Jak wyczyścić rolety?

Rolety materiałowe to bardzo praktyczne rozwiązanie do domu, które szczególnie sprawdza się w sezonie wiosenno-letnim. Niestety materiał rolety dość szybko się brudzi i zbiera znaczące ilości kurzu. Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym czyszczenie rolet jest szybkie i wykonasz je bez większego wysiłku. Szczególnie z pomocą parownicy SteaMaster!

Myjąc okna, pamiętamy, aby prać zasłony i firanki, ale często zapominamy o roletach. Kupując rolety nie zastanawiamy się, jak będziemy o nie dbać w przyszłości. Na szczęście, mimo, że materiał rolety dzień noc łatwo łapie kurz, równie prosto można go wyczyścić. Wystarczy pamiętać o kilku sposobach, które usuną wszelkie zabrudzenia, a rolety okienne zyskają świeżość. Sprawdź, jak wykorzystać do czyszczenia rolet żelazko parowe SteaMaster, zamiast traktować je wilgotną szmatką z mikrofibry i wodą.

Jak czyścić rolety, by zawsze wyglądały jak nowe?

Czyszczenie rolet nie powinno sprawiać zbyt dużych problemów. Przede wszystkim należy pamiętać, aby traktować je bardzo delikatnie, a sposób czyszczenia dopasować do typu materiału, z którego wykonano roletę. Większość rolet pokryta jest specjalną aparaturą, która zapobiega nadmiernemu zbieraniu się kurzu. Należy pamiętać, że rolet nie powinno się ani prać w pralce ani prasować tradycyjnym żelazkiem, gdyż może to trwale uszkodzić tkaniny. Do czyszczenia najlepiej stosować suchą lub wilgotną ściereczkę z mikrofibry lub odkurzacza. W przypadku większych zabrudzeń można spróbować użyć łagodnego detergentu np. płynu do mycia naczyń z wodą. Jednak należy robić to bardzo ostrożnie, tak aby nie powstały żadne zacieki czy odbarwienia na roletach. Najlepiej przetestować działanie wody w niewidocznym miejscu, np. w górnej części rolety. Jeśli z materiałem nic się nie stanie, można wykorzystać wodę z mydłem na całej powierzchni i wyczyścić w ten sposób roletę.

Jak czyścić rolety okienne z pomocą parownicy SteaMaster?

SteaMaster to nie tylko stacjonarne żelazko parowe do ubrań, to także urządzenie wielofunkcyjne, dla którego czyszczenie rolet nie stanowi problemu. Jak wyczyścić rolety steamerem? Bardzo prosto! Rolet materiałowych czy innych rolet okiennych wcale nie musimy ściągać z okna. Wystarczy podłączyć blisko parownicę SteaMaster, przyłożyć dyszę do materiału rolety i wykonywać ruchu z góry do dołu. Ważne, aby roleta była rozwinięta w całości. Gorąca para osiąga prawie 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu może usunąć nie tylko kurz, ale również wszelkie inne zabrudzenia wewnątrz tkaniny. Roleta zyskuje swą dawną świeżość bez konieczności prania czy mycia wodą. Pozostaw ją rozwiniętą do całkowitego wysuszenia i dopiero później zwiń. Gwarantujemy, że rolety będą wyglądały jak nowe!

Czyszczenie rolet materiałowych

W przypadku rolet materiałowych oraz tych typu dzień noc dobrym rozwiązaniem może okazać się użycie odkurzacza, który usunie zalegający kurz z powierzchni materiału. Jednak lepszym sposobem jest użycie parownicy SteaMaster. Rolety dzień noc wcale nie musimy ściągać z okna, wystarczy przyłożyć dyszę do materiału i czyścić wykonując swobodne ruchy z góry do dołu. Gorąca para wnika w głąb rolety, usuwając zalegające bakterie i roztocza. Steamer nie tylko pomaga w czyszczeniu rolet, ale także dezynfekuje rolety materiałowe, pozostawiając je w nienaruszonym stanie. Zbyt wysoka temperatura klasycznego żelazka mogłaby trwale uszkodzić rolety, jednak steamer jest bezpieczny dla każdego rodzaju tkanin.

Czym wyczyścić rolety materiałowe z pleśni?

Do czyszczenia rolet materiałowych z pleśni warto przygotować specjalną miksturę na bazie ciepłej wody, wykorzystując produkty kuchenne. Do wody dodajemy łyżkę płynu do mycia naczyń i łyżkę proszku do pieczenia. Następnie z pomocą gąbki delikatnie usuwamy pleśń lub inne zabrudzenia z rolety i czekamy, aż całkowicie się wysuszy.

Jak wyczyścić rolety rzymskie?

W przypadku rolet rzymskich sprawa jest nieco ułatwiona. Rolety rzymskie są wykonane z materiału, który możemy wyprać w pralce. Jednak zanim wrzucisz rolety do prania, pamiętaj aby usunąć z rolet wszystkie usztywniające pręty i obciążniki. Następnie ustaw delikatny program w pralce i gotowe! Gdy materiał rolety wyschnie wystarczy powiesić ją z powrotem i wyprasować z pomocą parownicy SteaMaster. Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji, zrobisz to z łatwością w pionie, bez wyjmowania deski do prasowania.

Jak czyścić rolety w domu?

Mamy nadzieję, że wykorzystacie nasze sposoby na czyszczenie rolet w swoim domu i czyszczenie rolet materiałowych, tych typu dzień noc czy innych rolet okiennych nie sprawi Wam już żadnego problemu. Z parownicą SteaMaster czyszczenie będzie jeszcze szybsze i przyjemniejsze! Przekonaj się sam i wybierz swój idealny model prasowacza w naszym sklepie: https://www.steamaster.pl/produkty.

Skomentuj ten wpis