Prasowanie spodni w kant

Wydaje Ci się, że wyprasowanie spodni w kant za pomocą prasowacza parowego SteaMaster jest niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Steamerem wygładzisz je łatwiej i szybciej niż tradycyjnym żelazkiem. Do urządzenia dołączona jest bowiem specjalna szczotka do prasowania w kant, która ułatwi Ci wyprostowanie ubrania.

Wyprasowanie kantów w powietrzu, bez deski i przyciśnięcia materiału do niej, może wydawać się niewykonalne. Dlatego tak często pytacie nas, czy jest to naprawdę możliwe. W tym wpisie przedstawimy Wam sposoby na efektywne wygładzenie damskich spodni w kant za pomocą SteaMaster.

Prasowanie kantów

Aby dokładnie wyprasować spodnie w kant, złóż je na pół, wzdłuż linii kantów. Na parownicy do ubrań możesz powiesić je na dwa różne sposoby: od dołu albo od góry. Jeśli zdecydujesz się powiesić spodnie od dołu, zaczep je na jedną „żabkę”, natomiast do tej drugiej, bardziej tradycyjnej wersji, będziesz potrzebować już dwóch zaczepek. Postaraj się tak ułożyć linię kantów, aby były one równe. Wówczas prasowanie będzie łatwiejsze i szybsze. Dobry początek masz za sobą!

Na dyszę steamera nałóż końcówkę ze szczotką, która jest dołączona do każdego stacjonarnego modelu prasowacza parowego SteaMaster. W połączeniu z dyszą tworzy ona końcówkę do prasowania w kant.

Materiał włóż pomiędzy dyszę a szczotkę i dokładnie przeciągaj w dół, wzdłuż kantów. Na jednym kancie czynność tę powtórz kilkukrotnie, tak, aby dobrze wygładzić ubranie. Zagniecenia znikną już po pierwszym użyciu, jednak powtórzenie czynności dokładniej podkreśli linię kantów. Pamiętaj, że kant na spodniach tworzy się zarówno z prawej, jak też lewej strony. Nie zapomnij wyprasować obu!

Prasowanie spodni

Po wyprasowaniu kantów rozłóż spodnie i przyczep je tradycyjnie – od góry, na dwie „żabki”. Zdejmij końcówkę ze szczotką z dyszy steamera. Wygładź górę spodni, lekko naciągając materiał i dokładnie przykładając do niego dyszę parownicy. Wykonuj ruchy w dół. Wyprasuj także materiał wokół kantów, a także je same. Nie musisz obawiać się o ich rozprostowanie!

Skomentuj ten wpis