Jak usunąć kulki z ubrań – Golarka G-01

Jak usunąć zmechacenia z ubrań?

Zmechacone ubranie wydaje się być stare i zniszczone, przez to nie mamy chęci zakładania go, nie mówiąc już o radości! Znane wszystkim „kulki” pojawiają się najczęściej na sweterkach, płaszczach, bluzach czy nawet legginsach, przez co ubranie traci swój ładny wygląd. Dlatego przygotowaliśmy kilka prostych sposobów na to, jak usunąć „kulki” z ubrań.

Golarka do ubrań

Zmechacony sweter lub płaszcz – jak tworzą się “kulki”

Małe “kuleczki” na ubraniu odbierają urok całej stylizacji, a rzecz wydaje się znoszona. Na szczęście nie musimy jej wyrzucać. Wystarczy kilka ruchów, np. golarką G-01 SteaMaster, by pozbyć się absolutnie wszystkich nieczystości!

Zmechacenia pojawiają się zarówno na materiałach naturalnych (np. wełna czy kaszmir, bawełna, jedwab), jak również na tkaninach wykonanych syntetycznie (np. poliester). Więcej “kulek” pojawia się w okresie jesienno-zimowym niż letnim, ponieważ, gdy zakładamy kurtki, jeden materiał ociera się o drugi. Tak naprawdę wiele zależy od tego, w jaki sposób codziennie dbamy o ubranie.

Charakterystyczne „kulki” pojawiają się na często noszonych ubraniach, i to w miejscach, które są najbardziej narażone na przetarcia. Czyli np. przy mankietach, pod pachami, na pośladkach, między udami, w okolicach kołnierza czy na środku pościeli. To zjawisko nazywamy: peelingiem. Włókna, z których wykonana jest tkanina, rozkręcają się, pulchną, a następnie same zwijają w grudki materiału. Dlaczego? Oto kilka powodów:

ocieranie się o szorstkie przedmioty; głównie o drewniane biurka, krzesła, czy nawet torebkę lub plecak, które nosimy w tym samym miejscu;

sposób prania; wirowanie na wysokich obrotach, wysoka temperatura prania, nieodwracanie ubrań na lewą stronę, zbyt częste pranie – mogą spowodować pojawianie się meszku już po jednym praniu danej rzeczy; zasada jest zatem prosta – zanim wrzucisz ubranie do bębna pralki, zerknij na metkę i upewnij się, że pierzesz je zgodnie z zaleceniami;

jakość i struktura materiału; wybierając ubrania, warto spojrzeć na gęstość tkaniny – im lepiej włókna przylegają do siebie, tym mniejsze ryzyko powstawania „kuleczek”;

wełnistość; taka cecha sprawia, że “kłaczki” prawdopodobnie będą pojawiać się częściej.

Golarka SteaMaster

Golarka do zmechaconych ubrań

Golarka do ubrań SteaMaster to praktyczne i funkcjonale urządzenie, które pozwoli szybko oraz skutecznie odświeżyć ubrania. Nieestetycznie wyglądające odzież, nie musi już być dla Ciebie problemem. Wszelkiego rodzaju kulki czy supełki, szybko i skutecznie usuniesz za pomocą elektrycznej maszynki do ubrań.

To doskonały sposób na to, jak pozbyć się zmechaceń z ubrań! Elektryczna golarka robi to szybko i skutecznie. Dodatkowo posiada wbudowany pojemnik, w którym gromadzą się nieczystości. Dzięki temu masz pewność, że żadna kulka nie przyczepi się z powrotem do materiału. Po zakończeniu czyszczenia wystarczy go opróżnić i gotowe!

Jak działa golarka G-01? Wybierz płaską i stabilną powierzchnię, na przykład blat kuchenny lub deskę do prasowania. Rozłóż na niej ubranie, na przykład sweter lub bluzę. Uruchom sprzęt i przyłóż go do odzieży. Następnie delikatnie przesuwać po tkaninie, usuwając z niej wszelkie “kłaczki”. Golarka skutecznie pozbędzie się ich, nie uszkadzając przy tym tkaniny.

Golarka G-01

Jak usunąć zmechacenia na ubraniach – domowe sposoby

Aby pozbyć się “kulek” z ubrań, nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Wystarczą łatwo dostępne domowe przedmioty o chropowatej strukturze, które pozwolą na skuteczne usunięcie zmechaceń. Pamiętaj, że niezależnie od tego, na jaką metodę się zdecydujesz, najlepiej wypróbować ją na małym fragmencie tkaniny, w niewidocznym miejscu. Dzięki temu nieinwazyjnie sprawdzisz, jak usunąć “kuleczki” z danego ubrania!

Golarka do ubrań

Maszynka do golenia

Jak usunąć nieczystości z płaszcza? Na to pytanie zna odpowiedź każdy, kto choć raz robił to przy pomocy maszynki do golenia! Połóż ubranie na płaskiej powierzchni, następnie delikatnymi ruchami (!) przesuwaj po niej maszynką, tak by nie przeciąć materiału. Tej metody nie powinno jednak używać się zbyt często. Pamiętam, że za każdym razem delikatnie uszkadzasz ubranie! Wskazówka: lepiej zastosować lekko przytępioną maszynkę.

Pumeks

To najstarsza metoda pozwalająca na skuteczne usuwanie zmechaceń. I znów – rozłóż ubranie na prostej powierzchni i jedną ręką przytrzymaj materiał. Drugą delikatnie pociągaj, ale nie naciskaj zbyt mocno na ubranie! Wyczesuj powoli włókna. Pamiętaj jednak, by robić to ostrożnie, aby nie zniszczyć materiału. Ta metoda nie jest zalecana dla delikatnych ubrań.

Szorstka gąbka do mycia naczyń

Szorstką stroną gąbki delikatnie pocieraj po powierzchni zmechaczonego ubrania. Staraj się masować ruchami wzdłużnymi, aby odrywać krok po kroku kłaczki.

Skomentuj ten wpis