Jak dezynfekować odzież vintage

Odzież vintage – prawdziwe perełki obecnych czasów

W ostatnim czasie odzież vintage zyskała na popularności. Ubrania z drugiej ręki coraz chętniej wybierane są zamiast tych z przemysłu fast fashion. Jednak odzież vintage może przysporzyć wiele problemów w kontekście prania, prasowania czy odświeżania. Tego typu ubrania najlepiej zdezynfekować zaraz po zakupie, by usunąć nieprzyjemny zapach i pozbyć się zalegających bakterii. Jak to zrobić? Z pomocą parownicy do ubrań SteaMaster.

Ubrania vintage stały się prawdziwymi perełkami. Większość z nich znajdujemy w dedykowanych sklepach z wyselekcjonowaną odzieżą oraz w popularnych second-handach. Ich cena zależy od wielu czynników: jakości, pochodzenia produktu czy marki. Nowe dostawy potrafią przysporzyć naprawdę wiele emocji. W końcu każdy szuka czegoś nietuzinkowego, oryginalnego. Jednak co zrobić z ubraniami tuż po zakupie? Jak przywrócić im dawną świeżość? Sprawdź nasze wskazówki.

Pranie odzieży vintage

Na co zwrócić szczególną uwagę

Nie da się ukryć, że ubrania vintage, zachowane nawet w najlepszym stanie, mają już swoje lata, dlatego pranie takich ubrań może przysporzyć nieco problemów. Z upływem czasu tkanina mogła ulec zniszczeniu i stracić swoja warstwę ochronną. Ponadto rzeczy vintage często nie posiadają chemicznego wykończenia, które to poprawia wygląd oraz trwałość materiału.

Kolejnym wyzwaniem może być brak metki identyfikującej tkaninę, a także tej zawierającej informacje na temat zasad jej pielęgnacji. Dlatego należy trzymać się kilku prostych zasad, dzięki którym ubrania nie stracą na jakości, a Ty będziesz mógł cieszyć się nimi przez długi czas.

Czy odzież vintage można prać w pralce

Większość tkanin powinna być prana ręcznie przy użyciu odpowiednich środków, dostosowanych do delikatnych tkanin. Pamiętaj jednak, by nie używać zbyt dużej ilości płynów. Najlepiej najpierw przetestować go na wewnętrznej stronie ubrania, by sprawdzić, jak materiał zareaguje.

Jeśli masz pewność, że dana tkanina nie ulegnie zniszczeniu, oczywiście możesz skorzystać z tradycyjnej pralki. Warto jednak ustawić delikatnych program, by później rzeczy nie straciły na jakości.

Jak suszyć odzież vintage

Gdy odzież jest już wyprana, najlepsze będzie suszenie jej na płasko. Szczególnie w przypadku ciężkich swetrów. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych zagnieceń.

Dezynfekowanie odzieży vintage

Po każdym zakupie ubrania vintage największym problemem staje się dezynfekcja. Niestety wirusy czy bakterie mają to do siebie, że mogą się utrzymywać na ubraniach nawet kilka dni. Dlatego, by pozbyć się wszelkiego rodzaju roztoczy, najlepiej skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, takich jak żelazko parowe SteaMaster.

Dezynfekowanie przy pomocy pary

Gorąca para wydobywająca się z dyszy steamera osiąga temperaturę prawie 100 stopni Celsjusza, dzięki temu naprawdę możemy się pozbyć każdego drobnoustroju zalegającego na odzieży. Wystarczy powiesić daną rzecz na wbudowanym wieszaku parownicy, przyłożyć dyszę do materiału i wykonywać powolne ruchy z góry do dołu.

Jakie ubrania możemy dezynfekować gorącą parą

Kategorie ubrań nie mają tutaj znaczenia. SteaMaster radzi sobie nawet z najcięższym materiałem, nie niszcząc przy tym tkaniny. Możesz odświeżyć nią zarówno delikatne sukienki, efektowne koszule czy też wszelkiego rodzaju okrycia wierzchnie. Parownica do ubrań to najlepsze rozwiązanie dla usuwania nieprzyjemnego zapachu z marynarek i płaszczy vintage, które często wymagają dodatkowej pielęgnacji po zakupie. Zamiast zanosić rzeczy do pralni chemicznej, możesz potraktować je gorącą parą!

Żelazko parowe SteaMaster – idealne rozwiązanie dla odzieży vintage

Po zakupie rzeczy vintage nigdy nie wiemy dokładnie, co znajduje się na tkaninie ani jakie drobnoustroje tam zalegają. W tym celu najlepiej poddać ubranie dezynfekcji. Jak widać z parownicą SteaMaster jest to naprawdę proste. Dzięki niej unikamy zbyt częstego prania w pralce, które może zniszczyć tkaninę.

SteaMaster – więcej niż zwykłe żelazko

Wszelkie dodatkowe informacje na temat pielęgnacji, odświeżania czy prasowania ubrań przy pomocy steamera znajdziesz w pozostałych postach na naszym blogu. Wybierz swój idealny model SteaMaster: www.steamaster.pl/produkty/.

Dziękujemy www.ventimigliavintage.com za udostępnienie miejsca do zdjęć.

Skomentuj ten wpis