Jesienne porządki – jak składać i układać swetry?

Ostatnie niskie temperatury zaskoczyły nas wszystkich. Wełniane swetry wyciągnęliśmy szybciej niż planowaliśmy. Nadeszła więc pora na jesienne porządki i przygotowanie miejsca w naszej garderobie dla grubszych ubrań. Jak zatem składać i układać swetry w szafach? Pomoże nam w tym parownica SteaMaster. Jak zawsze w łatwy, szybki i wygodny sposób.

Swetry to jedna z tych części garderoby, która nie powinna wisieć na wieszakach. Istnieje bowiem zagrożenie, że wówczas wyciągną się i stracą swój pierwotny kształt. Dlatego też najlepiej wygospodarować dla nich półkę lub szufladę. Poniżej przedstawiamy dwa sposoby na składanie i układanie swetrów w komodzie.

Jak składać swetry, żeby zajmowały mało miejsca?


W naszych szafach zawsze brakuje miejsca, dlatego warto porządkować rzeczy tak, aby zajmowały go jak najmniej. Zamiast składać swetry, możemy je bez problemu rolować. Układając je w ten sposób – jedna rolka obok drugiej – zaoszczędzamy sporo przestrzeni. Dodatkowo mamy do nich łatwiejszy dostęp i od razu widzimy wszystkie kolory. Nie musimy burzyć całej ich sterty, aby wyciągnąć ten, który akurat nas interesuje.

Tuż przed wyjściem wieszamy wybrane przez nas ubranie na wbudowanym wieszaku parownicy do ubrań SteaMaster. Dzięki specjalnej szczotce w łatwy i szybki sposób wyczeszemy oraz wygładzimy materiał. Ponadto wydobywająca się z dyszy gorąca para steamera usunie wszelkie bakterie i roztocza. A my po 5 minutach będziemy gotowi do wyjścia.


 

Jak składać swetry, żeby się nie pogniotły?

Druga opcja to składanie swetrów w tradycyjny sposób, na płasko. Jednakże w tym wypadku ważne jest, aby najpierw przeprasować wyprane przez nas swetry, a dopiero później zacząć je składać. Zwykłym żelazkiem ciężko się je wygładza, dlatego warto użyć żelazka parowego SteaMaster. Gorąca para jest bezpieczna dla wszystkich materiałów, nawet dla wełny czy kaszmiru. Dzięki parownicy nie musimy martwić się o przypalenie czy nabłyszczenie tkaniny. Dodatkowo nasze ulubione, zimowe otulacze odzyskają swoją dawną formę.

Gdy mamy już wyprasowane swetry, możemy zabrać się za ich składanie. Kładziemy ubranie na płasko i układamy rękawami do środka (jak na załączonym obrazku). Nie dociskajmy jednak materiału, tylko luźno go połóżmy. Dzięki temu unikniemy kantów, a ubrania nie będzie trzeba prasować po raz drugi. Swetry kładziemy jeden na drugim, zaczynając od największego i aż do najmniejszego.


Z parownicą do ubrań SteaMaster jesienne porządki to czysta przyjemność. Składanie i układanie ubrań nigdy nie było prostsze. Wybierz swój model na: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis