Jak składać ubrania do walizki? – Pakowanie na ferie zimowe

Styczeń i luty to okres zimowych ferii. Mieszkańcy poszczególnych województw z niecierpliwością czekają na swoją kolej. Wyjazd w góry lub nad morze – można ten czas spędzić na różne sposoby. Jednak, jak przed każdą podróżą, tak też przed wyjazdem na ferie kluczowe jest odpowiednie spakowanie walizki. Jak zrobić to szybko i łatwo, aby wytypowane ubrania nie pogniotły się? Oczywiście, że z pomocą żelazka parowego SteaMaster!

Pakowanie to jeden z najgorszych etapów poprzedzających wyczekiwany wypoczynek. Co zabrać ze sobą? Jak układać ubrania, żeby nie pogniotły się, a walizka bez problemu domknęła? Tak naprawdę wszystko zależy od wybranej przez nas destynacji i długości wyjazdu. Jest jednak kilka uniwersalnych sposobów, które z pewnością pomogą i sprawią, że już żadne pakowanie nie będzie nam straszne.

Selekcja i prasowanie 

Po pierwsze, trzeba się zastanowić, czego tak naprawdę potrzebujemy na wyjazd, jakie ubrania czy akcesoria są niezbędne. Najlepiej wybierać tylko te praktyczne, pasujące do wielu okazji i stylizacji, ale też dostosowane do panującej na miejscu aury. Gdy sporządzimy już taką listę i skompletujemy naszą garderobę na wyjazd, przystępujemy po kolei do prasowania każdej z tych rzeczy.

Stacjonarne żelazko parowe SteaMaster zdecydowanie ułatwi nam wygładzanie i sprawi, że przebiegnie ono szybko i wygodnie. Wystarczy powiesić wybraną koszulę czy bluzkę na wbudowanym wieszaku, a gorąca para bez problemu rozprostuje włókna materiału i usunie wszelkie zagniecenia. Ponadto parownica SteaMaster jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów tkanin. Dzięki automatycznej regulacji pary, możemy wyprasować zarówno grube swetry, wełniane płaszcze, jak i cienkie koszulki. Dodatkowo steamerem prasuje się aż 5 razy szybciej niż tradycyjnym żelazkiem.

Jak składać ubrania do walizki?

Jak układać ubrania do walizki, aby nie pogniotły się? To chyba najczęściej pojawiąjące się pytanie. Sposobów jest kilka. Jeśli chodzi o swetry, to najlepiej je zrolować. Miękki materiał nie pogniecie się, a dzięki zwiniętym rulonom, zaoszczędzimy sporo miejsca w walizce. Tak samo możemy postąpić ze spodniami. Wystarczy złożyć ja na pół, dopasować dwie nogawki do siebie i zwinąć. Koszulki, sukienki, bluzki czy inne cieńsze części garderoby najlepiej układać warstwami, płasko, na samym dnie walizki. Im bardziej będą rozłożone, tym mniej pozostanie zagnieceń. Warto pamiętać też, aby ilość rzeczy była dopasowana do wielkości bagażu. Zarówno zbyt duży ścisk, jak i wolne miejsce w walizce sprawią, że nasze rzeczy ponownie będą potrzebowały rozprasowania.

Dodatkowe zabezpieczenie podczas podróży

Aby zapewnić jeszcze większy komfort podróży, warto zaopatrzyć się w mini parownicę SteaMaster. Dzięki swym niewielkim rozmiarom bez problemu zmieści się do torby czy walizki i będzie gotowa do użytku w razie poprawienia małych zagnieceń. Podobnie jak stacjonarna parownica do ubrań, mini też prasuje w pionie, bez konieczności rozkładania deski do prasowania. Przekonaj się sam i zabierz ze sobą na wyjazd mini prasowacz parowy SteaMaster.

Wszystkie dostępne modele znajdziesz w naszym sklepie: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Udanych ferii!

Skomentuj ten wpis