Dezynfekcja miejsca pracy

Dezynfekowanie i prasowanie w hotelu ze SteaMaster

Tego lata wakacje i podróże będę zupełnie inne zarówno dla turystów, jak i samych hotelarzy. W dobie koronawirusa turyści zwracają uwagę nie tylko na standard hotelu, ale także na poziom bezpieczeństwa oferowany przez obiekt. By zapewnić jak największy komfort swoim klientom, a także przestrzegać przepisów i zaleceń sanitarnych, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który ułatwi codzienne funkcjonowanie i dezynfekowanie pomieszczeń hotelu. Takim urządzeniem jest właśnie wielofunkcyjny prasowacz parowy SteaMaster.

Jak wiemy wakacje to szczególny czas dla wszystkich hotelarzy, którzy zwykle spodziewają się wzmożonej liczby gości i największego obłożenia. W trakcie epidemii Covid-19 należy jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa nałożonych przez władze państwowe. Obowiązek dezynfekcji obejmuje wszystkie pomieszczenia hotelowe, w tym pokoje dla gości. Ze stacjonarną parownicą SteaMaster można to zrobić zdecydowanie najszybciej i znacznie najwygodniej.

Dezynfekowanie powierzchni materiałowych

dezynfekowanie-i-prasowanie-w-hotelu-ze-steamaster-2_1344113350

Parownicą SteaMaster możemy zdezynfekować wszystkie materiałowe powierzchnie w hotelu – kanapy, fotele, obicia łóżek, a nawet materace! Nie wymaga to dużego nakładu pracy. Rozgrzaną dyszę wystarczy przyłożyć do materiału i przez około 10 minut wykonywać ruchy z góry do dołu. Gorąca para wydobywająca się z dyszy steamera, osiąga 115 stopni Celsjusza, dzięki czemu mamy pewność, że zabije wszelkie wirusy i bakterie. Taka dezynfekcja jest niezwykle skuteczna.

Ponadto parownica świetnie sprawdzi się w hotelowej restauracji. Gorąca para zdezynfekuje obrusy i serwetki, a przy okazji usunie z nich wszelkie zagniecenia. Obrusy możemy prasować nawet w poziomie, gdy są już na stołach. Dobrze wpisać tę czynność w codzienne obowiązki pracowników i mieć pewność, że wszystkie powierzchnie są bezpieczne dla klientów.

Odkażanie pokoju hotelowego

dezynfekowanie-i-prasowanie-w-hotelu-ze-steamaster-3_13444490dc

Pokoje hotelowe to miejsca, które szczególnie wymagają dezynfekcji. Koce, narzuty na łóżka oraz pościele należy prać w odpowiedniej temperaturze. Jednak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, warto potraktować je również gorącą parą, dzięki czemu usuniemy wszelkie bakterie, a przy okazji wyprasujemy pościel dla gości.

W pokojach okna bardzo często przystrojone są firanami i zasłonami, o których także należy pamiętać przy dezynfekcji ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa. Te powierzchnie bardzo łatwo łapią kurz, roztocza czy inne drobnoustroje. Jednak nie trzeba ich za każdym razem oddawać do pralni, a nawet ściągać z karnisza, wystarczy użyć parownicy SteaMaster. Dzięki pionowej konstrukcji urządzenia w mgnieniu oka odświeżymy wybrane tkaniny.

Dezynfekowanie klamek

dezynfekowanie-i-prasowanie-w-hotelu-ze-steamaster-4_134471fca0 

Gorącą parą możemy również dezynfekować powierzchnie niemateriałowe, m.in. stoły, krzesła, klamki. Sprawdźmy jednak, czy dana rzecz nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury.

Dezynfekowanie i prasowanie ubrań służbowych

Żelazko parowe SteaMaster to także duża pomoc i ułatwienie dla pracowników hotelu. Dzięki niemu każdy osoba będzie mogła samodzielnie zdezynfekować swoje służbowe ubranie czy maseczkę w wolnej chwili. Parownica prasuje 3 razy szybciej niż tradycyjne żelazko i jest gotowa do pracy już po 45 sekundach.

Takie urządzenie w miejscu pracy może zapewnić pracodawca. Każdy pracownik zyska dzięki temu dodatkowy stopień ochrony. Żelazkiem parowym można dezynfekować całe ubranie – oczywiście nie liczą się do tego takie środki ochrony, jak maseczki i rękawiczki jednorazowe.

dezynfekowanie-i-prasowanie-w-hotelu-ze-steamaster-5

Dla hoteli szczególnie polecamy model BW-03 – zapewnia dezynfekcję na najwyższym poziomie. Wszystkie modele dostępne są w naszym sklepie internetowym: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Dezynfekowanie w przedszkolu

dezynfekowanie-w-przedszkolu-2020-1_13288da608

W maju wydano pozwolenie na ponowne otwarcie przedszkoli i żłobków. Jednak nie wszystkie placówki od razu zdecydowały się na ten ruch, głównie ze względu na liczne obostrzenia oraz nowe zasady ich funkcjonowania. Część z nich to obowiązek dezynfekowania zabawek oraz powierzchni z którymi stykają się dzieci. By zapewnić komfort i ochronę maluchom, warto zaopatrzyć przedszkole w odpowiedni sprzęt, który łatwo i szybko pomoże w odkażaniu oraz zachowaniu czystości. W takim miejscu najlepiej posłuży do każdego pomieszczenia wielofunkcyjna parownica SteaMaster.

Nowa rzeczywistość w okresie trwania epidemii koronawirusa to także nowe zasady funkcjonowania placówek dla najmłodszych. Do codziennych zadań należy między innymi regularna dezynfekcja powierzchni takich jak klamki, poręcze, blaty stolików, krzesełka, zasłony, leżaki do spania i – co najważniejsze – odkażanie zabawek. Są to czasochłonne czynności, dlatego warto skorzystać z pomocy stacjonarnej parownicy SteaMaster. Dzięki niej zapewni się wysoki stopień higieny oraz czystości otoczenia w krótszym czasie!

Dezynfekowanie powierzchni

dezynfekowanie-w-przedszkolu-2020-2dezynfekowanie-w-przedszkolu-2020-3

Plastikowe stoliki, biurka i krzesełka to elementy bardzo często używane przez dzieci w przedszkolu, czy to przy spożywaniu posiłków, czy przy okazji zajęć plastycznych – należy pamiętać o ich regularnym dezynfekowaniu. Najszybszym sposobem jest użycie gorącej pary. Ta wydobywająca się z dyszy steamera BW-03 osiąga 115 stopni Celsjusza, dzięki czemu zabija wszelkie bakterie i wirusy.

Obsługa parownicy jest dziecinnie prosta i nie wymaga żadnego szkolenia pracowników, których obowiązki obejmują czynności mycia i dezynfekcji. Wystarczy przyłożyć dyszę do wybranej powierzchni i wykonywać nią ruchy z góry do dołu. Warto pamiętać, by po wykonanej czynności odkażania przetrzeć powierzchnie suchym ręcznikiem, ponieważ mogą być nieco wilgotne. W ten sam sposób możemy także potraktować klamki i poręcze.

Odświeżanie leżaków i materacy do spania

dezynfekowanie-w-przedszkolu-2020-4

W ciągu dnia dzieci mają czas na leżakowanie i odpoczynek. Wykorzystywane są do tego specjalne leżaki i materace, które bardzo ciężko zdezynfekować płynem (szczególnie te materiałowe). Dlatego też najlepiej wykorzystać moc gorącej pary, która zabije wszelkie zalegające bakterie i roztocza, a dodatkowo je odświeży.

Czyszczenie zasłon

dezynfekowanie-w-przedszkolu-2020-5

Zasłony to powierzchnie, na których lubią osadzać się wszelkiego rodzaju drobnoustroje. Jednak są one zwykle wykonane z materiałów, których – ze względu na ich rozmiar – nie można prać w zwykłej pralce. Z kolei zbyt częste korzystanie z pralni chemicznej również nie jest wskazane. W takim razie jak uporać się z ich dezynfekcją? Korzystanie z parownicy SteaMaster pozwala na odkażanie zasłon bez ściągania ich z karnisza, można prasować i parować nią w pionie. Przykładamy dyszę do materiału, przeciągamy w dół i powtarzamy tę czynność. Warto pamiętać, by dezynfekować zarówno powierzchnię wewnętrzną jak i zewnętrzną.

Dezynfekcja zabawek w przedszkolu

dezynfekowanie-w-przedszkolu-2020-6dezynfekowanie-w-przedszkolu-2020-7

Pluszowe zabawki są dostępne obecnie w przedszkolach pod warunkiem, że placówka jest w stanie zapewnić ich regularną dezynfekcję. Z pomocą parownicy można to zrobić szybko, łatwo i bezpiecznie. Gorącą parą możemy z niewielkiej odległości traktować zarówno te pluszowe, jak też plastikowe. Czynność tę powinniśmy wykonywać przez około 10 minut, szczególnie przy tych z materiałów.

Który model wybrać do dezynfekowania w przedszkolu?

dezynfekowanie-w-przedszkolu-2020-8

Dla przedszkoli i żłobków szczególnie polecamy profesjonalny model BW-03. Jest gotowy do pracy już w 45 sekund, a duży zbiornik na wodę pozwala na 90 minut ciągłego parowania. Cechują go przede wszystkim solidna konstrukcja i funkcjonalność. Z parownicą dezynfekcja miejsca, w którym przebywają dzieci i dorośli, odbywa się bardzo szybko. Przeprowadzana co najmniej raz dziennie zapewni wysoki poziom sterylności oraz higieny placówki.

Model BW-03 jak też inne prasowacze znajdują się w naszym sklepie internetowym: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Dziękujemy Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Kotuniu za możliwość wykonania zdjęć.

Dezynfekowanie w restauracji ze SteaMaster

dezynfekowanie-w-restauracji-ze-steamaster-1_13151d9b79Jesteś restauratorem i nie wiesz, jak na bieżąco dezynfekować powierzchnie materiałowe, ubrania pracowników czy maseczki, w których muszą oni chodzić cały dzień? Z pomocą przychodzi stacjonarna parownica SteaMaster. Gorąca para zabija wszystkie bakterie i wirusy, skutecznie przyczyniając się do zachowania bezpieczeństwa miejsca.

W połowie maja ponownie zostały otwarte restauracje i bary. Przygotowanie takiej przestrzeni nie jest proste, w końcu każdy chce zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa swoim klientom i pracownikom oraz wdrożyć obowiązujące zalecenia sanitarne. Warto zainwestować w urządzenie, które pozwoli w szybki i łatwy sposób odkazić powierzchnie, zarówno te materiałowe, jak i niektóre niemateriałowe. Parownica do dezynfekcji SteaMaster to najskuteczniejsze i najszybsze rozwiązanie, o którym powinien pomyśleć każdy pracodawca w branży gastronomicznej.

Dezynfekcja materiałowych powierzchni

dezynfekowanie-w-restauracji-ze-steamaster-2

Nie wiesz, jak wyczyścić materiałowe kanapy, krzesła czy inne powierzchnie? Zdecydowanie najszybszym i najskuteczniejszym sposobem będzie użycie stacjonarnej parownicy SteaMaster. Wystarczy przyłożyć dyszę do materiału i wykonywać ruchy z góry do dołu. Szczególnie polecany jest w tym wypadku profesjonalny model parownicy BW-03. Wydobywająca się ze steamera gorąca para osiąga 115 stopni Celsjusza, więc bez problemu usunie wszelkie zalegające bakterie i wirusy.

Ponadto jest gotowa do pracy już w 45 sekund, dzięki czemu błyskawicznie posprzątasz i zdezynfekujesz przestrzeń po każdym gościu w restauracji. Ze SteaMaster możesz odkazić również powierzchnie niemateriałowe, takie jak klamki, krzesła czy stoły. Parą możesz potraktować wszystko to, co wiesz, że nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem gorącej temperatury.

Obrusy i serwetki

dezynfekowanie-w-restauracji-ze-steamaster-3

Żelazko parowe SteaMaster świetni sprawdzi się przy nakrywaniu stolików. Steamer nie tylko zdezynfekuje przygotowane obrusy i serwetki, ale także je wyprasuje, dzięki czemu będą się prezentować nieskazitelnie. Obrusy możesz traktować gorącą parą nawet po nakryciu stołów – pracownicy z pewnością docenią to wygodne rozwiązanie.

Ubrania służbowe i maseczki

dezynfekowanie-w-restauracji-ze-steamaster-4

Warto zadbać także o ubrania służbowe i maseczki pracowników. Dzięki parownicy każda osoba będzie miała możliwość zdezynfekowania swojego stroju w wolnej chwili. Wystarczy powiesić daną rzecz na wbudowanym wieszaku i – tak jak w przypadku innych powierzchni – wykonywać ruchy z góry do dołu. Warto pamiętać, aby maseczki oraz ubrania traktować parą z dwóch stron i dezynfekować zarówno powierzchnię zewnętrzną, jak i wewnętrzną przez około 10 minut.

Szczególnie polecamy w tym wypadku SteaMaster w modelu EM-303. Para osiąga 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu wszelkie drobnoustroje zostaną usunięte, a specjalna konstrukcja sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca i elegancko prezentuje się we wnętrzach.

Wszystkie modele parownic SteaMaster dostępne są w sklepie internetowym: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Zdjęcia wnętrz restauracji pochodzą z Pinterest.

Dezynfekowanie ubrań w sklepach i galeriach handlowych

dezynfekowanie-ubran-w-sklepach-2020-1_1306967600

Od początku maja znów możemy kupować odzież w galeriach handlowych. Na otwarcie sklepów zdecydowali się również projektanci oraz polskie marki modowe. Oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, co oznacza między innymi częstą dezynfekcję ubrań i przymierzalni. Z odkażaniem najszybciej i najskuteczniej poradzi sobie gorąca para, wydobywająca się ze stacjonarnej parownicy do ubrań SteaMaster.

Podczas zakupów w butikach każda marka ubrań chce zapewnić swoim klientom maksymalny komfort. Czyszczenie i odkażanie przymierzanych lub zwracanych ubrań to dziś priorytet. Istnieje wiele sposobów na dezynfekowanie, jednak w tak ograniczonych warunkach jak sklep, najlepiej sprawdzi się SteaMaster! Posłuży do odkażania pomieszczeń każdej wielkości.

Dezynfekcja ubrań w sklepach odzieżowych

dezynfekowanie-ubran-w-sklepach-2020-2-1024x768

Dezynfekcja ubrań przy pomocy stacjonarnego żelazka parowego jest bardzo prosta. Wystarczy powiesić daną rzecz na wbudowanym wieszaku i przyłożyć dyszę do materiału. Wykonując ruchy z góry do dołu, traktujemy ubranie parą przez około 10 minut. Pamiętajmy, by daną część garderoby odkażać z dwóch stron – zewnętrznej i wewnętrznej. Przy okazji rutynowej dezynfekcji wyprasujemy ubranie i odświeżymy tak, aby było gotowe na przymiarkę kolejnego klienta.

dezynfekowanie-ubran-w-sklepach-2020-4-768x1024

Odkażanie ubrań po zwrotach

Prasowacz parowy SteaMaster świetnie sprawdzi się także w sklepach online. By zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, każdą rzecz – jeszcze przed wysyłką – warto potraktować parą. Dzięki temu pozbędziemy się wszelkich bakterii, a przy okazji przygotujemy ubranie do złożenia i spakowania. Jednak najważniejsze to pamiętać o dezynfekcji ubrań, które docierają ze zwrotów. Dzięki parownicy SteaMaster sukienka, bluzka czy inny element garderoby w 10 minut będzie gotowy do kolejnej wysyłki.

dezynfekowanie-ubran-w-sklepach-2020-3-768x1024

Model BW-03 / EM-303

Dla sklepów odzieżowych i butików z ubraniami polskich marek czy projektantów szczególnie polecamy dwa modele prasowaczy. Model EM-303 to jeden z profesjonalnych streamerów SteaMaster. Temperatura pary osiąga prawie 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie musimy martwić się o zalegające wirusy czy bakterie, bo z łatwością je usunie. Jest gotowy do pracy już w 45 sekund, a duży zbiornik na wodę pozwala na 90 minut ciągłego parowania.

Z kolei model BW-03 to bezkonkurencyjna parownica SteaMaster. Temperatura pary osiąga aż 115 stopni Celsjusza! Cechują ją przede wszystkim solidna konstrukcja i funkcjonalność. Obydwa modele posiadają zgrabny, elegancki wygląd, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i są gotowe do działania w każdej chwili. za ich pomocą dezynfekcja miejsca pracy odbywa się szybko, a pracodawcy mają pewność stosowania się do przepisów sanitarnych.

dezynfekowanie-ubran-w-sklepach-2020-5-1024x768

Modele EM-303 oraz BW-03 jak też inne prasowacze znajdują się w naszym sklepie internetowym: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Parownica skutecznym środkiem na walkę z COVID-19

Parownica to sposób na to, aby dezynfekcja miejsca pracy chroniła zarówno pracownika, jak i osób odwiedzających sklep, restaurację czy dzieci w przedszkolu. Nie zapominajmy jednak o tym, że środki do dezynfekcji – jak płyn odkażający do mycia rąk – są wciąż niezbędne. Pracodawcy mają obowiązek przestrzegać zaleceń Ministerstwa Zdrowia dotyczących bezpieczeństwa i higieny.

Warto również przypomnieć, że środki do dezynfekcji, z których korzystają pracownicy, powinien zapewniać pracodawca w takiej ilości, aby każdy pracownik mógł dokonywać dezynfekcji rąk w miarę potrzeb. Ścisłe przestrzeganie sposobów zachowania higieny przyczynia się do zdrowia wszystkich – w miejscach usługowych i placówkach handlowych zapewnienie bezpieczeństwa pracownika to obowiązek, a klienci również chętniej odwiedzą miejsce, w którym ryzyko zarażenia się koronawirusem jest zredukowane do zera.

Parownica jest także świetnym środkiem na to, aby chronić pracowników każdego zakładu pracy. Powinien o niej pomyśleć każdy pracodawca zatrudniający od kilku osób wzwyż. Dzięki regularnej dezynfekcji pomieszczeń oraz sprzętu każdy pracownik jest skutecznie chroniony i zabijane są zarazki przynoszone do zakładu pracy z zewnątrz.

Skomentuj ten wpis