Jak zdezynfekować maseczkę parą

Maska na twarzy stała się dla większości z nas czymś zupełnie naturalnym. W związku z pandemią koronawirusa Covid-19, od 16 kwietnia każdy z nas ma obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Oczywiście, możemy to robić na wiele sposobów. Dopuszczalne są nie tylko maseczki, ale też szaliki, chustki czy apaszki. Aby maseczka dobrze spełniała swoje funkcje i chroniła nas przed wirusem, należy ją prawidłowo dezynfekować. Wykorzystaj do tego gorącą parę prasowacza SteaMaster! W jaki sposób można odkażać maseczki zarówno w domu, jak i poza nim? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są sposoby, by odkazić maseczkę,
  • jak odkazić maseczkę parownicą SteaMaster,
  • jak odkazić maseczkę poza domem.

Jakie są sposoby, by odkazić maseczkę?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nawołuje do korzystania z maseczek, których działanie zapewnia nam podstawową ochronę przed koronawirusem w miejscach publicznych. Jednorazowe maseczki to produkty, które wyrzucamy i zastępujemy nowym. Inaczej sprawa ma się z maseczkami, które można zdezynfekować, a tym samym używać więcej niż raz. To materiałowe maski n95 są stworzone do wielokrotnego użytku. Istnieje wiele sposobów i urządzeń, dzięki którym można skutecznie odkazić maseczki. Piekarnik, zamrażarka, garnek czy mikrofalówka – to tylko kilka z nich. Żaden nie jest jednak tak sprawny i łatwy jak skorzystanie z parownicy SteaMaster. Sprawdzą się tutaj zarówno stacjonarne modele steamerów, jak i te w wersji mini. Z pierwszego rodzaju wygodnie skorzystamy w domowym zaciszu. Mniejszy model z powodzeniem wykorzystamy w podróży lub podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce. Prasowacz parowy to sprawdzona inwestycja, która przez lata sprawdzi się w naszych domach. Poza podstawowym trybem prasowania, w czasach pandemii równie chętnie będziemy korzystać z możliwości dezynfekcji i odkażania, które również oferuje to urządzenie. 

Odkażanie maseczki parownicą SteaMaster

SteaMaster to najlepszy sposób na dezynfekcję maseczek n95. Jest po prostu bardzo wygodny i zajmuje niewiele czasu. By w ten sposób odkazić maseczkę, nie musimy jej wkładać do piekarnika ani wsadzać do zamrażarki, a następnie czekać, aż wysoka lub niska temperatura zabije wszystkie bakterie wirusa. Równie uciążliwe może okazać się wykorzystanie wrzątku, czyli “moczenie” maseczki w garnku pełnym gorącej wody przez pół godziny. Wszystkie te sposoby są skuteczne, jednak wymagają czasu i energii. O wiele łatwiej proces dezynfekcji przebiega z wykorzystaniem parownicy SteaMaster. Wystarczy zastosować gorącą parę na powierzchni maski! Ta wydobywająca się z dyszy steamera osiąga 100 stopni, a w modelu BW-03 nawet 115! W tak wysokiej temperaturze giną wszelkie wirusy i bakterie. Skuteczność gwarantowana!

Jak zabrać się za dezynfekcję maseczki w wysokiej temperaturze?

Zanim przystąpimy do procesu dezynfekcji, należy najpierw dokładnie umyć ręce i odpowiednio ściągnąć maseczkę z twarzy. Ze względu na działanie wirusa, róbmy to ostrożnie, najlepiej używając przy tym tylko gumek za uszami. Następnie zaczepiamy maseczkę na żabkę na wmontowanym wieszaku steamera. Wieszak umożliwia jednoczesną dezynfekcję nawet nawet dwóch masek w tym samym czasie. Gdy maseczki już wiszą na wieszaku, to przykładamy dokładnie dyszę parownicy do materiału i wykonujemy ruch z góry do dołu. Maseczkę należy traktować parą przez 5 do 10 minut – wystarczy powtarzać ten ruch, by uzyskać odpowiedni efekt. Parą traktujemy zarówno powierzchnię wewnętrzną, jak i zewnętrzną. W ten oto sposób powinniśmy dezynfekować maseczki po każdym użyciu. 

Warto pamiętać, by przynajmniej 2 razy w tygodniu wyprać je w pralce (co najmniej 60 stopni przez 45 minut). W takim wypadku steamera używamy dopiero po jej wyschnięciu. Nie trzeba się martwić, że w przypadku prania i po procesie dezynfekcji parą, maseczka straci swoje właściwości filtracji. Para ani pranie w żaden sposób nie wpływają negatywnie na status właściwości ochronnych masek materiałowych. Maski wielorazowe są gotowe do użytku po każdej dezynfekcji. 

Dezynfekcja maseczek w miejscach publicznych podczas Covid-19

Dezynfekcja maseczek może odbywać się również poza domem i miejscem zamieszkania. Warto skorzystać ze sprawdzonej metody, czyli dezynfekcji przy pomocy mini parownicy SteaMaster. Sposób czyszczenia maseczki jest analogiczny do tego, z którego korzystamy w domowym zaciszu. Wystarczy powiesić maskę w dowolnym miejscu lub na naszym wieszaku (możemy go zabrać ze sobą, gdyż jest składany!) i przeciągać parą po materiale. Tutaj również warto poświęcić 5-10 minut, by usunąć zalegające na powierzchni materiału bakterie koronawirusa. Dzięki swym niewielkim rozmiarom mini SteaMaster doskonale sprawdzi się w miejscu pracy czy w podróży. Możesz go mieć zawsze przy sobie i mieć pewność, że wirus będzie miał trudniejszy dostęp do Twojego zdrowia.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich

Zarażenie koronawirusem, który roznoszony jest w powietrzu, może być powodem różnych problemów ze zdrowiem dla osób w każdym wieku. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza, że wiele osób wciąż bagatelizuje problem pandemii i nie dba o bezpieczeństwo. Zdobądź nad nimi przewagę – zadbaj o zdrowie swoje i swoich najbliższych, stawiając na skuteczność filtracji z odpowiednio zdezynfekowaną maseczką. Po dezynfekcji gorącą parą z parownicy SteaMaster, maseczka będzie natychmiast gotowa do ponownego założenia!

Wybierz swój model parownicy SteaMaster: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis