowanie jest zazwyczaj trudne. Żelazko i jego wysoka temperatura powoduje powstawanie zagnieceń, a nawet delikatnie zmienia kolor materiału. Zapewne znane Ci są charakterystyczne odbarwienia po prasowaniu żelazkiem. Z prasowaniem dolnej części garderoby nie ma tego problemu, jeśli użyjesz urządzenia SteaMaster.

Z pomocą pary prasujemy również mankiety spodni. Jedno urządzenie wystarczy zatem, by skutecznie wyprasować całe ubranie i nie ryzykować przy tym zniszczenia materiału.

Jak prasować spodnie w kant z pomocą pary – co jeszcze warto wiedzieć?

Wiesz już, jak prasować spodnie za pomocą naszego urządzenia SteaMaster. Nie tylko nogawki spodni, ale również ich górna część będą po tym gładkie i odświeżone. Bezpieczne są przy tym zarówno szwy wewnętrzne, jak i zewnętrze. Materiał nie jest narażony na uszkodzenia. O czym jeszcze warto pamiętać, prasując spodnie od garsonki lub garnituru? Przede wszystkim o tym, by wybrać na to dobry moment. Po prasowaniu spodnie będą lekko wilgotne. Do momentu ich ubrania trzeba będzie więc chwilę odczekać.

Jeśli chcesz prasować spodnie w kant maksymalnie skutecznie, prowadź urządzenie przy samych krawędziach nogawki spodni. Oczywiście chodzi o te elementy materiału, które tworzą kant. Wpływ pary będzie wówczas najskuteczniejszy. Wystarczy je wtedy wyprasować raz, by z idealnych kantów móc cieszyć się przez wiele dni noszenia spodni.

Warto również wyprasowane spodnie odkładać do szafy na specjalnym wieszaku. Z urządzeniem SteaMaster możesz co prawda prasować spodnie w kant z przyjemnością, jednak warto je zabezpieczać przed niepotrzebnymi zagnieceniami. Rozłożenie nogawek na wieszaku jest proste, a spodnie w kant nie zajmują wówczas zbyt dużo miejsca. Nie trzeba ich przy tym odwracać na lewą stronę, kanty niepotrzebnie będą wówczas zmieniały swój kształt. Jeśli wykorzystasz nasze pomysły na to, jak prasować i przechowywać spodnie od garnituru – ich pielęgnacja będzie prawdziwą przyjemnością.

Skomentuj ten wpis