Dezynfekowanie z parownicą parową – porady dla firm

Dezynfekowanie ubrań czy maseczek to czynność, która na stałe wpisze się w naszą codzienność. Jednak powinniśmy ją wykonywać nie tylko w domu, ale także w pracy. W szczególności, gdy są to takie miejsca jak przychodnia, apteka czy różnego rodzaju sklepy i punkty usługowe. Jak zrobić to szybko i sprawnie? Przy pomocy parownicy SteaMaster. 

Przychodnia, apteka i sklepy to miejsca, w których noszenie maseczek czy kombinezonów przez pracowników jest obowiązkowe. Jednak, aby spełniały one swoje funkcje ochronne, należy pamiętać nie tylko o ich odpowiednim użytkowaniu, ale także o odkażaniu. Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem jest użycie stacjonarnego żelazka parowego SteaMaster. Poniżej przedstawiamy dwa modele prasowaczy w szczególności dedykowane przedsiębiorcom.

Model BW-03

Model BW-03 to bezkonkurencyjny, stacjonarny prasowacz parowy o mocy 2600 wat. Ze względu na jego solidną konstrukcję, funkcjonalność i niezwykłą łatwość użycia w szczególności polecany dla małych i większych przedsiębiorstw, przychodni czy aptek. Gorąca para wydobywająca się z dyszy steamera osiąga 115 stopni Celsjusza, dzięki czemu usuwa wszelkie zalegające wirusy i bakterie. Ponadto jest gotowy do pracy już w 45 sekund, a duży zbiornik na wodę pozwala na ciągłe parowanie przez 90 minut.

Dezynfekowanie i odkażanie z modelem BW-03 jest bardzo proste. Wystarczy powiesić maseczkę, kombinezon czy inne ubranie robocze na wieszaku, następnie na wbudowanym stojaku steamera i przyłożyć dyszę bezpośrednio do materiału. Wykonując ruchy z góry do dołu, powinniśmy traktować daną rzecz gorącą parą przez około 5 do 10 minut. Należy pamiętać, by robić to z dwóch stron: wewnętrznej i zewnętrznej. Dzięki swej zgrabnej konstrukcji prasowacz parowy nie zajmuje dużo miejsca i jest gotowy w do pracy w każdej chwili.

Model EM-02

Jeśli jednak nie dysponujemy wystarczającym miejscem na stacjonarny model prasowacza, warto zaopatrzyć się w ten w wersji mini – model EM-02. Sprawdzi się w każdej sytuacji, a dzięki swym niewielkim rozmiarom jest niezwykle poręczny i niezawodny. Podobnie jak model BW jest gotowy do pracy już po minucie, jednak jego czas pracy jest znacznie krótszy – do 10 minut. Na szczęście zdążymy odkazić i zdezynfekować maseczkę ochronną. Wystarczy powiesić ją w dowolnym miejscu lub na naszym wieszaku (jest składany!) i przeciągać parą po materiale. Temperatura w tym modelu osiąga 100 stopni Celsjusza, więc nie musimy się obawiać o żadne drobnoustroje pozostałe na materiale. Para zabije wirusy i bakterie.

Wszystkie dostępne modele prasowaczy znajdują się w naszym sklepie internetowym: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis