Mini Prasowacz Parowy – Dlaczego warto zabrać go na wakacje?

Wakacje w pełni, dlatego w tym artykule zastanowimy się, jakie żelazko turystyczne warto zabrać ze sobą w podróż. Przede wszystkim zaś chcemy przedstawić Ci nasz mini prasowacz parowy EM-02 i przekonać Cię, że powinien znaleźć się on w Twojej walizce!

Żelazko turystyczne – obowiązkowy element wakacyjnego wyposażenia

Chyba każdy zna to uczucie. Po długiej i męczącej podróży docierasz do hotelu i jedyne, czego potrzebujesz, to wziąć przyjemny prysznic i przebrać się w świeże ubrania, aby w końcu rozpocząć urlop! Niestety po otwarciu walizki okazuje się, że cała spakowana odzież po drodze bardzo się pogniotła i – delikatnie mówiąc – nie nadaje się do założenia. Co zrobić w takiej sytuacji?

Wiele hoteli dysponuje żelazkami przeznaczonymi dla gości. Możesz więc udać się na recepcję i wypożyczyć takie urządzenie. Później musisz jedynie znaleźć jakąś powierzchnię nadającą się do prasowania (na deskę raczej nie masz co liczyć) i spędzić kilkadziesiąt niewdzięcznych minut na wygładzaniu swoich ulubionych ubrań. Przyznaj, że nie tak wyglądał wymarzony urlop w Twojej wyobraźni…

Na szczęście wszędzie możesz zabrać swoje własne żelazko turystyczne. To niewielkich rozmiarów urządzenie, które przyjdzie Ci z pomocą zawsze wtedy, gdy musisz szybko wyprasować swój strój przed wyjściem z hotelu. Choć sprzęt tego rodzaju nie posiada tylu udogodnień co standardowe żelazko, bez trudu mieści się w walizce. Dzięki temu zabierzesz je ze sobą w każdą podróż! Znakomitą alternatywą jest dla niego mini prasowacz parowy SteaMaster, o którym napiszemy nieco niżej.

Jakie żelazko turystyczne wybrać?

Czytając dalej, dowiesz się, dlaczego mini prasowacz stanowi lepszy wybór niż żelazko turystyczne. Jeśli jednak chcesz pozostać przy tradycyjnych rozwiązaniach, dowiedz się, jakim modelem warto się zainteresować. Do najważniejszych cech takiego urządzenia należą:

Kompaktowe rozmiary i niska waga

Zacznijmy od najważniejszej cechy, jaką powinny posiadać wszystkie żelazka turystyczne. Niewątpliwą zaletą urządzeń tego typu są ich niewielkie rozmiary oraz waga. Pamiętaj, że sprzęt musi zmieścić się w niedużej walizce, razem z mnóstwem innych rzeczy, których będziesz potrzebować w podróży. Szukając idealnego modelu, celuj więc w wymiary nieprzekraczające 20 cm x 10 cm x 10 cm. Urządzenie nie powinno też ważyć więcej niż 1 kg.

Pamiętaj, że ceną za kompaktowe wymiary i niewielką wagę jest zmniejszona funkcjonalność żelazka. Podczas prasowania musisz mocniej je dociskać, aby dokładnie wygładzić swoje ubrania. Urządzenie będzie również pozbawione wielu przydatnych udogodnień, typowych dla standardowych modeli.

Względnie wysoka moc

Z oczywistych względów żelazka turystyczne odznaczają się niższą mocą niż standardowe modele. Mogą mieć od 350 do nawet 3000 W. Im wyższa wartość, tym krótszy czas potrzebny na nagrzanie urządzenia. Modele o większej mocy będą oczywiście droższe, a zarazem cięższe. Wybierając sprzęt na wakacje lub wyjazd służbowy, zastanów się więc, czy ważniejsza jest dla Ciebie oszczędność czasu, względy ekonomiczne, czy wygoda transportu.

Rodzaj stopy

Ceramiczna stopa żelazka to prawdopodobnie najkorzystniejsze rozwiązanie. Niestety takie walory potrafią sporo kosztować. Tańszym wyborem okaże się popularna powłoka teflonowa, która jest jednak dość wrażliwa na zarysowania, więc trzeba obchodzić się z nią delikatnie. Warto pamiętać, że podczas wyjazdu może się to okazać nie lada wyzwaniem!

Składana rączka

W bagażu – zwłaszcza podczas pakowania walizki podręcznej – każdy centymetr sześcienny jest na wagę złota. Nawet więc jeśli wybrane przez Ciebie turystyczne żelazko cechuje się niewielkimi rozmiarami, warto dodatkowo zainteresować się składanym lub odłączanym uchwytem. Dzięki temu zaoszczędzisz nieco więcej miejsca, pakując bagaż przed podróżą!

Przełącznik napięcia

O ile zwykłe żelazko parowe, którego używasz w domu, może działać tylko w jednym napięciu (220 V), o tyle modele turystyczne powinny być wyposażone w specjalny przełącznik. Pozwala im on funkcjonować po podłączeniu do gniazdka, w którym płynie prąd o innym napięciu. Dobry przykład stanowią wyjazdy do Stanów Zjednoczonych, gdzie ma ono wartość 110 V. Przyda Ci się zatem turystyczne żelazko z przełącznikiem napięcia!

Dodatkowe udogodnienia

Na koniec warto wspomnieć o wszelkich dodatkowych funkcjach, które mogą pozytywnie wpłynąć na komfort użytkowania Twojego turystycznego żelazka. Przydadzą Ci się choćby takie udogodnienia jak:

  • pojemnik na wodę i spryskiwacz,
  • wytwarzanie pary,
  • blokada kapania,
  • zabezpieczenie przed przegrzaniem,
  • możliwość zasilania z gniazda zapalniczki w samochodzie,
  • regulacja temperatury.

Wszystkie te funkcje okażą się bardzo przydatne podczas wakacji oraz wyjazdów służbowych. Pamiętaj jednak, że mają one swoją cenę!

Zamiast żelazka – mini prasowacz SteaMaster!

SteaMaster w wersji mini to ręczne urządzenie do prasowania w pionie, bez deski. Wystarczy powiesić ubranie na wieszaku, np. na klamce, delikatnie je naciągnąć i dokładnie przykładać dyszę steamera do materiału. Para wodna wniknie w tkaninę, zmiękczy ją i rozprostuje jej włókna. W ten sposób ubranie będzie nie tylko wyprasowane, ale także wygładzone i odświeżone.

EM-02 sprawdzi się w przypadku szybkich poprawek tuż przed wyjściem czy skomplikowanych korekt w prasowaniu falban i aplikacji, które ciężko wygładzić za pomocą tradycyjnego żelazka. Mini jest szybki i łatwy w użyciu, dlatego stanowi idealny dodatek do stacjonarnych modeli prasowaczy parowych.

Mini w podróży

Ubrania wyjęte prosto z walizki często są pogniecione. Nieważne, jak dobrze zostały wyprasowane tuż przed spakowaniem. W hotelach trudno doprosić się o żelazko, nie mówiąc już o desce. Ale kto tak naprawdę chciałby przy niej stać podczas urlopu? Mini SteaMaster umożliwi Ci prasowanie w podróży i zastąpi żelazko tam, gdzie nie masz do niego dostępu. Gorąca para wydobywająca się ze steamera wyprasuje nie tylko bawełniane koszulki, ale także sukienki z wiskozy, jedwabiu czy lniane spodnie.

podróżny prasowacz w twojej walizce

Wiele osób umyślnie rezygnuje ze swojej ulubionej sukienki czy spodenek podczas wyjazdu, ponieważ wie, jak pogniecione są one po spakowaniu ich do torby. A niechlujnym, w pomiętych ubraniach chodzić nie wypada. Nawet na wakacjach! Ze SteaMaster w wersji mini ten problem znika. Możesz wziąć wszystkie ubrania, które lubisz. Zostaw tylko w walizce trochę miejsca na sprzęt…

Kompaktowy kształt

…Na szczęście nie potrzebuje on go zbyt wiele. Model EM-02 zaprojektowaliśmy z myślą o nawet tych najmniejszych torbach. Jego kompaktowy kształt – 20 cm x 12 cm – i niewielka waga (0,5 kg) sprawiają, że jest idealnym towarzyszem podróży. Ponadto może być gotowy do pracy już w 60 sekund, zapewniając za każdym razem 8 minut ciągłego prasowania. Przekonaj się, jak przydatnym i prostym w użyciu sprzętem jest mini SteaMaster!

Dlaczego warto zastąpić żelazko turystyczne mini prasowaczem?

Jak widzisz, w porównaniu z mini prasowaczem SteaMaster zwykłe żelazko turystyczne wypada dość blado. Nie dość, że korzystanie z niego jest zdecydowanie mniej wygodne, to urządzenie tego typu nie posiada nawet udogodnień typowych dla standardowych modeli. Żelazko podróżne cechuje się więc zmniejszoną funkcjonalnością i skutecznością.

Turystyczne parownice oferują natomiast bardzo komfortową możliwość prasowania w pionie. Trudno wyobrazić sobie wygodniejsze rozwiązanie w podróży. Wytwarzanie pary na poziomie 18 g/min w zupełności wystarczy, aby wygładzić strój rano przed wyjściem z hotelu. Pojemność zbiornika na wodę o rzędu 125 ml pozwala na 8 minut nieprzerwanej pracy. Dzięki temu wygodnie i błyskawicznie wyprasujesz swoje ubrania!

Należy także pamiętać, że prasowacze parowe są zdecydowanie bezpieczniejsze w użyciu niż żelazka turystyczne. Po pierwsze uderzenie pary nie niszczy tkanin. Nie musisz więc obawiać się o stan swoich ulubionych ubrań. Nie grożą im ani przypalenia, ani nieestetyczne wybłyszczenia. Poza tym posługiwanie się mini parownicą nie stwarza ryzyka pożaru. Możesz bezpiecznie korzystać z niej nawet w warunkach campingowych, w których żelazko podróżne mogłoby się okazać niemałym zagrożeniem. Prasowacze SteaMaster wyposażone są w zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc wyłączają się automatycznie w momencie osiągnięcia określonej temperatury.

Zauważ, że porządne żelazka turystyczne – wyposażone w ceramiczną stopę, dysponujące wysoką mocą i dodatkowymi udogodnieniami – to kosztowna i mało opłacalna inwestycja. Tańsze modele podróżne okażą się natomiast nieskuteczne i niewygodne w obsłudze. Alternatywę, która łączy w sobie wszystkie zalety i jest niemal pozbawiona wad, stanowi natomiast mini prasowacz SteaMaster!

Zastąp żelazko turystyczne mini prasowaczem parowym!

Jeśli zależy Ci na komforcie podczas wakacyjnych lub służbowych wyjazdów, zaopatrz się w praktyczny mini prasowacz parowy marki SteaMaster! Pozwoli Ci on na wygodne i szybkie prasowanie w pionie, dzięki czemu Twoje ubrania zawsze będą w doskonałym stanie.

Skomentuj ten wpis