Jak efektywnie prasować SteaMasterem?

SteaMaster to rewolucyjne urządzenie do prasowania w pionie, bez użycia deski. Eliminuje wszystkie wady prasowania tradycyjnym żelazkiem m.in. przypalenia, zagniecenia (szczególnie przy niskiej temperaturze) czy zmorę ciągłego stania nad deską. Steamerem prasuje się 5 razy szybciej niż przy pomocy żelazka. Twoje prasowanie może być więc zarazem skuteczne, szybkie, jak i przyjemne. Zastosuj kilka naszych sposobów na efektywne prasowanie parą!

Przed tym jednak musimy coś ustalić. SteaMaster służy przede wszystkim do prasowania ubrań, nie do ich odświeżania. Odświeżanie, usuwanie nieprzyjemnych zapachów i dezynfekcja to tylko jego dodatkowe, bardzo pomocne funkcje.

Musisz też wziąć pod uwagę fakt, że prasowanie parą znacząco różni się od tradycyjnego prasowania żelazkiem. Nie potrzebujesz już deski, a zatem prasowanie odbywa się w powietrzu. Dlatego tak ważne jest, abyś przetestował SteaMaster kilkukrotnie. Prasowania parą trzeba się po prostu nauczyć.

Jak efektywnie prasować SteaMasterem? Powieś ubranie na wieszaku tak, aby swobodnie układało się w powietrzu. Delikatnie naciągnij tkaninę i przykładaj do niej końcówkę steamera. Możesz także podczepić ubranie od dołu przy pomocy dołączanego do sprzętu wieszaka z klamerkami. Ten sposób szczególnie sprawdza się przy prasowaniu dziecięcych ubranek.

Dyszę steamera bezpośrednio przykładaj do prasowanego materiału, tym samym dotykając go. Dokładnie przeciągaj w dół i w górę, rozprostowując zagniecenia.

Dobre efekty daje prasowanie od wewnątrz, ale nie przekręcaj ubrania na drugą stronę! Włóż końcówkę steamera pod prasowane ubranie i dokładnie przeciągaj po tkaninie.

Kanty też możesz wyprasować za pomocą SteaMastera! Do sprzętu dołączona jest specjalna końcówka ze szczotką. O wykorzystaniu szczotki opowiemy Ci w innym wpisie, tymczasem sprawdź, jak wykorzystać ją do prasowania kantów, mankietów i kołnierzyków.

Włóż mankiet do końcówki steamera i delikatnie przesuwaj dyszę w dół. Czynność możesz powtórzyć tak, aby dokładnie rozprasować tkaninę.

Podobnie z kołnierzykiem, włóż go do dyszy i dokładnie przesuwaj końcówkę steamera w dół.

Końce koszuli również możesz wyprasować za pomocą specjalnej końcówki. Nie musisz naciągać materiału i parzyć rąk!

Sprawdź, jakie proste jest prasowanie parą! Wybierz swój model już teraz!

Jakbyś miał jakieś pytania jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz do nas.

SteaMaster Team

Skomentuj ten wpis