Jak wyprasować haftowane ubrania?

Różnego rodzaju hafty na ubraniach to zdecydowanie hit tego sezonu! Haft w kształcie kwiatów nosimy nie tylko na koszulach i sukienkach, ale również jeansach. Coraz częściej na ubraniach przewija się też haftowana nazwa danej marki. Haft to zatem bardzo popularny sposób znakowania odzieży, jednak jak o niego prawidłowo dbać? Jak prać, by nie uszkodzić haftu? Jakiego żelazka użyć do jego prasowania? Oczywiście z pomocą przychodzi nasze żelazko parowe SteaMaster.

Parownica do ubrań SteaMaster jest przeznaczona do pracy z najtrudniejszymi materiałami. Hafty na ubraniach nie stanowią dla niej żadnej przeszkody. Prasowanie ubrań przy pomocy steamera jest wyjątkowo łatwe i przyjemne. Gwarantujemy, że ubrania z haftem wyprasujesz w mgnieniu oka. Przekonaj się!

Jak dbać o haft na ubraniach? 

Jeśli chcesz, by Twoja odzież posłużyła Ci jak najdłużej, należy o nią odpowiednio zadbać. Metody haftu nie mają tutaj znaczenia. Nawet najtrwalszy haft może ulec uszkodzeniu, dlatego zanim zabierzesz się za pranie i prasowanie swojej odzieży z haftem, zwróć uwagę na zalecenia producenta zamieszczone na metce. Haft to małe dzieło sztuki, które wymaga wyjątkowej dbałości i staranności.

Pranie materiału z haftem

Pranie materiału ozdobionego haftem nie należy do najprostszych zadań. Zanim przystąpimy do prania, powinniśmy sprawdzić materiał. To właśnie od jego rodzaju zależy z jakiej metody prania skorzystamy. W większości przypadków odzież z dekoracyjnym haftem najlepiej prać ręcznie w niskiej temperaturze. W szczególności, jeśli jest to wysokiej jakości materiał, jak np. jedwab. Pranie w pralce może trwale uszkodzić nici i zniszczyć haft niezależnie od techniki znakowania.

Jak prasować znakowania odzieży, by nie uszkodzić tkaniny?

Najlepiej żelazkiem parowym SteaMaster! Używając parownicy unikniesz nabłyszczenia czy przypalenia materiału, a haft pozostanie w swoim trójwymiarowym kształcie. Parownica jest bezpieczna dla każdego rodzaju tkanin, nawet tej wysokiej jakości, jak jedwab, kaszmir czy wełna.

Ponadto gorąca para nie narusza znakowania na odzieży. Wystarczy przyłożyć dyszę do materiału i wykonywać ruchy z góry do dołu. Para wnika w głąb ubrania rozprostowując jego włókna i jednocześnie pozostawiając nici haftu w swoim pierwotnym stanie.

SteaMaster nie wymaga przewracania ubrania na drugą stronę. Warto też dodać, że steamer osiąga prawie 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie tylko prasuje materiał, ale również usuwa wszelkie bakterie i roztocza.

Steamer to także ogromna oszczędność czasu! W porównaniu do tradycyjnego żelazka prasuje on aż 5 razy szybciej. Dzięki czemu zaoszczędzone chwile możesz spędzić na czytaniu książki czy relaks dla siebie.

Zadbaj o swoje haftowane ubrania ze SteaMaster!

Mamy nadzieję, że po tym wpisie wiesz już jak zadbać o odzież z haftem. Najważniejsze dwie zasady to prać ręcznie w większości przypadków i prasować żelazkiem parowym SteaMaster. Gwarantujemy, że od dziś te czynności staną się łatwe, miłe i przyjemne.

Wszystkie dostępne modele parownicy, które wyprasują w bezpieczny sposób Twoje dekoracyjne znakowania odzieży znajdziesz w naszym sklepie internetowym: www.steamaster.pl/produkty/. Jeśli masz jakieś pytania – zostaw komentarz!

Skomentuj ten wpis