Jak prasować prześcieradło z gumką

Prześcieradło z gumką – jak je prasować?

Prześcieradło z gumką bardzo często gości w naszych sypialniach i stało się nieodzownym elementem pościeli. Wszyta w jego brzegi gumka sprawia, że można je założyć na brzegi łóżka. Daje to komfort polegający na tym, że kiedy budzimy się rano, to gładkie prześcieradło nadal jest na swoim miejscu. Zatem z jednej strony jest niezastąpione, ale z drugiej – wyjątkowo uciążliwe podczas prasowania i składania. Jednak nie musisz się martwić! Poniżej wyjaśniamy, jak prasować prześcieradło z gumką i tym samym, jak zaoszczędzić czas. Przeczytaj nasze domowe sposoby na dbanie o pościel oraz wyeliminowanie z niej wszelkich bakterii.

BW-03

Jak wyprasować prześcieradło parownicą

Generatory pary SteaMaster są o wiele bardziej skuteczne od tradycyjnych żelazek, ponieważ wytwarzają parę pod bardzo wysokim ciśnieniem. W związku z tym prześcieradła i inne materiały z dużymi zagnieceniami są wygładzane w bardzo szybki i łatwy sposób. Ogromną zaletą parownic jest możliwość prasowania materiałów na dowolnej płaszczyźnie. Para jest bezpieczna dla wszystkich tkanin – prześcieradło, pościel czy ubrania są chronione przed zniszczeniem czy przypaleniem. Poza tym steamer służy również do odświeżania tkanin – usuwa blisko 100% bakterii czy alergenów!

Prasowanie parą umożliwia dokładne i skuteczne usuwanie zagnieceń, a obsługa sprzętów SteaMaster jest niezwykle prosta – nie wymaga szczególnych umiejętności. Zakup parownicy pozwala wygładzać nie tylko prześcieradła, ale również koszule, spodnie garniturowe, firany czy zasłony. Co więcej, materiał może być prasowany w pionie lub poziomie (modele BW-03, BG-04).

BG-04

Prasowanie przy pomocy steamera, na odległość, pozwoli ułożyć tkaninę, jak należy, oraz uniknąć zagnieceń, co może być trudne przy zastosowaniu zwykłych żelazek. Jak prasować parą? Najlepiej oblec prześcieradło na materacu, następnie przykładać do niego dyszę parownicy i przeciągać po materiale w górę i w dół. Można też naciągnąć delikatnie materiał, tak, by dokładnie wygładzić zagniecenia wokół gumki.

Gorąca para to również świetny sposób na odświeżanie pościeli oraz na usunięcie z niej zarazków. Dlatego powinno się używać pary o wiele częściej i nie tylko, po to aby nasze prześcieradło wyglądało nieskazitelnie, ale również, żeby pozostawało miejscem czystym i świeżym. Metoda ta sprawdza się nie tylko w przypadku najpowszechniejszych prześcieradeł z bawełny, ale również do prasowania tych z jedwabiu, frotte, jerseyu, lnu czy nawet wełny.

Proces prasowania żelazkiem

Wystarczy, że przygotujecie deskę do prasowania oraz żelazko, a następnie położycie prześcieradło z gumką centralnie na środku deski. Prasowanie rozpocznij od środka tkaniny. Gdy uporasz się z tym zadaniem, przesuwaj materiał ku jego rogom tak, by miejsca łączenia się gumek wyprasować na końcu. Fragment prześcieradła z gumką należy naciągnąć na krawędź deski, aż do całkowitego wyprostowania się gumek.

Dlaczego warto prasować?

Dla względów estetycznych – docenią to zwolennicy nienagannego porządku w mieszkaniu oraz dla zabicia bakterii i wyeliminowania wilgoci. Szczególnie rodzice małych dzieci czy alergicy wiedzą, o czym mowa! Dzięki wysokiej temperaturze, prasowanie prześcieradła, pościeli czy nawet bielizny pozwala uporać się z bakteriami oraz alergenami. Sen w pachnącym praniem i prasowaniem prześcieradle jest wyjątkowo przyjemny!

BW-03

Składanie prześcieradła z gumką. Porady

Kiedy wypraliśmy już prześcieradło i porządnie wysuszyliśmy, przyszedł czas na złożenie tkaniny i schowanie jej do szafy. To jednak w przypadku prześcieradła z gumką nie jest takie proste zadanie!

W kilku prostych krokach przedstawiamy jak złożyć prześcieradło z gumką. Po pierwsze rozkładamy je na dużej powierzchni, np. na łóżku lub czystym stole kuchennym. Chwytamy za róg prześcieradła i nakładamy go na drugi z tego samego boku – otrzymamy nałożone na siebie dwa boki tkaniny. To samo robimy z drugim bokiem materiału. Następnie łapiemy złożone rogi jednego oraz drugiego boku i wszystkie je nakładamy na siebie. Powinniśmy otrzymać podłużny prostokąt (nie martw się, kiedy nie będzie on na tym etapie idealnie prosty!). Otrzymany prostokąt wygładzamy dłonią na płaskiej powierzchni. Musimy jeszcze wyrównać nasz prostokąt oraz złożyć w kostkę.

Już teraz wiesz, jak wyprasować prześcieradło z gumką. Stosowanie opisanych metod prasowania i składania materiału, pozwoli uniknąć trudności związanych z pielęgnacją tego rodzaju pościeli.

Skomentuj ten wpis