Jak dbać o dom

Wiosna to idealny czas, by zabrać się za porządki w domu. Sprzątanie kuchni, mycie podłóg, odświeżanie mebli czy prasowanie firan oraz zasłon – to tylko kilka czynności, które czekają na nas w domu, podczas sprzątania. Warto dać sobie pomóc i skorzystać z wielofunkcyjnego urządzenia do oczyszczania i odświeżania SteaMaster.

Nikt nie lubi bałaganu, a tym bardziej w swoim domu. Sprzątanie mieszkania zwykle odkładamy na później. Jednak wiosna to szczególny czas, gdy po długiej zimie, decydujemy się na porządki w kuchni, łazience, sypialni czy w pokoju dziecka. Oto kilka prostych zasad, jak dbać o dom, a także jak utrzymać porządek z pomocą parownicy SteaMaster.

Jak utrzymać porządek w domu? 

Utrzymanie porządku w domu to wcale nie takie proste zadanie, szczególnie dla osób posiadających dzieci czy zwierzęta. Pierwsza zasada, o której warto pamiętać każdego dnia, to odkładanie od razu rzeczy na miejsce. Ta jedna prosta czynność może nam pomóc oszczędzić codziennie mnóstwo czasu i pracy oraz sprawić, że porządki w domu staną się znacznie przyjemniejsze.

Jak efektywnie sprzątać mieszkanie i dom? 

Przygotuj plan działania z wyszczególnieniem konkretnych obowiązków, który pomoże Ci w sprzątaniu. Konkretne rzeczy zaplanuj na dany dzień czy godzinę. Kiedy rozłożysz je w czasie znacznie łatwiej będzie Ci nad nimi zapanować.

By utrzymać ład w kuchni, pamiętaj o bieżącym zmywaniu naczyń. Jeśli zrobisz to od razu, w kuchni zrobi się znacznie więcej miejsca, a dodatkowo nie będziesz musiał się tym przejmować wieczorem. W końcu nikt nie lubi budzić się o poranku i patrzeć na pełen zlew i stertę naczyń!

Kolejna zasada to: porządki wykonuj razem, tak jak na przykład odkurzanie i mycie podłogi. Robiąc te dwie rzeczy jednocześnie tego samego dnia oszczędzisz sobie pracy.

Okna wymagają sporo czasu, by o nie odpowiednio dbać, dlatego warto poświęcić na nie osobny dzień. Najlepiej myć okna w słońcu, bo właśnie wtedy widać wszystkie zabrudzenia. Możesz poświęcić kilka minut więcej, by przy okazji zadbać o swoje zasłony i firany. Sprawdź, jak połączyć te dwie rzeczy z pomocą parownicy SteaMaster.

Porządek w domu 

Jak dbać o dom, by przez długie lata pozostał czysty i świeży? Po prostu przyzwyczaić się do tego, że dom wymaga regularnego sprzątania. Wystarczy poświęcić kilka minut każdego dnia, co z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie, a wnętrza pozostaną nieskazitelne. Warto też pamiętać, by nie zbierać zbyt dużej ilości rzeczy. Najlepiej pozbywać się ich regularnie, co z pewnością ułatwi codzienne sprzątanie.

Odświeżanie materiałowych powierzchni

Materiałowe powierzchnie mamy w całym domu. Meble takie jak kanapy, fotele czy krzesła zwykle wybieramy z materiałowym obiciem, gdyż sprawią one, że dom robi się znacznie przytulniejszy. Jednak ze względu na ich codzienne użytkowanie, są to też miejsca, w których najszybciej widać wszelkie plamy. Jak zatem pozbyć się najbardziej uciążliwych zabrudzeń na materiałowych powierzchniach?

W pierwszej kolejności przy pomocy ściereczki nasączonej wodą. Należy robić to delikatnie, tak by nie uszkodzić przypadkiem materiału, a jego kolor pozostał taki sam. Sprzątając materiałowe powierzchnie należy pamiętać, by odkurzać je przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli zaś zależy Ci przede wszystkim na odświeżaniu, skorzystaj z pomocy parownicy SteaMaster. Gorąca para wyeliminuje zalegające bakterie i roztocza, a dodatkowo przyczyni się do sprzątania mieszkania.

SteaMaster pomoże Ci również z utrzymaniem w czystości Twoich poduszek i koców. Te dekoracyjne szczególnie nie powinny być często prane, gdyż pozbawia ich to miłej struktury. Steamerem możesz traktować je nawet codziennie. Gorąca para przywróci ich dawny wygląd w bezpieczny sposób, tak, by wciąż stanowiły idealną ozdobę wnętrza.

Prasowanie firan i zasłon

Jak odpowiednio dbać o firany i zasłony? Prasowanie firan i zasłon zdecydowanie nie należy do ulubionych obowiązków domowych. Są one zwykle bardzo ciężkie, a przez swoją wielkość trudno je wyprasować tradycyjnym żelazkiem, korzystając z deski do prasowania. Z pomocą parownicy możemy to zrobić w pionie, nie ściągając ich z karnisza. Dzięki czemu prasujemy znacznie szybciej i w tym samym czasie wykonujemy więcej obowiązków. Nie zajmuje to więcej niż kilkanaście minut. Steamer jest bezpieczny dla każdego rodzaju tkaniny, nawet zasłon wykonanych z tiulu. Nie nabłyszcza ani nie przypala materiału.

Usuwanie bakterii i roztoczy 

Bakterie i roztocza w mieszkaniu są nieuniknione, jednak wykonując regularnie czynności jesteśmy w stanie zniwelować ich ilość. Po pierwsze mieszkanie powinno mieć wilgotność powietrza nieprzekraczającą 60-70%. Po drugie temperatura w pokoju powinna być niższa niż 25 stopni Celsjusza. Odkurzacz jest tutaj bardzo istotny! Zaleca się regularne odkurzanie przestrzeni w domu, nawet kilka razy w tygodniu. Ten prosty nawyk pozwoli utrzymać dom w czystości przez dłuższy czas, dodatkowo niwelując małe drobnoustroje.

Sprzątając w swoim domu zwróć szczególną uwagę na pokój dzieci. Zabawki, wszelkie materiałowe powierzchnie czy materac to ulubione siedliska bakterii. Gorąca para osiąga prawie 100 stopni Celsjusza, wnikając wgłąb tkaniny pozbywa się niechcianych roztoczy, nie tylko z ubrań.

Sypialnia, to kolejne miejsce w domu, w którym najczęściej zbiera się kurz i roztocza. Dlatego należy pamiętać, by cyklicznie zmieniać pościel i odświeżać materac. Steamer świetnie sobie z tym radzi. Dzięki parze nie tylko wyprasujesz poszewki, ale również odzyskasz dawny kształt materaca.

Nawilżanie brudnych powierzchni

Nie wiesz, jak poradzić sobie z tłustymi plamami? Namocz je, a następnie usuń przy pomocy ściereczki. Brudne powierzchnie możesz również posprzątać przy pomocy parownicy. Gorąca para nawilży i zmiękczy plamy, dzięki czemu zapomnisz o skrobaniu, a Twoja kuchenka będzie lśnić. Ciężkie zabrudzenia usuniesz ze SteaMaster nie tylko w kuchni, ale również w łazience, salonie czy sypialni.

Oczyszczanie rolet

Rolety, podobnie jak zasłony, zbierają sporą ilość kurzu w mieszkaniu. Jednakże w przeciwieństwie do firan nie możemy ich prać w pralce. Dlatego do czyszczenia rolet najlepiej użyć wilgotnej ściereczki z mikrofibry. Możesz je również odświeżyć przy pomocy steamera. Wystarczy przyłożyć dyszę do materiału i wykonywać ruchy z góry do dołu. Gorąca para wnikając w głąb usunie wszelkie bakterie i roztocza. Czyszczenie rolet warto połączyć razem z myciem okien. Para wydobywająca się z dyszy steamera osadza się na szybie, więc wystarczy po prostu użyć ściągaczki, by usunąć zabrudzenia.

 

Jak dbać o dom?

Mamy nadzieję, że macie już odpowiedź na to pytanie i te kilka wskazówek pomoże Wam w sprzątaniu, a w Waszym domu zapanuje ład i porządek. Razem z parownicą SteaMaster Twoje mieszkanie będzie świeże, czyste i pachnące. Wybierz swój idealny model już dziś! Najnowsze urządzenia znajdziesz w naszym sklepie online: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis