Parowanie tortów z masy cukrowej

Torty z masy cukrowej to aktualnie jedne z najpopularniejszych wypieków na specjalne okazje. Tak naprawdę, sami możemy wybrać odpowiednie kształt, formę, kolor czy ozdoby, dopasowując je do okoliczności, zainteresowań i wieku danej osoby. I choć sam proces przygotowywania tortu nie jest taki trudny, to obłożenie go masą w równy i gładki sposób, już tak. Mini prasowacz parowy SteaMaster niewątpliwie ułatwi to zadanie!

Urodziny, chrzciny, śluby czy rocznice – to właśnie na te okazje najczęściej przygotowywane są torty z masy cukrowej. Dzięki niej możemy „ulepić” niepowtarzalne dekoracje cukiernicze, pasujące do wiodącego tematu wydarzenia. Z masą cukrową jesteśmy w stanie zrobić dosłownie wszystko, choć posiada ona jeden minus. Otóż znajdują się na niej bardzo widoczne ślady skrobi lub cukru pudru. By uniknąć tych nieestetycznych plam, wystarczy użyć mini steamera.

Rozwałkowywanie lukru

Rozwałkowywanie lukru to jeden z najważniejszych etapów przygotowywania tortu. Od jego wyglądu zależy finalny efekt. Aby odpowiednio przygotować masę, używa się sporą ilość cukru pudru, który stosujemy w celu zapobiegnięcia przyklejeniu się jej do deski. Dzięki niemu można też złożyć lukier na pół, a masa nie sklei się. Jednak wówczas pozostaną spore plamy, szczególnie na czarnym kolorze. Aby je usunąć, wystarczy użyć mini prasowacza parowego SteaMaster.

Do parownicy wlewamy wodę destylowaną, włączamy urządzenie i czekamy około minuty, do momentu aż woda zacznie wrzeć. Gdy para będzie już się wydobywać, śmiało możemy zacząć odparowywać cukier puder od masy, z odległości mniej więcej 10-15 cm.

Obkładanie i nabłyszczanie tortów

Gdy mamy już odpowiednio rozwałkowaną masę, obkładamy nią dokładnie tort, odcinając zbędne boki. Również na tym etapie spokojnie możemy użyć parownicy, np. do zniwelowania niedoskonałości w kolorze lukru. Ponadto gorąca para świetnie nabłyszczy nasz tort. W przeciwieństwie do samej wody, nie rozpuści lukru, ani też nie pozostawi „prześwitów”.

Przyklejanie dekoracji

Dzięki gorącej parze, nie musimy już używać specjalnego kleju, aby udekorować nasz tort. Wystarczy wcześniej odparować jego powierzchnię i nanieść przygotowane figurki, literki czy inne zdobienia. W ten sposób bez problemu utrzymają swoją pozycję.

Sprawdź jak łatwy i szybki w użyciu jest mini prasowacz parowy marki SteaMaster. Znajdziesz go w naszym sklepie: https://www.steamaster.pl/produkty/mini-prasowacz-parowy-em-02.

Zdjęcia powstały w pracowni cukierniczej Niebieskie Migdały (https://www.instagram.com/niebieskiemigdalywarszawa/.

Skomentuj ten wpis