Prasowanie plisowanej spódnicy

Pranie i prasowanie plisowanej spódnicy nie należą do najprostszych zadań. Ze względu na swój wyjątkowy kształt plisowane spódnice ciężko wyprasować przy użyciu tradycyjnego żelazka. Lepiej wygładzić ubranie przy pomocy gorącej pary. Ze SteaMaster zrobisz to szybko, lekko i przyjemnie.

Plisowana spódnica już od kilku sezonów zagościła w naszych szafach. By spódnica posłużyła nam jak najdłużej warto o nią odpowiednio zadbać. Pranie i prasowanie ubrań z zakładkami stanowi nie lada wyzwanie! Jednak z pomocą stacjonarnego żelazka parowego SteaMaster staje się to znacznie łatwiejsze.

Jak prać i prasować plisowaną spódnicę

To zależy od materiału, z którego wykonane jest plisowane ubranie. Najłatwiejszym sposobem jest oczywiście oddanie spódnicy do profesjonalnej pralni. Jednak pranie możemy też zrobić samodzielnie, w domowym zaciszu. Jeśli materiał spódnicy na to pozwala, możemy wyprać ją w pralce na delikatnym programie lub ręcznie. W ten sposób unikniemy dodatkowych, trudnych do usunięcia zagnieceń. Musisz też pamiętać, że plisowane ubrania pierzesz tylko i wyłącznie z plisowanymi. Ciężkie materiały takie jak jeans czy bawełna mogą zniekształcić plisy podczas prania i nie uda się ich rozprostować. Należy też pamiętać, aby nie wirować ani nie suszyć spódnic w suszarce. Możemy w ten sposób uszkodzić ich zakładki. Plisowaną spódnicę lepiej suszyć dłużej i pozwolić jej nabrać swojego kształtu.

Jak szybko wyprasować plisy

Prasowanie plis przy pomocy steamera jest bardzo proste! Jednak zanim potraktujemy spódnicę parą, musimy powiesić ją na wbudowanym wieszaku. Specjalne spinacze pozwolą na odpowiednie ułożenie materiału spódnicy, unikając w ten sposób dodatkowych zagnieceń. Pamiętaj, by w przypadku spódnic z jedwabiu przewrócić je najpierw na lewą stronę. Następnie przyłóż dyszę do plisowanej spódnicy i wykonuj ruchy z góry do dołu. Strumień gorącej pary wniknie w głąb plis i rozprostuje ich włókna, nie naruszając przy tym ich kształtu. Kilka ruchów i plisowana spódnica będzie gotowa do założenia! Jeśli odwieszasz ją jednak do szafy, przypnij spódnicę do specjalnego wieszaka na spinacze. Dzięki temu materiał swobodnie będzie się układał.

Prasowanie ubrania zwykłym żelazkiem zajmuje znacznie więcej czasu. Używając parownicy do ubrań nie musisz pamiętać o desce do prasowania ani wcześniej myśleć, by rozgrzać odpowiednio żelazko. Steamer jest bezpieczny dla każdego rodzaju materiałów, nie tylko tych plisowanych. Możesz nim wyprasować każdą rzecz, nie martwiąc się o jej przypalenie czy nabłyszczenie.

Jak prać i prasować plisowane sukienki

Najlepiej w ten sam sposób jak plisowaną spódnicę. Pierzemy ręcznie lub w pralce na delikatnym trybie. Następnie ubranie wieszamy na wieszaku i wykonujemy te same ruchy dyszą, traktując plisy gorącą parą. Szybko pozbywamy się w ten sposób wszelkich zagnieceń, jednocześnie pozostawiając zakładki sukienki nienaruszone.

Wybierz SteaMaster!

Mamy nadzieję, że po tym wpisie będziesz wiedzieć, jak dbać o plisowane ubrania i co zrobić, by jak najdłużej pięknie się prezentowały. Stacjonarne żelazko parowe SteaMaster na to pewno Ci w tym pomoże. Prasowanie plisowanych spódnic już nigdy nie będzie Twoją zmorą!

Skomentuj ten wpis