Jak zdezynfekować maseczkę parą

odkażanie i dezynfekcja maseczek

Od 16 kwietnia każdy z nas ma obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Oczywiście, możemy to robić na wiele sposóbów. Dopuszczalne są nie tylko maseczki, ale też szaliki, chustki czy apaszki. Aby maseczka dobrze spełniała swoje funkcje i chroniła nas przed wirusem, należy ją prawidłowo dezynfekować. Wykorzystaj do tego gorącą parę prasowacza SteaMaster!

Istnieje wiele sposobów i urządzeń, dzięki którym można odkazić maseczki. Piekarnik, zamrażarka, garnek czy mikrofalówka – to kilka z nich. Żaden nie jest jednak tak sprawny i łatwy jak parownica SteaMaster. Sprawdzą się tutaj zarówno stacjonarne modele steamerów, jak i te w wersji mini. Prasowacz parowy to inwestycja, która przez lata sprawdzi się w naszych domach. Nie tylko do prasowania, ale teraz szczególnie do dezynfekcji i odkażania.

Odkażanie maseczki

SteaMaster to najlepszy sposób na dezynfekcję maseczek. Nie musimy jej wkładać do piekarnika ani odmrażać w zamrażarce czy traktować wrzątkiem w garnku przez pół godziny. Wystarczy zastosować gorącą parę! Ta wydobywająca się z dyszy steamera osiąga 100 stopni, a w modelu BW-03 nawet 115! W tak wysokiej temperaturze giną wszelkie wirusy i bakterie.

By przystąpić do dezynfekcji należy dokładnie umyć ręce i odpowiednio ściągnąć maseczkę z twarzy. Róbmy to ostrożnie, najlepiej używając przy tym tylko gumek za uszami. Następnie zaczepiamy maseczkę na żabkę na wmontowanym wieszaku steamera. Jednocześnie mogą nawet wisieć dwie. Przykładamy dokładnie dyszę do materiału i wykonujemy ruch z góry do dołu. Maseczkę należy traktować parą przez 5 do 10 minut. Parą traktujemy zarówno powierzchnię wewnętrzną, jak i zewnętrzną. W ten oto sposób powinniśmy dezynfekować maseczki po każdym użyciu. Warto pamiętać, by przynajmniej 2 razy w tygodniu wyprać je w pralce (co najmniej 60 stopni przez 45 minut). W takim wypadku steamera używamy dopiero po jej wyschnięciu.

Dezynfekcja maseczek poza domem

Dezynfekcję maseczek możemy też wykonać poza domem przy pomocy mini parownicy SteaMaster. Wystarczy powiesić ją w dowolnym miejscu lub na naszym wieszaku (jest składany!) i przeciągać parą po materiale. Tutaj również warto poświęcić 5-10 minut, by usunąć zalegające wirusy i bakterie. Dzięki swym niewielkim rozmiarom mini SteaMaster sprawdzi się w miejscu pracy czy w podróży.

Wybierz swój model parownicy SteaMaster: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis