Prasowanie dziecięcych ubranek z parownicą do ubrań

Prasowanie dziecięcych ubranek

Prasowanie dziecięcych ubranek nie należy do łatwych obowiązków domowych. Powierzchnie prasowania są tak małe, że wygładzenie ich w dużej ilości staje się po prostu żmudne. Układamy zatem góry ubrań do prasowania w pokoiku malucha i… czekamy aż prawie sięgną sufitu! Najgorzej jest, gdy zabraknie nam podkoszulki czy ulubionej sukienki córeczki. Wtedy musimy rano, tuż przed wyjściem do przedszkola, wyprasować ją. Oznacza to wyciągnięcie deski dla jednej, małej rzeczy. Z pomocą przychodzi parownica SteaMaster. Stoi zawsze gotowa do pracy, by w zaledwie kilka sekund rozprasować ubranko Twojego dziecka. Rodzicu, Mamo, Tato, daj sobie pomóc i nie marnuj czasu na stanie przy desce!

Prasowacz parowy SteaMaster to szczególnie ulubiony sprzęt zabieganych rodziców, którzy często łączą życie zawodowe z wychowywaniem dzieci. Nic dziwnego, wszak tuż przed wyjściem do pracy, szkoły i przedszkola mogą wyprasować oni rzeczy, które w danym dniu zakładają. Ale lubią też sprzęt SteaMaster za to, że jest wielofunkcyjny. Nie jest to typowe żelazko, a pomoc domowa w odświeżaniu materiałowych powierzchni, z którą styczność mają dzieci, zabawek czy ulubionych kocyków i poduszek.

Parownica do ubrań dziecięcych

Prasowanie ubranek

SteaMaster w łatwy i szybki sposób wyprasuje dziecięce ubranka. Wystarczy, że powiesisz je na wieszaku lub przypniesz do niego klamerkami. Kiedy ubranie swobodnie układa się w powietrzu, naciągnij lekko tkaninę i przykładaj dyszę bezpośrednio do niej. Zagniecenia znikają w mgnieniu oka. Dobre efekty daje też prasowanie wewnątrz ubrania (wsuń dyszę pod ubranie). Odświeżamy tym samym wewnętrzną stronę ubrania, czyli tą, z którą skóra dziecka ma kontakt. Wyparzamy i usuwamy przy tym detergenty, które mogą zostać po praniu. Gorąca para działa jak sterylizator. Jest to ważne w kontekście szykowania wyprawki dla noworodka. Wszystkie ubranka i materiałowe przedmioty można wyparzyć za pomocą prasowacza parowego SteaMaster.

Odświeżanie kocyków

Dzieci często mają kontakt z kocykami, poduszkami czy kołderkami. Je też warto raz na jakiś czas prać i prasować, a także wyparzać. Ich wygładzanie tradycyjnym żelazkiem jest kłopotliwe ze względu na niewygodne rozmiary, które często wychodzą poza ramy deski do prasowania. Wystarczy przyczepić kocyk (nawet złożony na pół) do wieszaka prasowacza i przykładać dyszę bezpośrednio do materiału. Przeciągać w górę i w dół. Jeśli wolisz wyprasować, np. kocyk, w poziomie, to pamiętaj, aby dysza steamera była wyżej niż jego baza. Inaczej para będzie cofać się z dyszy do bazy i nie będzie po prostu lecieć.

Oczyszczanie materiałowych powierzchni

SteaMaster pomoże także w usuwaniu bakterii i roztocza z materiałowych powierzchni w pokoiku dziecka czy jego otoczeniu. Oczyści zatem foteliki, materace, kanapę czy nawet wózek. Przykładaj dyszę do materiału i odświeżaj daną powierzchnię.

Dezynfekowanie zabawek

Dziecko i jego ulubiony pluszowy miś często złączeni są nierozerwalną więzią. Jego najlepszy przyjaciel jest jednak skupiskiem bakterii. Utrzymanie w czystości zabawek, które najpierw leżą na podłodze, a za chwilę znajdują się już w rączkach i ustach dziecka, bywa naprawdę trudne. Warto więc często dezynfekować je gorącą parą, która skutecznie zabije zanieczyszczenia. SteaMaster sprawdzi się tutaj znakomicie. Pluszowy miś odświeżony strumieniem z dyszy parownicy będzie nie tylko czysty i pachnący świeżością, ale przede wszystkim bezpieczny dla dziecka.

Skomentuj ten wpis