Mycie okien parownicą

Sprawne mycie okien

Mycie okien kojarzy nam się jako czasochłonne, żmudne i  przed wszystkim bardzo nieprzyjemne zadanie. Nic dziwnego, jeśli robimy to tradycyjnymi metodami, np. płynem do mycia szyb i szmatką. To męczące, trwa długo, a na koniec i tak okno nie jest perfekcyjnie czyste, bo zostają na nim widoczne smugi. Na szczęście do dyspozycji mamy automatyczne i nowoczesne urządzenia, które znacząco ułatwiają tę czynność. I w dodatku przydadzą się nie tylko do mycia okien, ale też prasowania czy dezynfekowania.

Mycie okien może być szybkie, skuteczne i satysfakcjonujące, bez smug i detergentów! Postaw na parownicę i przekonaj się, że to urządzenie, którego nie da się zastąpić.

Model EM-303

Myjki parowe – najlepszy sposób na czyste okna

Myjka parowa (inaczej parownica) to urządzenie wyposażone w zbiornik na wodę oraz dyszę, z której leci para. Działa tylko i wyłącznie przy użyciu wody, bez środków czystości. Rozpuszcza brud, a dodatkowo dezynfekuje, zabijając przy tym prawie 100% bakterii, roztoczy i wirusów. Myjka pozostawia powierzchnię czystą oraz odkażoną. Wystarczy, że przetrzesz powierzchnię czystą ściereczką i możesz cieszyć się czytam oknem!

Można oczywiście kupić myjkę parową przeznaczoną wyłącznie do mycia okien i luster, ale my polecamy urządzenie wielofunkcyjne – do prasowania, odświeżania i odkażania!

Parownica czy myjka do okien

Parownica to sprzęt, który większość z nas ma już w domu albo jeśli nie ma to może wykorzystać do różnych prac domowych. Jedną z nią jest parowanie szyb. To idealny sposób na szybkie zwilżanie powierzchni z uciążliwego brudu, osadu czy kurzu.

Jak działa parownica

Prasowacz parowy jest wyposażony w bojler, który przez minutę podgrzewa wodę do momentu aż powstanie para. Przy pomocy dyszy gorąca para pod ciśnieniem kierowana jest na mytą powierzchnię. Para z łatwością dostaje się do każdego, nawet trudno dostępnego zakamarka. Zacznij od parowania ram. Skieruj dyszę steamera na okno i paruj z góry do dołu, z dołu do góry. Jeśli widzisz w danym miejscu nagromadzenie brudu, możesz przytrzymać parę nawet kilkanaście sekund. Pozwoli to łatwiej usunąć osad. Następnie przetrzyj czystą ściereczką parowane miejsca. Jeśli trzeba powtórz tę czynność – paruj i wycieraj. Tę samą czynność wykonaj na szybach.

Pamiętaj, że używanie parownicy jest o wiele bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska, ale też dla skóry dłoni niż zużywanie ogromnej ilości ręczników papierowych z detergentem. Wystarczy sama woda, by pozbyć się zabrudzeń. SteaMaster ma wiele funkcjonalnych zastosowań! Doskonale się sprawdza szczególnie tam, gdzie przebywają dzieci oraz alergicy, ponieważ para wodna pozwala pozbyć się roztoczy i chorobotwórczych drobnoustrojów. Przy okazji mycia okien możesz również zdezynfekować kanapę czy krzesła!

Model EM-202

Czym kierować się przy wyborze myjki parowej

Jakie czynniki powinny decydować o wyborze konkretnego modelu steamera? Parownice różnią się między sobą właściwościami technicznymi, od których zależy moc urządzenia, wyrzut pary, możliwość parowania w pionie lub w pionie i w poziomie. Zatem które parametry są najistotniejsze?

Moc prasowacza – im większą moc, tym efektywniejsze działanie. Najlepszy model SteaMaster – BW-03 – ma nawet 2600 W. Warto również zwrócić uwagę na wyrzut pary – we wspomnianym modelu jest to aż 67 gramów na minutę. Parownice są jednak wyposażone w kilkustopniową regulację mocy pary – możesz ją zatem dostosować do wielkości zabrudzenia do parowania. Oprócz tego spójrz także na pojemność zbiornika na wodę. Im większy, tym dłużej możesz sprzątać!

Model EM-101

Mini parownica

Do parownica niewielkich powierzchni świetnie sprawdzi się też mini parownica EM-02. Pamiętaj jednak, że nie można używać jej w poziomie. Paruj nią w pozycji pionowej! Mieści ona pół szklanki wody, jest lekka i wygodna. W łatwy sposób zwilżysz nią okna w samochodzie czy trudno dostępnym miejscu.

Szybkie mycie okien myjką parową

W jaki sposób szybko umyć szyby specjalistyczną myjką parową? To również nic trudnego, bo urządzenie samo wykona większość pracy. Szybkie mycie okien parownicą również warto zacząć od ram – w zestawie znajdziesz dyszę punktową, która idealnie nada się do wyczyszczenia wszystkich trudno dostępnych miejsc. Para ekspresowo odklei i rozpuści wszelkie zanieczyszczenia, które później wystarczy zetrzeć ściereczką. Gdy ramy okna będą już czyste, możesz przejść do mycia szyb. Umycie ich myjką parową zajmie kilka chwil! Wystarczy przeciągnąć uruchomioną parownicę po powierzchni szyby w taki sposób, by nie pominąć żadnego miejsca. Końcówka do mycia okien wyposażona w ściereczkę z mikrofibry lub końcówka ze ściągaczką zbierze brud, nie pozostawiając smug. W przypadku trudniejszych do usunięcia zanieczyszczeń, najpierw za pomocą pary należy rozpuścić kłopotliwy brud, a następnie użyć skrobaczki. Na koniec wystarczy przetrzeć to miejsce myjką i gotowe.

Czyszczenie okien parą pozwala skrócić czas pracy, ale przede wszystkim uzyskać nieskazitelnie czyste okna – bez zabrudzeń, brzydkich zacieków czy smug. Wybierz swój sposób na pielęgnację okien przy pomocy pary!

Skomentuj ten wpis