Prasowanie damskiej marynarki

Prasowanie damskiej marynarki przy pomocy żelazka to spore wyzwanie. Ten elegancki element kobiecej garderoby musi wyglądać nienagannie w każdej sytuacji, czy to na co dzień, czy podczas ważnych uroczystości. Z parownicą do ubrań SteaMaster wygładzisz ją w mgnieniu oka, tuż przed wyjściem z domu.

Prasowanie marynarki tradycyjnym żelazkiem przysparza wiele kłopotów. Nieodpowiednia temperatura, nabłyszczenie materiału, a do tego zbyt długie stanie przy desce i przewracanie ubrania z lewej na prawą stronę – to tylko niektóre z nich. Z parownicą SteaMaster prasowanie eleganckich okryć wierzchnich będzie szybkie, łatwe, a do tego bardzo przyjemne. Wystarczy kilka prostych kroków!

Krok pierwszy – prasowanie przedniej części

By rozpocząć prasowanie, wybraną marynarkę wieszamy na wbudowanym wieszaku steamera. Następnie przykładamy dyszę do materiału i, skupiając się na przedniej części, wykonujemy ruchy z góry do dołu. Gorąca para wydobywająca się z dyszy w mig rozprostuje zagniecenia. Ponadto dzięki trzystopniowej regulacji pary możemy zapomnieć o przypaleniach czy nabłyszczeniach marynarki. Prasowacz parowy jest bezpieczny dla wszelkiego rodzaju tkanin.

Krok drugi – prasowanie ramion i rękawów

Następnie przechodzimy do wygładzania ramion marynarki i jej rękawów. Dzięki specjalnej pionowej konstrukcji steamera nie musimy martwić się o pozostawione ślady żelazka i kanty spowodowane prasowaniem na tradycyjnej desce. Gorąca para przywróci ich pierwotny kształt, a dodatkowo usunie z nich wszelkie zalegające bakterie i roztocza.

Krok trzeci – prasowanie tylnej części

Gdy przód oraz rękawy mamy już wyprasowane, przechodzimy do odświeżania tylnej części naszej marynarki. Tak jak w kroku pierwszym przykładamy dyszę i wykonujemy sprawne ruchy, usuwając wszelkie zagięcia.

Krok czwarty – kołnierzyk i guziki

Jeśli wyprasowaliśmy już zarówno przód jak i tył marynarki, możemy zabrać się za kołnierzyk. Wystarczy dosłownie kilka ruchów, by odzyskał swój pierwotny, nieskazitelny kształt i zachwycał na nowo.

Ostatni etap to prasowanie przestrzeni między guzikami. To z pewnością miejsce, które przysparza nam najwięcej kłopotów, gdy posługujemy się tradycyjnym żelazkiem. Jednak przy pomocy parownicy SteaMaster z łatwością dotrzemy nawet w najmniejsze zakamarki, pozbywając się najdrobniejszych zagnieceń.

Damskie marynarki to taka część garderoby, której nie można prać w pralce i zaleca się ich odświeżanie w pralni chemicznej. Jednak również i ten sposób nie jest najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na długiej żywotności tej części garderoby. W przypadku odświeżania i usuwania nieprzyjemnych zapachów, najlepiej sprawdza się gorąca para, która wnika w głąb tkaniny, rozprostowuje włókna i przywraca ich dawny kształt. Dlatego też najlepiej prasować i jednocześnie odświeżać z parownicą do ubrań SteaMaster.

Przekonaj się sam, jak szybkie i łatwe może być korzystanie ze steamera i wybierz swój model: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis