Jak prasować spodnie jeansowe?

Spodnie jeansowe to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby. Są idealną bazą wielu stylizacji, zarówno w garderobie kobiet, jak też mężczyzn. Ze względu na ich szeroką popularność, ciężko znaleźć jest osobę, która nie miałaby w swojej szafie choć jednej pary jeansów. Dobrej jakości spodnie jeansy będą służyć przez lata, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbasz.

Często zadawane jest nam pytanie – jak prasować spodnie jeansowe przy pomocy SteaMaster? W tym poście chcemy przedstawić Wam kilka uniwersalnych wskazówek na temat prasowania spodni jeansów. Jednak zanim przejdziemy do prasowania ubrania, nie możemy zapomnieć o praniu i suszeniu spodni. Jak zatem dbać o jeans, jak go prać i prasować? Wystarczy kilka prostych zasad.

Pranie jeansów

Zapomnij o praniu

Jeans to jeden z najpopularniejszych materiałów, którego szeroka produkcja rozpoczęła się już w XIX wieku. Materiał ten jest wytrzymały i komfortowy w noszeniu. Ma jednak jedną wadę – nie lubi być prany, szczególnie w wysokiej temperaturze. Każde pranie spodni jeansowych powoduje płowienie koloru oraz osłabienie splotu tkaniny ubrania. Przez pranie staje się ona coraz bardziej podatna na uszkodzenia. Jeśli zatem nie jest to konieczne, należy całkowicie zrezygnować z prania spodni w pralce. Zaleca się tylko pranie chemiczne, jednak w dłuższej perspektywie czasu jest ono dość uciążliwe. Jak zatem odświeżać spodnie jeansowe bez konieczności ich ciągłego prania? Przy pomocy SteaMaster!

Jeśli jednak zdecydujesz się na pranie jeansów w domu w pralce, najlepiej zrobić to na lewej stronie. Uda Ci się uniknąć wówczas odbarwienia materiału. Należy ustawić jak najniższą temperaturę oraz delikatny program prania. Pamiętaj, że jeans naprawdę nie lubi wody.

Nie pierz – odświeżaj

SteaMaster to wielofunkcyjne urządzenie do prasowania, odświeżania oraz dezynfekowania. W przypadku dżinsów sprawdzą się wszystkie ww. właściwości prasowacza. Przede wszystkim przy pomocy gorącej pary możemy odświeżyć spodnie jeansowe bez prania. Jej temperatura – około 100 stopni Celsjusza – skutecznie zabije bakterie i roztocza nagromadzone w materiale. Dodatkowo para przywraca ubraniom fason i nadaje po prostu ładny wygląd. Jeśli na Twoich jeansach pojawiły się wypchania, np. na kolanach, para w łatwy sposób je zniweluje. Wystarczy, że przyłożysz dyszę SteaMaster do materiału i przeciągniesz z góry do dołu. Możesz powtórzyć ruchy kilkukrotnie, by para dotarła w zakamarki ubrania.

Prasowanie spodni

Prasowanie żelazkiem

Popularne są zasady, że spodni jeansowych nie należy prasować żelazkiem. Wysoka temperatura żelazka działa na jeans tak samo niekorzystnie, jak pranie dżinsów w wysokiej temperaturze. Zatem krok pierwszy – przed prasowaniem koniecznie przewróć jeansy na drugą stronę. Krok drugi to wybranie odpowiedniej temperatury prasowania. Stopa żelazka nie powinna być bardzo gorąca! Lepiej jest prasować jeans lekko wilgotny. Wyprasuj zatem spodnie tuż przed końcem ich całkowitego suszenia.

Prasowanie przy pomocy SteaMaster

Skoro do prasowania nie powinno używać się tradycyjnego żelazka, jak zatem prasować jeans, by pozbyć się zagnieceń? Gorącą parą SteaMaster! Parownica nie tylko odświeży i usunie bakterie, ale także wygładzi każdy rodzaj zagniecenia na ubraniu.

Parownice do prasowania jeansu

Model BW-03

www.steamaster.pl/produkty/profesjonalny-prasowacz-parowy-bw-03-2/

Ze względu na grubość jeansu, zaleca się wybranie urządzenia do prasowania parą z dużą pomocą i wyrzutem pary. Model SteaMaster BW-03 to jeden z najlepszych prasowaczy na rynku, wyprasuje zarówno cienkie, jak też właśnie te grubsze materiały. Zobacz efekt przed i po prasowaniu parą!

Spodnie jeansowe zaczynamy prasować od nogawek. Najlepiej jest naciągać materiał i mocno przeciągać po nim dyszą steamera z góry do dołu. Co ważne – przed prasowaniem nie musisz przewracać tkaniny na lewą stronę. Gorąca para potrafi dbać o materiał, nie pozbawi jeansów koloru, a jeszcze go pogłębi. Dysza prasowacza parowego wyprasuje również kieszenie, zapięcie czy szwy. Trafia tam, gdzie nie jest w stanie dotrzeć zwykłe żelazko.

Model BG-04

www.steamaster.pl/produkty/profesjonalny-prasowacz-parowy-bg-04/

Dobrym rozwiązaniem do prasowania jeansowych rzeczy będzie także nowy model SteaMaster BG-04. Ma on dużą moc i wyrzut pary, dzięki którym łatwo i szybko wygładzi dżinsy. Dodatkowo to żelazko jest wyposażone w deskę do prasowania trudnych zagnieceń. Przy pomocy deski masz możliwość dokładnego doprasowania jeansów. Ale również dzięki desce najlepiej wyprasujesz nogawki spodni, dociskając do niej materiał. Ma ona na celu dać Ci maksymalne poczucie przyjemności z prasowania!

Steamer czy żelazko?

Mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci temat prasowania jednych z najbardziej ulubionych ubrań kobiet i mężczyzn – spodni jeansowych. Powinny być one, jak najlepiej traktowane, tak by służyły Ci przez długi czas. Tkanina jeans jest jedną z trudniejszych do prania i prasowania – nie lubi wody i gorącej temperatury. Musisz zrobić wszystko, by zachowała piękny wygląd na lata! Gorąca para SteaMaster będzie dbać o Twoją każdą parę spodni jeansowych. Wybierz jeden z naszych prasowaczy i ciesz się pięknym oraz gładkiem jeansem: www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis