Koszulki z nadrukiem – jak prać i prasować?

Koszulki z nadrukiem to jeden z najczęściej wykorzystywanych elementów garderoby. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety cenią je sobie za uniwersalny charakter i niepowtarzalny komfort, który zapewniają. Niestety nadruki są dość delikatne i łatwo ulegają zniszczeniu podczas prania czy prasowania. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na właściwą pielęgnację tego typu ubrań. O czym pamiętać?

Jak prać koszulki z nadrukiem?

Koszulki z nadrukami zawsze należy prać na lewej stronie. Zminimalizuje to ryzyko mechanicznych uszkodzeń grafik i wzorów. Ponadto, tak jak w przypadku innych tkanin, warto do pralki wrzucić ubrania w podobnych kolorach. Koniecznie oddziel czarne koszulki od białych. Osobno możesz wyprać te wielobarwne. Dzięki temu wyeliminujesz prawdopodobieństwo niepożądanego zabarwienia materiału.

Zwróć uwagę na to, że koszulki z nadrukiem zwykle nie są mocno zabrudzone, więc nie trzeba prać ich w wysokiej temperaturze. W istocie warto zrobić to na ustawieniach niższych niż te podane przez producenta. Pamiętaj również o tym, by dodać do prania specjalny detergent, który przyczyni się do utrzymania kolorów Twoich koszulek z nadrukami.

Jak suszyć i prasować koszulki z nadrukiem?

Nawet jeśli zastosujesz się do podstawowych zasad prania koszulek z nadrukiem, wszystko może zniweczyć proces ich suszenia oraz prasowania. Nie zapominaj więc o tym, że tkaniny tego typu powinny schnąć naturalnie, najlepiej płasko rozłożone. Nie należy kłaść ich na kaloryferach czy innych źródłach ciepła, które mogą spowodować pękanie nadruku. Dobrze jest również unikać pełnego słońca, ponieważ przez intensywne promieniowanie ultrafioletowe czarny lub kolorowy materiał szybko wyblaknie.

Prasowanie to etap, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Rozgrzane żelazko może się bowiem okazać zabójcze dla każdego nadruku na koszulce. Dlatego pamiętaj o przewróceniu tkanin na lewą stronę, a najlepiej – dodatkowo zabezpiecz grafikę kawałkiem materiału. Prasuj na możliwie najniższych ustawieniach temperatury.

Z drugiej strony możesz skorzystać z doskonałej alternatywy dla żelazka, czyli parownicy do odzieży. Wtedy nie musisz martwić się o żadną koszulkę. Wystarczy ją rozwiesić i przesuwać wzdłuż niej dyszą steamera. Rozgrzana para wodna rozprostuje każde zagniecenie i nie naruszy delikatnych grafik.

O czym jeszcze pamiętać podczas pielęgnacji odzieży?

Aby właściwie dbać o odzież, należy zawsze kierować się wskazówkami, które znajdziesz na metkach poszczególnych produktów. Dzięki nim pranie i prasowanie będzie bezpieczne dla wszystkich Twoich ubrań. Warto również pamiętać o przechowywaniu koszulek w odpowiednich warunkach. Powinny one mieć nieco miejsca, tak aby druk nie zaginał się i nie ścierał. Postaraj się więc, żeby Twoja odzież nie leżała ściśnięta w małej przestrzeni. Z drugiej strony materiał może się również nieestetycznie rozciągnąć, a stanie się to, kiedy będziesz zbyt często nosić jedną koszulkę. Nie zapominaj więc o tym, by każdemu ubraniu dać trochę odpocząć – włókna będą miały wtedy czas, żeby powrócić do pierwotnego stanu.

Koszulka z nadrukiem – jak o nią dbać?

Podstawą pielęgnacji koszulek z nadrukami jest delikatne pranie, suszenie i prasowanie tkanin. Pilnując granicy 30 stopni Celsjusza w pralce, będziesz dłużej cieszyć się doskonałym stanem swoich ubrań. Utrzymają one perfekcyjny wygląd, jeśli dodatkowo zamienisz tradycyjne żelazko na praktyczny steamer. Zobacz, jakie jego modele czekają na Ciebie w naszym sklepie internetowym!

 

Skomentuj ten wpis