Jaką parownicę wybrać do prasowania w domu

Często dostajemy od Was pytania, jaki model SteaMaster wybrać do prasowania w domu. Postanowiliśmy przybliżyć Wam 4 modele, które najlepiej sprawdzą się do prasowania ubrań użytku codziennego, delikatnych firanek czy wykonanych z grubszej tkaniny – zasłon.

EM-101

EM-101 to flagowy model prasowacza parowego SteaMaster, do niedawna jeszcze najczęściej wybierany przez naszych Klientów. Jego moc wynosi 1750 Wat, a wyrzut pary około 40 gramów na minutę. Temperatura pracy wynosi blisko 100 stopni. Każdy nasz model prasowacza, w tym także EM-101, jest gotowy do pracy w ciągu zaledwie 45 sekund. 2,6 litrowy zbiornik na wodę zapewnia około 90 minut ciągłego prasowania. Model ten sprawdza się do prasowania m.in. syntetyków, bawełny, wiskozy, jedwabiu czy jeansu, ale odświeży także wełnę, kaszmir, polar, flausz czy zamsz. Ponadto zdezynfekujesz nim materiałowe powierzchnie w domu, np. kanapę czy zabawki dziecka.

https://www.steamaster.pl/produkty/prasowacz-parowy-em-101-2/

EM-202

EM-202 to rozszerzona wersja modelu EM-101. Moc i wyrzut pary w obu tych steamerach są takie same. EM-202 ma jednak 3 dodatkowe zalety.

Pierwszą z nich jest bardziej wytrzymała grzałka. Kiedy prasujemy często i dużo, zapewni ona mniejszą awaryjność sprzętu.

Drugą zaletą jest czterostopniowa regulacja mocy pary. EM-202, jako jedyny z naszych prasowaczy, ma pokrętło do regulacji pary – bardzo szybko można dostosować parę do prasowanego materiału.

Często pytacie nas, czy regulacja mocy pary jest w ogóle potrzebna, czy rzeczywiście korzysta się z niej podczas prasowania. Otóż regulacja mocy pozwala dopasować wyrzut pary do danego materiału. Jeśli na przykład prasujemy lekką bluzkę z wiskozy, to do jej wygładzenia możemy użyć najmniejszego stopnia pary. Materiał ten świetnie się prasuje! Jednak, jeśli chcemy wyprostować grubsze, jeansowe spodnie, to zdecydowanie powinniśmy uruchomić najwyższy poziom pary. Podsumowując, regulacja mocy pary pozwoli nam zaoszczędzić wodę przy materiałach, które nie wymagają jej zbyt wiele.

Ostatnią zaletą modelu EM-202 jest większy niż w modelu EM-101 zbiornik na wodę. Trzylitrowy pojemnik wystarczy bowiem na ponad 100 minut ciągłego prasowania.

https://www.steamaster.pl/produkty/prasowacz-parowy-em-202-2/

EM-303

EM-303 to z kolei udoskonalona wersja modelu EM-202. Jest jednym (obok BW-03) z najbardziej profesjonalnych sprzętów do korzystania w domu. Co go odróżnia od modelu EM-202? Moc sięgająca aż 2000 Wat, wyrzut pary około 50 gramów na minutę, pięciostopniowa regulacja mocy pary z elektronicznym wyświetlaczem oraz czujnik poziomu wody. Ten ostatni nie dopuści do przegrzania się urządzenia w momencie, gdy w zbiorniku skończy się woda. Model EM-303 sprawdzi się nie tylko do prasowania wszystkich rodzajów materiałów, ale także do wygładzania firanek, zasłon czy pościeli.

https://www.steamaster.pl/produkty/prasowacz-parowy-em-303-2/

BW-03

Ostatnim modelem w naszym zestawieniu jest BW-03. Ta parownica ma inną konstrukcję od powyższych. Posiada drugą grzałkę w rączce i pompę wody, która dodatkowo napędza parę i wyrzut jest naprawdę pod dużym ciśnieniem. Dlatego BW-03 zapewnia najbardziej profesjonalne prasowanie w zaciszu domu. To najlepsza parownica do prasowania bawełnianych koszul, tiulowych firan czy zasłon wykonanych z grubszych tkanin. Ma 2600 Wat i wyrzuca około 67 gramów pary na minutę. Temperatura jego pracy wynosi aż 115 stopni Celsjusza, dzięki temu skutecznie usuniesz bakterie i wirusy. W zbiorniku mieści się 2,8 litrów wody, która wystarczy Ci na około 90 minut ciągłego prasowania. Model BW-03 posiada również wygodny przycisk aktywacji parowej – odkładając dyszę na stelaż i zmieniając ubranie do wygładzenia, nie tracisz pary! Parownica jest wyposażona w nowoczesną technologię, m.in. elektroniczny wyświetlacz czy czujnik poziomu wody. Wyprasujesz nią zarówno cienkie, jak też grubsze tkaniny m.in. len, jeans, bawełnę. Jej zaletą jest również prasowanie w poziomie – z łatwością wygładzisz obleczoną już pościel, położony na stole obrus czy oczyścisz materac. Pamiętaj, że do BW-03 nie można używać perfumowanej wody zapachowej.

https://www.steamaster.pl/produkty/profesjonalny-prasowacz-parowy-bw-03-2/

Do modeli EM-101, EM-202 oraz EM-303 dołączone są: szczotka-nakładka do prasowania na kant oraz wieszak na spodnie. Prasowacz parowy BW-03 dodatkowo wyposażony jest w podkładkę do prasowania.

Pamiętaj, że do steamerów polecamy używanie tylko wody destylowanej. Możesz także skorzystać z naszych perfumowanych wód zapachowych dostępnych na: https://www.steamaster.pl/shop/perfumowana-woda-zapachowa/.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci, czym różnią się powyższe modele i dlaczego wzrasta też ich cena. Nie zawsze tak jest, że droższe jest lepsze, jednak w naszych prasowaczach parowych ta reguła ma znaczenie. Droższy SteaMaster jest bardziej efektywny w prasowaniu oraz ma dodatkowe funkcje, które nie posiadają jego tańsze wersje.

W razie pytań, zawsze służymy Ci pomocą. Napisz  do nas na [email protected] lub zadzwoń 666 301 708.

Skomentuj ten wpis