Jak składać ubrania do walizki? – Pakowanie na ferie zimowe

Styczeń i luty to okres zimowych ferii. Mieszkańcy poszczególnych województw z niecierpliwością czekają na swoją kolej. Wyjazd w góry (na narty) lub nad morze (w celu “morsowania” lub po prostu spacerów po plaży) – można ten czas spędzić na różne sposoby. Jednak, jak przed każdą podróżą, tak też przed wyjazdem na ferie kluczowe jest odpowiednie spakowanie walizki. Jak zrobić to szybko i łatwo, aby wytypowane ubrania nie pogniotły się? Oczywiście, że z pomocą żelazka parowego SteaMaster!

Pakowanie to jeden z najgorszych etapów poprzedzających wyczekiwany wypoczynek. Co zabrać ze sobą? Jak układać ubrania, żeby nie pogniotły się, a walizka bez problemu się domknęła? Tak naprawdę wszystko zależy od wybranej przez nas destynacji i długości wyjazdu. Jest jednak kilka uniwersalnych sposobów, które z pewnością pomogą i sprawią, że już żadne pakowanie nie będzie nam straszne. By się tego dowiedzieć, przeczytaj poniższy artykuł. Zapraszamy do lektury!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak pakować walizkę,
  • jak składać ubrania do walizki,
  • jak dodatkowo zabezpieczyć bagaż,
  • w czym może pomóc żelazko parowe SteaMaster.

Selekcja, czyli jak spakować walizkę 

Zanim zabierzemy się za pakowanie ubrań, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze, trzeba się zastanowić, czego tak naprawdę potrzebujemy na wyjazd. Jakie ubrania czy akcesoria są niezbędne, a bez których spokojnie sobie poradzimy? Najlepiej wybierać tylko te praktyczne rzeczy, pasujące do wielu okazji i stylizacji, ale też dostosowane do panującej na miejscu aury. Inaczej spakujemy się na wyjazd w góry, a inaczej wybierając się nad morze. Innych ubrań będziemy używać podczas słonecznej pogody, a innych, gdy złapie nas padający deszcz lub śnieg. Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne w Polsce często zmieniają się zupełnie nagle i niespodziewanie, dlatego warto zabrać w bagażu coś na każdą okazję. Buty, spodnie, kosmetyki, odzież wierzchnia – warto zrobić listę, by mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy. Gdy sporządzimy już taki spis i skompletujemy naszą garderobę na wyjazd, przystępujemy po kolei do prasowania każdej z tych rzeczy. Dlaczego to ważny element przygotować? O tym piszemy w następnym akapicie.

Prasowanie ubrań przed umieszczeniem w walizce

Stacjonarne żelazko parowe SteaMaster zdecydowanie ułatwi nam wygładzanie nierówności na powierzchni ubrań. Sprawi ono, że ta część przygotowań do podróży, czyli prasowanie, przebiegnie szybko i wygodnie. Jak odbywa się prasowanie za pomocą gorącej pary? Wystarczy powiesić wybraną koszulę czy bluzkę na wbudowanym wieszaku, a gorąca para bez problemu rozprostuje włókna materiału i usunie wszelkie zagniecenia. Ponadto parownica SteaMaster jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów tkanin. Dzięki automatycznej regulacji pary, możemy wyprasować zarówno grube swetry, wełniane płaszcze, jak i cienkie koszulki. Dodatkowo steamerem prasuje się aż 5 razy szybciej niż tradycyjnym żelazkiem. Jest to też wygodne, ponieważ nie wymaga rozkładania deski do prasowania, ani czekania aż tradycyjne żelazko nabierze odpowiedniej temperatury do prasowania. Krótko mówiąc: korzystanie z żelazka parowego SteaMaster to nie tylko wygodna i poręczna alternatywa, ale również sposób na zaoszczędzenie czasu w procesie pakowania bagażu na zimowe ferie.

Jak składać ubrania do walizki? Kilka przydatnych trików

Proces pakowania może utrudniać życie wielu z nas. Zastanawiacie się, jak układać rzeczy w walizce, aby nie były pogniecione? Co zrobić, by zmieścić w walizce więcej rzeczy i ubrań? Jak zapakować walizkę do pełna? To chyba najczęściej pojawiające się pytanie. Przedstawiamy wybrane triki. Jeśli chodzi o swetry, to najlepiej je zrolować. Rolowanie ubrań sprawi, że miękki materiał nie pogniecie się, a dzięki zwiniętym rulonom, zaoszczędzimy sporo miejsca w walizce. Tak samo możemy postąpić ze spodniami, czyli złożyć je w kostkę. Wystarczy złożyć ja na pół, dopasować dwie nogawki do siebie i zwinąć. Koszulki, sukienki, bluzki czy inne cieńsze części garderoby najlepiej układać warstwami, płasko, na samym dnie walizki. Im bardziej będą rozłożone, tym większa szansa, że uda nam się uniknąć powstania zagnieceń. Warto pamiętać też, aby ilość rzeczy była dopasowana do wielkości bagażu. Zarówno zbyt duży ścisk, jak i wolne miejsce w walizce sprawią, że nasze rzeczy ponownie będą potrzebowały rozprasowania. Buty i zrolowane możemy układać wzdłuż, by zmieścić w walizce więcej oraz spakować wszystko. Pozwoli nam to uniknąć 

Dodatkowe zabezpieczenie podczas podróży – na wszelki wypadek

Aby zapewnić jeszcze większy komfort podróży, warto zaopatrzyć się w mini parownicę SteaMaster. Dzięki swym niewielkim rozmiarom bez problemu zmieści się do torby czy walizki i będzie gotowa do użytku w razie poprawienia małych zagnieceń. Podobnie jak stacjonarna parownica do ubrań, mini też prasuje w pionie, bez konieczności rozkładania deski do prasowania. Przekonaj się sam i zabierz ze sobą na wyjazd mini prasowacz parowy SteaMaster. Wykorzystaj ją, by podróż przebiegła tak, jak sobie to wymarzyłeś. Dotyczy to również rzeczy, które będziesz składać do walizki. Z prasowaczem parowym żadne niechciane zagięcie nie zepsuje Ci humoru. 

Podsumowanie – pakuj z głową!

Jak spakować walizkę? Zanim przystąpisz do pakowania, koniecznie musisz zrobić listę przedmiotów, które chcesz zabrać. Następnie zastanów się, czy na pewno wszystkie będą Ci potrzebne. Taka selekcja pozwoli Ci zapakować na wakacje tylko niezbędne ubrania. Uzupełnij je o bieliznę, okulary, dwie pary butów i inne przedmioty, bez których walizka podróżna nie będzie spakowana do końca. Sprawdź, czy masz wszystko. Przed włożeniem przedmiotów do walizki, pamiętaj, by wyprasować je za pomocą żelazka parowego SteaMaster. Pamiętaj, że rolowanie ubrań i składanie ich w kostkę zaoszczędzi miejsce w Twoim bagażu – dzięki temu zawsze będziesz mógł spakować walizkę tak, jak chcesz. Tak przygotowani możecie wyjść z domu na kilka dni. Życzymy udanych ferii!

Wszystkie dostępne modele znajdziesz w naszym sklepie: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Z produktami SteaMaster nic Cię nie zaskoczy!

Skomentuj ten wpis