Jak prasować welur?

Welur należy do tak zwanych tkanin z włosem, podobnie jak aksamit i sztruks. Ze względu na wyjątkowe wykończenie materiału jest bardzo chętnie wybierany przez kobiety. Wykorzystuje się go do szycia eleganckich sukienek, koszul, spódnic czy nawet spodni. Jednak jest to trudny materiał, jeśli chodzi o kwestie jego prania czy prasowania. Welur najlepiej prasować przy pomocy pary, korzystając z parownicy do ubrań SteaMaster. Wystarczy zachowanie kilku prostych zasad, które pomogą odpowiednio zadbać o welurowe tkaniny.

Materiał z włosiem nie należy do najprostszych w pielęgnacji. Nieodpowiednie prasowanie i pranie tkaniny może znacznie uszkodzić welur. Kolory materiału mogą stać się mniej intensywne, a tkanina stracić swój blask. Jednak welurowe ubrania są przyjemne w dotyku, a do tego bardzo efektowne. Sprawdź, jak dbać o ubrania z weluru i aksamitu przy pomocy stacjonarnego żelazka SteaMaster. Czekamy też na Twój komentarz!

Czy welur należy prać na lewej stronie?

Welur jest materiałem najczęściej wykorzystywanym do szycia zwiewnych firan lub sukienek. Ta wyjątkowa tkanina jest już z nami od kilku sezonów i nie wychodzi z mody. Jednak w przypadku pielęgnacji tak delikatnych tkanin, należy przede wszystkim zapoznać się z zaleceniami producenta, umieszczonymi na metce – są to niezwykle wymagające materiały. Niektóre ubrania można prać w pralce, inne wymagają, aby robić to ręcznie. Jednak najważniejsze jest, by tuż przed praniem przewrócić welur na lewą stronę i ustawić możliwie niską temperaturę. Dodatkowo można dodać odrobinę płynu przeznaczonego do delikatnych materiałów, dzięki temu ubranie będzie jeszcze bardziej miękkie.

Jak prasować welur?

Bardzo często dostajemy od Was pytania dotyczące prasowania konkretnej tkaniny i to właśnie welur pojawiał się jako jeden z najczęściej wymienianych. Korzystając z tradycyjnego żelazka ubrania z weluru, prasujemy na lewej stronie. Warto podłożyć też miękki ręcznik pod spód. Jednak decydując się na steamer nie jest to konieczne – możemy swobodnie prasować na prawej stronie. Przed rozpoczęciem prasowania żelazkiem parowym należy napełnić zbiornik wodą destylowaną. Następnie wieszamy ubranie na wbudowanym wieszaku parownicy, przykładamy delikatnie dyszę do materiału i wykonujemy ruchy w kierunku zgodnym z włosiem. Dzięki temu włoski tkaniny zostaną nienaruszone, a zagniecenia znikną w mgnieniu oka, bez uszkadzania prawej strony ubrania. Pod żadnym pozorem nie należy prasować tradycyjnym żelazkiem materiału z weluru na prawej stronie. Traktując tkaninę parownicą, unikamy problemów związanych z przypaleniem czy nabłyszczeniem materiału. Ponadto żelazko SteaMaster ma odpowiednią temperaturę pary do większości materiałów. Korzystanie z niego jest naprawdę proste i bezpieczne!

Prasowanie delikatnych tkanin

Decydując się na żelazko parowe, oszczędzasz swój czas i siły, a także zapominasz o nerwach związanych z pielęgnacją takich materiałów jak welur bądź aksamit. SteaMaster potrafi wyprasować tkaniny aż 5 razy szybciej niż tradycyjne żelazka. Ponadto nie wyciągasz już specjalnie deski do prasowania, gdyż specjalna konstrukcja steamera pozwala na swobodne prasowanie w pionie. A gorąca para jest bezpieczna dla wszelkiego rodzaju materiałów.

Jak prać i prasować kanapy z weluru?

Welur jest bardzo pożądanym materiałem w meblarstwie ze względu na swoją nietuzinkową strukturę. W domach coraz częściej pojawiają się kanapy, krzesła czy zasłony z materiału aksamitu. Jednak tak jak w przypadku ubrań z weluru, należy obchodzić się z nimi bardzo delikatnie. Wszelkie plamy z materiału najlepiej usunąć wilgotną ściereczką nasączoną wodą. Tego typu tkaniny nie lubią ani produktów chemicznych, ani tradycyjnego żelazka, gdyż mogą trwale je uszkodzić. Przed jakąkolwiek czynnością warto zajrzeć na metkę producenta, by sprawdzić jak najlepiej obchodzić się z taką tkaniną. Jeśli chcemy wyprasować zagniecenia na kanapie, warto zrobić to przy użyciu parownicy SteaMaster. Ustawiając odpowiednią temperaturę, nie tylko prasujemy materiał, ale przy okazji usuwamy wszelkie zalegające bakterie i roztocza. Należy jednak pamiętać, aby materiał welur prasować tylko w jedną stronę, tak aby włoski nie zostały uszkodzone i materiał zachował swój pierwotny kształt. Najpierw zaczynamy od głównego siedziska, a potem prasujemy tkaninę na poduszkach. Jeśli jest taka możliwość, możemy ściągnąć poszewki i wyprasować materiał na lewej stronie.

Zadbaj o swój welur!

Mamy nadzieję, że teraz wiesz, jak dbać o delikatne materiały takie jak welur czy aksamit, a do prasowania użyjesz stacjonarnej parownicy SteaMaster. Z tym żelazkiem będziesz prasować sprawnie, miło i efektywnie, dzięki temu zapomnisz o problemie, że materiał jest nadto wymagający.

Wszystkie dostępne modele parownicy, które wyprasują w bezpieczny sposób materiał, jakim jest welur, znajdziesz w naszym sklepie internetowym: www.steamaster.pl/produkty/. Jeśli masz jakieś pytania – zostaw komentarz!

Skomentuj ten wpis