Czym różni się model EM-04 od EM-02?

Dostaliśmy od Was wiele pytań dotyczących tego, czym różni się model EM-04 od EM-02. Czy różnica wynika tylko z ceny i dlaczego Mini Plus jest droższy? W tym wpisie odpowiemy na nurtujące Was pytania i wskażemy konkretne różnice dzielące te mini parownice.

Model EM-04 nie różni się od EM-02 tylko ceną. Jego wyższa wartość wynika z lepszych właściwości i zastosowań, a także z dodatkowych nakładek dołączonych do prasowacza. Co nie znaczy, że model EM-02 jest gorszy. Każdy ma swoje zalety i wady. 

Specyfikacja modelu EM-04

Zawsze podkreślamy, że parownica w modelu EM-04 może być alternatywą zarówno dla stacjonarnego SteaMastera, jak również do mini EM-02. Niekiedy modele stacjonarne okazują się zbyt pokaźne do mieszkania. Można je co prawda złożyć i trzymać nawet w szafie, ale przy naprawdę niewielkich powierzchniach stacjonarny SteaMaster zajmuje dużo miejsca. Model EM-02 jest natomiast za mały do codziennego prasowania. Mieści się w nim zaledwie pół szklanki wody. Dlatego Mini Plus stał się świetnym rozwiązaniem. Ma 1200 W mocy, jednostopniową regulację pary i jest gotowy do pracy w 25 sekund. Mieści się w nim nieco ponad szklanka wody, która zapewnia 11 minut ciągłej pracy. Dodatkowo jest wyposażony w nakładki, których nie posiada nawet stacjonarny prasowacz – szczotkę czyszczącą i wygładzającą. W zestawie znajdziemy też miarkę do łatwego wlewania wody do urządzenia. Można prasować nim wszystko – bawełniane koszulki, wiskozowe sukienki, lniane spodnie czy wełniane marynarki. Ponadto jego zaletą jest też to, że można go łatwo przewieźć.

Akcesoria do Parownicy EM-04

Specyfikacja modelu EM-02

Mini parownica EM-02 jest naprawdę niezawodna. Mała i lekka, sprawdzi się w prasowaniu w domu i w podróży. Nasi Klienci cenią ją przede wszystkim za to, że mieści się w każdej walizce. Ma 800 W mocy, mieści się w niej pół szklanki wody, która wystarczy na 8 minut ciągłej pracy. Niestety mały zbiornik jest kłopotliwy podczas prasowania w domu, dlatego często mówimy naszym Klientom, że mini parownica jest dodatkiem do stacjonarnego prasowacza. Sprawdzi się m.in. w szybkim prasowaniu tuż przed wyjściem, w wygładzaniu małych powierzchni, np. ubranek dzieci, czy właśnie w odświeżaniu w podróży. Model EM-02 nie zastąpi natomiast stacjonarnego prasowacza.

Mini Parownica Parowa EM-02

Różnice pomiędzy modelami EM-04 oraz EM-02

Różnice pomiędzy parownicami w modelach EM-04 oraz EM-02 wynikają przede wszystkim z pojemności zbiornika, wydajności pracy oraz mocy.

1. Model EM-04 ma moc 1200 W, natomiast EM-02 800 W.
2. Model EM-04 posiada większy zbiornik na wodę – wystarczy na 11 minut prasowania, w modelu EM-02 pojemność zbiornika pozwoli prasować przez 8 minut.
3. Model EM-04 wyposażony jest w dwie szczotki – czyszczącą i wygładzającą oraz miarkę ułatwiającą wlewanie wody.
4. Model EM-04 może być alternatywą dla stacjonarnego prasowacza.
5. Model EM-02 jest niezawodny w podróży.

Różnica parownic EM-02 oraz EM-04

Skomentuj ten wpis