Pranie ekologiczne

W ostatnim czasie dbanie o ekologię staje się coraz bardziej popularne. Do myślenia o naszej planecie skłaniają nas nie tylko liczne kampanie i reklamy telewizyjne, ale przede wszystkim zmiany klimatyczne, które na przestrzeni lat coraz częściej zauważamy.

Cieszy fakt, że jesteśmy świadomi, jak ważne jest segregowanie śmieci, ograniczanie wody czy minimalizowanie zakupów ubrań i sięganie po te z drugiej ręki. Niestety jeszcze niewiele osób decyduje się na ekologiczne pranie. Dlatego to właśnie o nim opowiemy w tym poście.

Czy warto prać ekologicznie?

Ekologiczne pranie dla wielu z nas jest nowością albo też abstrakcją. Zadajemy sobie pytanie co zrobić, by nasze prania choć niewielkim stopniu były przyjazne środowisku. Ogromne ilości proszku do prania, płynu do zmiękczania tkanin czy innych detergentów, które z pralek wędrują prosto do rzek, mórz i oceanów, na pewno nie są eko! Dlatego warto wprowadzić w swoje codzienne życie choć kilka prostych rozwiązań, które będą bardziej pro naszej planecie.

Zatem, jak prać ekologicznie?

NIE ekologiczne pranie

Ekologiczne pralki

Zacznijmy jednak od nieekologicznych prań i odpowiedzmy na pytanie czy pralki oraz pralko – suszarki są eko? Nowoczesne pralki zużywają coraz mniej wody, więc jeśli będziemy prać z umiarem i ograniczymy liczbę prań oraz środków piorących, to jak najbardziej możemy stosować je zamiast prania w rękach czy częstego noszenia ubrań do pralni.

Nieekologiczne proszki

Chemiczne środki piorące przyczyniają się do zanieczyszczenia naturalnego środowiska i zwiększają koszty oczyszczenia ścieków. Nie powinno stosować się tradycyjnych środków piorących, np. proszków do prania. Ale równie nieekologiczny jest płyn do prania czy płyn do płukania. Niestety mają one także negatywny wpływ na naszą skórę i są częstą przyczyną alergii. Dlatego nie tylko do delikatnych tkanin i prania ubranek dzieci, powinniśmy sięgać po ekologiczne środki do prania.

Bio pranie

Ekologiczne proszki

Doskonałą alternatywą dla chemicznych detergentów jest pranie z wykorzystaniem środków ekologicznych. Ekologiczne rozwiązania przede wszystko są w pełni biodegradowalne, nie szkodzą środowisku, są bezpieczne dla szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków.

Eko środki często są również zapakowane w pojemniki pochodzące z recyklingu. W sklepach z produktami ekologicznymi znajdziemy ekologiczny proszek do prania, płyny do prania czy nawet płyn do płukania. A wszystko to przygotowane z troską o naszą planetę! Przed ich zakupem zwróć uwagę na ich skład. Ważne, by zawierały same najlepsze i skuteczne składniki piorące ubrania.

Często ekologiczny płyn do prania czy proszek jest nawet bezzapachowy. Co ważne można go używać zarówno do białych, jak też kolorowych ubrań. Nadaje się zarówno do prania ręcznego oraz w pralce.

Domowy proszek do prania

Warto spróbować również przygotować domowy proszek do prania oraz płyn do prania z bio składników, które są dostępne do kupienia w drogeriach ekologicznych. Do przygotowania proszku potrzebne Wam bedą tylko soda kalcynowana, nadwęglan sodu oraz boraks. Z tych składników wyczarujecie produkt do prania, o jakim zawsze marzyliście!

Bio odplamiacz

W domu możecie przygotować równie skuteczny produkt, jak do kupienia w sklepach – odplamiacz do plam. Plamy znikają w mgnieniu oka bez użycia słabej jakości i nieekologicznym składzie detergentów!

Orzechy piorące

Coraz wiekszą popularnością wśród biografia środków do prania cieszą się naturalne orzechy. To produkt, który znajdziesz także w eko-box SteaMaster (https://www.steamaster.pl/produkty/eko-box/).

Bio orzechy pochodzą z Indii i Nepalu i są owocami drzewa „Sapindus Mukorossi”. Właściwości oczyszczające zapewnia orzechom znajdująca się w łupinach – saponina. Mało estetyczny wygląd orzechów to tylko przykrywka dla ich nadzwyczajnych właściwości. Idealnie piorą ubrania, można używać je do nawet najdelikatniejszych tkanin i co ważne – są bezpieczne dla środowiska To najnowsze odkrycie!

Odświeżanie ubrań ze SteaMaster

Nie pierz – odświeżaj

W naszych szafach są tkaniny, które nie wymagają zbyt częstego prania. To wełniane marynarki czy płaszcze, kaszmirowe swetry czy skórzane kurtki. Wszystkie możesz odświeżasz przy pomocy żelazka parowego SteaMaster.

Jak działa gorąca para

Gorąca para wydobywająca się z dyszy streamera zabija bakterie i roztocza, oczyszcza tkaniny i nadaje im ładny wygląd. Neutralizuje też zapach oraz pozwala zaoszczędzić wodę, którą przeznaczyłbyś na pranie. Cały zbiornik wystarcza na około 90 minut ciągłego prasowania.

Wybierz model żelazka parowego

Zastąp nieekologiczne pranie odświeżaniem tkanin ze SteaMaster, bez proszków i płynów! To innowacyjny produkt w Twoim domu!

Skomentuj ten wpis