Wyprawka dla dziecka – czy należy prasować ubranka?

Czy należy prasować ubranka dla noworodka? To jedno z najczęściej zadawanych pytań, jakie stawia sobie każda mama przed przyjściem dziecka na świat. Wyprawkę dla malucha szykujemy z dużym wyprzedzeniem, a jej nieodłącznym elementem są oczywiście ubranka. Czy należy je prasować? Odpowiedź brzmi: „tak”.

Już na samą myśl o stercie małych ubranek dla niemowląt, które czekają na wyprasowanie, robi nam się słabo. Wyciąganie deski, nagrzewanie żelazka i w końcu prasowanie małych powierzchni ubrań zajmuje bardzo dużo czasu. Ale też męczy, szczególnie, kiedy przyszła mama ma już większy brzuszek. Parownica SteaMaster pomoże w prasowaniu, odświeżaniu i wyparzaniu ubranek dla malucha.

Dlaczego trzeba prasować ubranka dla niemowląt?

Wysoka temperatura pary wodnej

Po pierwsze, dzięki wysokiej temperaturze pary wodnej, wydobywającej się z dyszy parownicy do ubrań, usuwamy wszelkie bakterie i szkodliwe drobnoustroje, których niestety nie zdołaliśmy wyeliminować podczas prania. Jest to szczególnie ważne w pierwszych 3 miesiącach od urodzenia maleństwa.

Wygładzanie ubranek = brak podrażnień

Po drugie, parownica SteaMaster nie dość, że działa jak sterylizator, dodatkowo jest urządzeniem, które wygładzi każdą tkaninę. Dzięki swej budowie, jest w stanie dotrzeć nawet w najmniejsze zakamarki, np. między guziki śpioszków malucha. Ze względu na wrażliwą skórę i delikatny układ odpornościowy dzieci, ubranka powinny być czyste i przyjemne w dotyku. Nawet drobne zagniecenie może spowodować u nich podrażnienie. Dlatego prasując je, zwiększamy wygodę i komfort naszej pociechy, nie niszcząc przy tym delikatnych tkanin.

Porządek w szafie

Trzecim powodem, dla którego powinniśmy prasować ubranka niemowlaka, jest ograniczona ilość miejsca w szafie. Jak wiadomo, wyprasowane ciuszki zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż te pogniecione i wrzucone do szuflady. Dzięki parownicy dużo łatwiej jest nam utrzymać porządek i z łatwością znajdziemy wszystkie potrzebne rzeczy.

 

Prasowanie na siedząco

Prasowanie ubranek dla niemowlaka to zdecydowanie pracochłonne i męczące zadanie, szczególnie dla mam żyjących w ciągłym biegu. Dlatego idealna jest dla nich parownica do ubrań SteaMaster. Prasuje ona 5 razy szybciej niż zwykłe żelazko i można jej używać w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Jest to zatem ogromna oszczędność czasu! Ponadto, wbudowany wieszak oraz ten dołączony do zestawu z klamerkami, umożliwia przyszłym mamom prasowanie na siedząco. Co jest szczególnym udogodnieniem dla kobiet w ostatnich miesiącach ciąży, dla których zbyt długie stanie przy desce może być uciążliwe, męczące, a wręcz niewskazane.

Model EM-101

W prasowaniu i wyparzaniu dziecięcych ubranek sprawdzi się podstawowy model prasowacza parowego SteaMaster – EM-101. Jest gotowy do pracy już w 45 sekund, a trzystopniowa regulacja pary pozwala na odpowiednie dostosowanie temperatury do prasowanej przez nas tkaniny. Ważne jest też, że parownica nie przypala ani nie nabłyszcza materiałów. Można nią wyprasować każde ubranko dziecka.

Wybierz swój kolor prasowacza SteaMaster w modelu EM-101: https://www.steamaster.pl/produkty/prasowacz-parowy-em-101-2/.

Źródło zdjęć: http://blog.zaskoczmame.pl

Skomentuj ten wpis