Jak wyprasować marynarkę?

Prasowanie damskiej marynarki przy pomocy żelazka to spore wyzwanie. Ten elegancki element kobiecej garderoby musi wyglądać nienagannie w każdej sytuacji, czy to na co dzień, czy podczas ważnych uroczystości. Z parownicą do ubrań SteaMaster wygładzisz ją w mgnieniu oka, nawet tuż przed samym wyjściem z domu. Nie potrzebujesz do tego deski, a i tak masz pewność braku psujących efekt zagniecień w każdej części marynarki!

Prasowanie marynarki tradycyjnym żelazkiem bezpośrednio na desce przysparza wielu kłopotów. Nieodpowiednia temperatura, nabłyszczenie materiału, a do tego długie stanie i przewracanie ubrania na drugą stronę – to tylko niektóre z nich. Z parownicą SteaMaster prasowanie eleganckich okryć wierzchnich nie wymaga długiej pracy. Będzie szybkie, łatwe, a do tego bardzo przyjemne. Wystarczy kilka prostych kroków i już możesz cieszyć się perfekcyjnie odprasowaną i do tego odświeżoną marynarką!

Krok pierwszy – prasowanie przedniej części

prasowanie-damskiej-marynarki-2020-2-1280x853

Aby rozpocząć prasowanie, wybraną marynarkę wieszamy na wbudowanym wieszaku steamera i rozpoczynamy pracę z generatorem pary. Następnie przykładamy dyszę do materiału. Skupiając się na przedniej części, wykonujemy ruchy z góry do dołu. Gorąca para wydobywająca się z dyszy w mig rozprostuje wszystkie zagniecenia. Ponadto dzięki trzystopniowej regulacji pary możemy zapomnieć o przypaleniach czy nabłyszczeniach ubrania w trakcie pasowania. Dzięki możliwości regulacji mocy wyrzutu pary, prasowacz parowy jest bezpieczny dla wszelkiego rodzaju tkanin – możesz wykorzystać go do marynarki bawełnianej, wykonanej z poliestru, skóry ekologicznej, wiskozy itp. Grubość ani faktura nie mają przy tym znaczenia.

Krok drugi – prasowanie ramion marynarki i rękawów

prasowanie-damskiej-marynarki-2020-3-853x1280

Następnie przechodzimy do wygładzania ramion i rękawów. Dzięki specjalnej, pionowej konstrukcji steamera nie musimy martwić się o pozostawione ślady żelazka i kanty – które pojawiają się aż nazbyt często podczas prasowania na tradycyjnej desce. Gorąca para przywróci ich pierwotny kształt, a dodatkowo usunie z nich wszelkie zalegające bakterie i roztocza. Tutaj także możemy mieć pewność braku zagnieceń, które mogą pojawiać się przy prasowaniu żelazkiem bezpośrednio na desce. Dzięki zawieszeniu odzieży w pionie możesz wyprasować ją w bardzo wygodny sposób.

Krok trzeci – prasowanie tylnej części

Gdy przód oraz rękawy mamy już wyprasowane, przechodzimy na drugą stronę, czyli do odświeżania tylnej części . Tak jak w kroku pierwszym, przykładamy dyszę i wykonujemy ruchy z góry do dołu, usuwając wszelkie zagniecenia. Ponieważ mamy do czynienia z idealnie prostą powierzchnią, wystarczy dosłownie kilka chwil i materiał będzie doskonale odprasowany.

Krok czwarty – kołnierzyk i guziki

prasowanie-damskiej-marynarki-2020-4-1280x853

Jeśli wyprasowaliśmy już zarówno przód jak i tył, możemy zabrać się za kołnierzyk. Tu również wystarczy dosłownie kilka ruchów, aby odzyskał swój pierwotny, nieskazitelny kształt i zachwycał na nowo. Ale na tym nie koniec prasowania. Pozostała jeszcze jedna istotna czynność.

prasowanie-damskiej-marynarki-2020-5-1280x853

Ostatni etap to prasowanie przestrzeni między guzikami. To z pewnością miejsce, które przysparza nam najwięcej kłopotów, gdy posługujemy się do prasowania tradycyjnym żelazkiem. Żelazko ze względu na swoje gabaryty nie będzie w stanie wykonać tego zadania dokładnie. Jednak przy pomocy parownicy SteaMaster z łatwością dotrzemy nawet w najmniejsze zakamarki, pozbywając się najdrobniejszych zagnieceń.

prasowanie-damskiej-marynarki-2020-6-1280x853

Odświeżanie zamiast prania

Damskie marynarki oraz damski garnitur to garderoba, której nie można prać w pralce. Zaleca się ich odświeżanie w pralni chemicznej. Jednak również i ten sposób nie jest najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na długiej żywotności tej części garderoby. W przypadku odświeżania i usuwania nieprzyjemnych zapachów najlepiej sprawdza się gorąca para, która wnika w głąb tkaniny, rozprostowuje włókna i przywraca ich dawny kształt. Dlatego też najlepiej prasować i jednocześnie odświeżać z parownicą do ubrań SteaMaster.

Jeśli chodzi o nieprzyjemne zapachy, warto dodać, że pranie na mokro niekoniecznie usuwa z włókien nogawek czy garnituru nieprzyjemne zapachy. Włókna mają tendencję do mocnego “przechowywania” woni potu, kosmetyków czy dymu papierosowego. Gdy do ważnego spotkania pozostało niewiele czasu, a czujesz, że marynarka lub spodnie nie zachwycają zapachem, wystarczy chwila prasowania parowego i gotowe – pozbywasz się bez śladu wszystkich przykrych woni.

SteamMaster – nie tylko do marynarek

Generatorem pary możesz także prasować spodnie od garnituru. Dlatego jeśli musisz prasować garnitur, możesz najpierw zacząć od spodni, potem zabrać się za marynarkę lub odwrotnie. Wybór należy tylko do Ciebie. Spodnie należy prasować również ruchami pionowymi, od góry, nie omijając kieszeni. Dzięki wieszakowi na streamerze masz wygodny dostęp do każdej nogawki, co ułatwia prasowanie spodni. Prasowanie garnituru za pomocą pary nie zajmuje ani przy spodniach, ani przy marynarce dużo czasu.

Ponieważ gorąca para jest zabójcza dla roztoczy i bakterii, zyskujesz nie tylko pewność, że spodnie i marynarka nie będą miały zagnieceń, ale również tego, z tkaniny garnituru zostaną usunięte te szkodliwe dla zdrowia elementy. Dzięki gorącej parze możesz usunąć z garnituru i nogawek spodni 99,9% alergenów!

A w jakiej temperaturze można wyprasować garnitur? To zależy od materiału wykonania. Temperatury podawane są zazwyczaj na metkach spodni i marynarek. Możesz także sprawdzić na stronie producenta, gdzie znajdziesz informacje o tym, w jakich temperaturach najlepiej wyprasować daną odzież.

Prasowanie nie tylko w domu!

Pamiętaj, że prasowacz został przygotowany do pracy w różnych warunkach, dlatego możesz wziąć go ze sobą w podróż, aby prasować garnitur lub marynarkę poza domem, kiedy tylko jest to konieczne. To bardzo wygodne rozwiązanie – np. w hotelu nie musisz prosić o żelazko do prasowania, a możliwość zawieszenia ubrania w pionie na wieszaku steamera umożliwia Ci zostawienie na nim wyprasowanych spodni lub marynarki bez konieczności umieszczania ich w szafie.

Ponadto wspomnianą już wcześniej zaletą jest szybka gotowość do pracy urządzenia, dzięki czemu możesz użyć go do prasowania nawet minutę po włączeniu. Wygodna regulacja mocy – a co za tym idzie temperatury pary – tylko ułatwia proces prasowania. Po pierwszych dniach używania steamera przekonasz się, że żelazko to już przeżytek. Prasowanie garnituru lub samych marynarek nigdy jeszcze nie było tak wygodne!

Steamer – doskonała alternatywa dla żelazka

Jeśli chcesz prasować wygodnie i w każdej sytuacji, SteaMaster oferuje Ci szereg produktów do prasowania parowego. Umożliwia to znalezienie rozwiązania mieszczącego się w Twoim budżecie – aby wejść w posiadanie nowoczesnego urządzenia do prasowania spodni, garnituru, a także innych elementów garderoby nie musisz płacić dużych kwot! Poszczególne modele różnią się między sobą mocą roboczą oraz pojemnością pojemnika na wodę. Większość z nich otrzymujesz wraz z praktycznymi dodatkami – jest wśród nich rozkładany wieszak, wieszak na spodnie, szczotka-nakładka do prasowania “na kant”. Każdy ma możliwość regulacji mocy pracy, czyli temperatury pary.

Pamiętaj, że za pomocą pary możesz prasować odzież różnego rodzaju – posłużysz się nią do tkaniny bawełnianej, lnu, tekstyliów, a nawet delikatnego jedwabiu. Możesz nie tylko wyprasować garnitur czy spodnie. Cała Twoja odzież skorzysta z możliwości dawanych przez wysoką temperaturę pary – z powodzeniem można użyć steamera do prasowania t-shirtów, sukienek, koszul, a także elementów garderoby mających dekoracje bogate w zakamarki oraz z dużymi ilościami kieszeni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać temperaturę pary do wyprasowania obrusów lub zasłon.

Steamer to urządzenie bardzo wszechstronne. Dlatego pożegnaj ze swojego domu żelazko i postaw na nowoczesne metody prasowania. Z pewnością nie pożałujesz dokonanego wyboru, a Twoje życie stanie się łatwiejsze.

Przekonaj się, jak szybkie i łatwe może być korzystanie ze steamera i wybierz swój model: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis