Dezynfekowanie w przedszkolu

W maju wydano pozwolenie na ponowne otwarcie przedszkoli i żłobków. Jednak nie wszystkie placówki od razu zdecydowały się na ten ruch, głównie ze względu na liczne obostrzenia oraz nowe zasady ich funkcjonowania. Część z nim dotyczy dezynfekowania zabawek oraz powierzchni, z którymi stykają się dzieci. By zapewnić komfort i bezpieczeństwo maluchom, warto zaopatrzyć przedszkole w odpowiedni sprzęt, który łatwo i szybko pomoże w odkażaniu. Takim urządzeniem jest wielofunkcyjna parownica SteaMaster.

Nowa rzeczywistość w okresie trwania koronawirusa to także nowe zasady funkcjonowania przedszkoli i żłobków. Do codziennych zadań należy między innymi regularna dezynfekcja powierzchni takich jak klamki, poręcze, blaty stolików, krzesełka, zasłony, leżaki do spania i – co najważniejsze – odkażanie zabawek. Są to czasochłonne czynności, dlatego warto skorzystać z pomocy stacjonarnej parownicy SteaMaster.

Dezynfekowanie powierzchni

Plastikowe stoliki i krzesełka to elementy bardzo często używane przez dzieci w przedszkolu, czy to przy spożywaniu posiłków, czy przy okazji zajęć plastycznych. By zapewnić bezpieczeństwo maluchom, należy pamiętać o ich regularnym dezynfekowaniu. Najszybszym sposobem jest użycie gorącej pary. Ta wydobywająca się z dyszy steamera BW-03 osiąga 115 stopni Celsjusza, dzięki czemu zabija wszelkie bakterie i wirusy. Wystarczy przyłożyć dyszę do wybranej powierzchni i wykonywać ruchy z góry do dołu. Warto pamiętać, by po wykonanej czynności odkażania przetrzeć powierzchnie suchym ręcznikiem, ponieważ mogą być nieco wilgotne. W ten sam sposób możemy także potraktować klamki i poręcze.

Odświeżanie leżaków i materacy do spania

W ciągu dnia dzieci mają czas na leżakowanie i odpoczynek. Wykorzystywane są do tego specjalne leżaki i materace, które bardzo ciężko zdezynfekować płynem (szczególnie te materiałowe). Dlatego też najlepiej wykorzystać moc gorącej pary, która zabije wszelkie zalegające bakterie i roztocza, a dodatkowo je odświeży.

Czyszczenie zasłon

Zasłony to powierzchnie, na których lubią osadzać się wszelkiego rodzaju drobnoustroje. Jednak są one zwykle wykonane z materiałów, których – ze względu na ich rozmiar – nie można prać w zwykłej pralce. Z kolei zbyt częste korzystanie z pralni chemicznej również nie jest wskazane. W takim razie jak uporać się z ich dezynfekcją? Korzystanie z parownicy SteaMaster pozwala na odkażanie zasłon bez ściągania ich z karnisza, można prasować i parować nią w pionie. Przykładamy dyszę do materiału, przeciągamy w dół i powtarzamy tę czynność. Warto pamiętać, by dezynfekować zarówno powierzchnię wewnętrzną jak i zewnętrzną.

Zabawki w przedszkolu

Pluszowe zabawki są dostępne obecnie w przedszkolach pod warunkiem, że placówka jest w stanie zapewnić ich regularną dezynfekcję. Z pomocą parownicy można to zrobić szybko, łatwo i bezpiecznie. Gorącą parą możemy traktować zarówno te pluszowe, jak też plastikowe. Czynność tę powinniśmy wykonywać przez około 10 minut, szczególnie przy tych z materiałów.

Który model wybrać do dezynfekowania w przedszkolu?

Dla przedszkoli i żłobków szczególnie polecamy profesjonalny model BW-03. Jest gotowy do pracy już w 45 sekund, a duży zbiornik na wodę pozwala na 90 minut ciągłego parowania. Cechują go przede wszystkim solidna konstrukcja i funkcjonalność. Model BW-03 jak też inne prasowacze znajdują się w naszym sklepie internetowym: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Dziękujemy Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Kotuniu za możliwość wykonania zdjęć.

Skomentuj ten wpis