Prasowanie firan w pionie ze SteaMaster

Prasowanie firan to zmora każdej gospodyni domowej i perfekcyjnego pana domu. Na walkę z zagnieceniami sposobów jest kilka, np. wieszanie ich na mokro, prosto po wyciągnięciu z pralki, zaangażowanie wszystkich domowników do trzymania rogów firanki prasowanej przez białą szmatkę na desce czy układanie wyprasowanych już części tkaniny na krzesła okryte ręcznikami. My przetestowaliśmy każdy i uwierz nam, żaden nie sprawdził się tak jak SteaMaster.

Prasowacz parowy SteaMaster to urządzenie wielofunkcyjne. Służy do prasowania i odświeżania ubrań, materiałowych powierzchni w domu czy nawet zabawek. Parownica zastosowanie znajdzie także w wygładzaniu firanek i zasłon. Prostowanie ich za pomocą tradycyjnego żelazka jest czasochłonne i niebezpieczne dla delikatnych tkanin. Zbyt duża temperatura spowoduje przypalenie włókien. W najlepszym przypadku materiał będzie się tylko świecił, w najgorszym zaś zrobi się dziura.

Przygotowanie prasowacza do prasowania w pionie

Steamer wyprasuje firankę w pionie, powieszoną na karniszu, bez deski, pomocy bliskich czy… krzesła mogą być Ci jednak potrzebne. Gorąca para wniknie w głąb tkaniny, rozprostowując jej włókna. Nie musisz obawiać się o temperaturę pracy – steamer jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów tkanin, nawet tych najdelikatniejszych.

Sposoby na prasowanie firan w pionie

Po praniu powieś firankę na karniszu. Jeśli jest ona bardzo mokra, odczekaj aż nieco wyschnie. W zależności od wysokości Twojego mieszkania, możesz postawić steamer na krześle, stołku lub stole. Będzie Ci wtedy łatwiej dosięgnąć najwyższych partii materiału. Przewód dostarczający parę ma około 1,5 metra długości, więc jeśli Twoje mieszkanie jest niskie, prasowanie będzie odbywać się normalnie, z podłogi.

Rączka prasowacza parowego prasującego firany

Prasowanie firan w pionie ze SteaMaster

Jedną ręką delikatnie naciągnij tkaninę, a drugą przykładaj dyszę i kieruj ją w dół. Jako że jest to duża powierzchnia, najlepiej wygładzać firanki po kolei, pasmo po paśmie. Zacznij od lewej strony, prasuj z góry do dołu i przesuwaj się w prawo. Jeśli prasujesz na krześle czy stole, to na początku wyprostuj górną część firanki, następnie postaw steamer na podłodze i zajmij się jej dołem.

Prasowanie zapięcia firany

Wygładzenie brzegów firan

Do dokładnego wygładzenia brzegów firan możesz użyć końcówki do prasowania w kant. Nałóż ją na dyszę, włóż materiał pomiędzy dyszę a szczotkę i dokładnie przesuwaj w dół prasowanego materiału. Więcej o wygładzaniu za pomocą końcówki do prasowania w kant przeczytasz w tym wpisie: https://www.steamaster.pl/blog/prasowanie-spodni-kant/.

Skomentuj ten wpis