Czyszczenie parą wodną

Czyszczenie parowe staje się coraz bardziej popularne. Szybkość, wygoda oraz ekologiczność to podstawowe zalety czyszczenia parą. Sprawiają one, że coraz więcej osób decyduje się na tę metodę sprzątania. Czyszczenie parą znane jest już od ponad 150 lat, ale przez większość czasu wykorzystywane było głównie w przemyśle ciężkim do czyszczenia grubych warstw tłustych osadów czy kamienia. Dopiero od niedawna czyszczenie parowe stało się uznaną w branży technologią zarówno w przemyśle, jak też w domu czy nawet hotelach.

Metoda przyszłości

Już powszechnie wiadomo, że nie ma bardziej naturalnej drogi odkażania powierzchni niż para. Jest to działanie w pełni bezpieczne, także dla osób niezwykle wrażliwych czy nawet alergików. Pozwala na czyszczenie powierzchni bez konieczności użycia silnych środków czyszczących, a także pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Zastosowanie czyszczenia parą jest zatem metodą przyszłości, której warto zaufać! W tym poście przedstawimy Ci myjki parowe (parownice), w które warto zainwestować.

Prasowacz Parowy EM-101

 

Zalety czyszczenia parą wodną

Już na początku musimy podkreślić, że parownica czyści tylko i wyłącznie przy pomocy gorącej pary wodnej. Czyszczenie odbywa się zatem jedynie przy wykorzystaniu wody, bez użycia środków chemicznych. Gorąca para wodna jest idealna do sprzątania oraz dezynfekcji, ponieważ działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Temperatura pary wodnej w parownicach SteaMaster osiąga nawet 115 stopni Celsjusza (model BG-04), dlatego pozwalają one na efektywne pozbycie się bakterii.

Ważne jest też to, że z przy użyciu parownicy można czyścić nie tylko ubrania i materiałowe powierzchnie, ale także wszelkiego rodzaju miejsca czy przedmioty wodoodporne, w tym podłogi, kafelki na ścianach czy armaturę. Z pomocą parownicy można też czyścić powierzchnie szklane. Niewiele osób też wie, że gorąca para rozpuszcza tłuszcz i brud oraz inne zanieczyszczenia, a także zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni. Czyszczenie parowe pozwoli usunąć nawet najbardziej oporne zabrudzenia, takie jak tłuste plamy. Przy zaletach czyszczenia parą wodną nie możemy też zapomnieć, że ta metoda pozytywnie wpływa na środowisko! Czyszczenie parowe to zatem prosty, szybki i skuteczny sposób na zaprowadzenie porządku w domu.

Środki czystości a parownica

Środki chemiczne nigdy nie są w pełni bezpieczne dla zdrowia, mogą uczulać, a ich pozostałości znajdują się po czyszczeniu na powierzchniach w domu. Często też intensywnie pachną, przez to łatwo o wszelkie reakcje alergiczne. Czyszczenie gorącą parą eliminuje ten problem ponieważ parownica czyści bez detergentów! Woda odkaża daną powierzchnię z wszystkich drobnoustrojów, a zarazem nie powoduje reakcji alergicznych.

Sprzątanie przy użyciu pary wodnej to rozwiązanie szczególnie polecane dla alergików, ale nie tylko ze względu na brak środków chemicznych. Para wodna, która wydobywa się z urządzeń czyszczących, po prostu nie jest alergenem. No i jedna z najważniejszych kwestii – czyszczenie parowe to jednak bardzo skuteczny sposób na pozbycie się brudu przy użyciu gorącej pary wodnej, nie pozostawiając przy tym ani kamienia, ani zacieków.

Prasowacz Parowy EM-202

 

Zasady czyszczenia parowego

  1. Upewnij się, że samo urządzenie jest czyste, tak, by czyszczenie parą przebiegło w higieniczny sposób. Szczególnie zwróć uwagę na zbiornik z wodą czy nie jest zakamieniony.
  2. Zamian przystąpisz do użycia SteaMaster usuń wszelkie luźno umiejscowione zanieczyszczenia oraz większe zabrudzenia. Np. odkurzacz parowy umożliwi czyszczenie i mycie, tak, by powierzchnie były gotowe do parowania parą wodną.
  3. Czyszczenie należy rozpocząć dopiero po zakończeniu podgrzewania sprzętu. Parowanie powinno przebiegać przy maksymalnej temperaturze.
  4. Sprzątanie parą powinno być bardzo dokładne – staraj się przykładać dyszę steamera kilka razy w jedno miejsce i parować parą wodną przez minimum minutę. To bardzo ważne, by dokładnie wyczyścić każdy centymetr powierzchni.
  5. Zawsze trzymaj się wskazówek zawartych w instrukcji obsługi, tak, by czyszczenie przebiegło bezpiecznie.

Czyszczenie powierzchni

Utrzymywanie czystości w mieszkaniu kojarzy się głównie z odkurzaniem czy myciem podłóg. Jednak w walce z wirusami, bakteriami i grzybami nie wystarczą standardowe rozwiązania – warto postawić na czyszczenie parowe. Sprawdza się ono nie tylko w domu, także w hotelach, gdzie ilość osób jest znacznie większa. Niestety podczas tradycyjnego mycia powierzchni wodą z płynem utrzymamy oczywiście czystość i higienę, ale nie zabijemy wirusów, bakterii oraz grzybów. Tylko gorąca para ma takie właściwości, że zabije aż 99% bakterii. Tym samym ten rodzaj sprzątania ma blisko 100% skuteczności.

Gorąca para jest wyrzucana pod wysokim ciśnieniem, więc nawet bez środków chemicznych szybko i wygodnie wyczyści trudno dostępne powierzchnie. Możemy wykorzystać ją do mycia wodoodpornych powierzchni czy stali nierdzewnej. Sprawdzi się zarówno w przypadku czyszczenia podłogi, jak i innych elementów wyposażenia w całym domu. Z pomocą pary wodnej wyczyścimy wodoodporną powierzchnię w kuchni, łazience, a nawet okna! Często używa się jej także, jako sposób na czyszczenie fug. Nie musimy obawiać się o zniszczenie powierzchni, ponieważ mycie parą jest 100% bezpieczne. Nie zaleca się jednak czyszczenia parownicą drewnianych podłóg olejowanych, woskowanych i surowego drewna.

Nie tylko dla domu

Profesjonalne urządzenie jest dedykowane do czyszczenia powierzchni w miejscach o podwyższonym standardzie higieny. Swoje zastosowanie znajdzie w hotelach, sklepach, restauracjach, instytucjach czy miejscach publicznych oraz oczywiście branży utrzymania czystości, np. firmach sprzątających.

Profesjonalny prasowacz parowy BG-04

 

Odkażanie materaca

W materacach kryje się wiele mikrobów i roztoczy, które mogą wywoływać alergie i choroby układu oddechowego. O ile pokrowce możemy wyprać, o tyle z wnętrzem materaca zadanie jest utrudnione. Samo wywietrzenie materaca nie przyniesie spodziewanych efektów. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na odświeżenie materaca jest również użycie parownicy. Wysoka temperatura w kilka sekund eliminuje wszystkie szkodliwe drobnoustroje, które mogą skolonizować materac przy codziennych użytkowaniu.

Dezynfekcja zabawek

Chcąc zapewnić maluchom bezpieczeństwo w domu, warto zadbać o czyszczenie zabawek. Nie możemy użyć środków chemicznych czy jakichkolwiek detergentów, ponieważ jest to metoda niebezpieczna dla zdrowia dziecka. Gumowe zabawki możemy wyparzyć, ale sposób ten nie sprawdzi się przy innych zabawkach, np. plastikowe mogą zostać zniszczone pod wpływem wysokiej temperatury. Czyszczenie pluszaków również może odbyć się przy pomocy pary. Steamer skutecznie usunie wszelkie zanieczyszczenia.

Prasowacz Parowy EM-303

 

Czyszczenie parowe ubrań

Wielokrotnie już pisaliśmy, że para wodna to idealny sposób na czyszczenie okryć wierzchnich, odświeżania marynarek czy swetrów, a także dezynfekowanie szalików oraz apaszek, z którymi ma kontakt nasza twarz. Wystarczy powiesić ubranie na wbudowanym stojaku z wieszakiem i przeciągać gorącą parą w górę i w dół. Parownice sprawiają, że dezynfekcja jest tylko szybka i skuteczna, ale też przyjemna. Parownice SteaMaster umożliwiają też prasowanie ubrań. Dodatkowo dzięki parze odświeżanie i usuwanie przykrych zapachów z ubrań jest jeszcze mniej kłopotliwe. Przy użyciu SteaMaster zniwelujesz 100 procent z nich!

SteaMaster – jak działa parownica

Mycie parą wodną wykonujemy przy użyciu parownicy SteaMaster. Nie to mop parowy! To urządzenie wyposażone w specjalny zbiornik, w którym woda doprowadzana jest do wrzenia, w wyniku czego otrzymujemy parę wodną. Następnie trafia ona do specjalnej dyszy, z której uwalniana jest na zewnątrz. Nagrzanie prasowacza zależy od modelu parownicy, podobnie jest chodzi o zbiornik – w każdym stacjonarnym modelu mieści się jednak więcej niż litr wody.

Modele BG-04 oraz BW-03 to profesjonalne urządzenia, w których temperatura pracy sięga 115 stopni Celsjusza. Zapewnia ona 100% skuteczności w usuwaniu bakterii. Pamiętajmy, że tylko te zaawansowane modele będą skutecznym rozwiązaniem. Można też używać ich w poziomie.

Po włączeniu urządzenia, powoli zacznie wydobywać się z niego para. Możemy zatem rozpocząć proces odkażania. Już najmniejsza ilość pary zacznie dezynfekować miejsca. Warto nie trzymać dyszy w jednym miejscu przez dłuższy czas, lepiej jest czyścić powierzchnie szybkimi ruchami. Jeśli czyścisz tapiycowaną sofę lub fotel na dyszę parową nałóż końcowe ze szczotką, która dodatkowo wyczesze materiał.

Wymaga się, aby każde używane przez nas urządzenie posiadało wszelakie niezbędne certyfikaty, a także spełniało wszystkie wymagane standardy bezpieczeństwa, dlatego używany przez nas sprzęt spełnia wszystkie wymogi, a dodatkowo charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością.

Profesjonalny prasowacz parowy BW-03

 

Sprawdź więcej naszych produktów z kategorii: prasowacze parowe dla domumini prasowaczeprasowacze parowe dla firm.

Skomentuj ten wpis