Prasowanie koszuli

Prasowanie koszuli już na samą myśl przywołuje negatywne emocje. Godziny stania przy desce, pot cieknący z czoła i wciąż niewystarczająco pożądane efekty. Ze stacjonarnym żelazkiem parowym SteaMaster to wszystko może się zmienić. Wystarczy kilka prostych sposobów, by prasowanie było zarówno efektywne, jak i przyjemne.

Koszula to najbardziej wymagająca część garderoby, jeśli chodzi o prasowanie. Jednak każda z nas chce się w niej prezentować nienagannie. Dobrze wyprasowana koszula podnosi naszą samoocenę i sprawia, że jesteśmy bardziej pewne siebie. Zwykle to mężczyźni mają problem z prasowaniem koszuli, jednak nie zapominajmy też o kobietach, które także wykorzystują tę część garderoby w swoich oficjalnych stylizacjach. Dlatego w tym poście pokażemy krok po kroku jak przy pomocy prasowacza parowego SteaMaster szybko, łatwo i wygodnie wyprasować koszulę.

Prasowanie rozpoczynamy od powieszenia koszuli na wbudowanym wieszaku steamera. Specjalna konstrukcja SteaMaster ułatwia prasowanie w pionie. Dzięki temu możemy zapomnieć o przewracaniu i przekładaniu koszuli na desce.

Wskazówka: Jeśli koszula długo wisiała w szafie po praniu, to przed prasowaniem możemy delikatnie spryskać ją wodą. Znacznie łatwiej będzie nam usunąć zagniecenia i uzyskamy wtedy lepsze efekty wygładzenia.

Prasowanie kołnierzyka i mankietów

Prasowanie koszuli warto zacząć od kołnierzyka. W końcu zaraz po mankietach jest to część najbardziej widoczna i wystająca zaraz spod sweterka, płaszcza czy kurtki. Każdy stacjonarny model steamera wyposażony jest w specjalną końcówkę ze szczotką, która idealnie sprawdza się przy prasowaniu w kant, ale także przy kołnierzykach i mankietach. Nakładamy ją na dyszę, wkładamy kołnierzyk do końcówki steamera i delikatnie przesuwamy dyszę w dół. Powtarzamy tę czynność kilka razy, tak, by rozprostować całkowicie tkaninę. Gorąca para wniknie do materiału i usunie w ten sposób wszystkie zagięcia. Przy tak małych powierzchniach warto użyć specjalnej rękawicy, którą przytrzymamy materiał, unikając przy tym poparzenia. Tę samą czynność należy powtórzyć z mankietami naszej koszuli.

Prasowanie głównej powierzchni koszuli

Gdy kołnierzyk i mankiety odzyskały swoją dawną formę, przechodzimy do prasowania głównej części koszuli. Warto zapiąć ją na wieszaku, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam przeciągać dyszę po materiale i napiąć materiał u dołu. Wysoka temperatura pary rozprostuje włókna i zagniecenia znikną w mgnieniu oka. Przy okazji odświeżymy i usuniemy zalegające drobnoustroje w tkaninie. Jeszcze lepsze efekty daje prasowanie koszuli od wewnątrz, ale bez przekręcania jej na drugą stronę. Wystarczy włożyć samą końcówkę parownicy pod ubranie i przeciągać po materiale. Parownica SteaMaster dotrze nawet w najmniejsze zakamarki, dzięki czemu bez przeszkód może rozprostować przestrzeń między guzikami.

Prasowanie rękawów koszuli

Ostatnim etapem jest prasowanie rękawów koszuli. Można to zrobić albo przy pomocy końcówki ze szczotką w ten sam sposób jak w przypadku kołnierzyka i mankietów, albo wygładzić materiał w tradycyjny sposób bez końcówki, przeciągając dyszę po rękawie i wykonując ruchy z góry do dołu.

Prasowanie koszuli przy pomocy parownicy SteaMaster jest naprawdę efektywne. Prasuje ona aż pięć razy szybciej niż zwykłe żelazko, a do tego możemy zapomnieć o problemach z nabłyszczeniem czy przypaleniem materiału koszuli. Pierwsze podejście może być ciężkie, ale to wszystko kwestia wprawy i kilku prób. Dzięki parownicy zaoszczędzisz czas i siły, a prasowanie damskiej koszuli już nigdy nie będzie dla Ciebie uciążliwe. Przekonajcie się sami!

Wszystkie modele prasowaczy są dostępne w naszym sklepie internetowym: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Do prasowania użyliśmy modelu EM-101: https://www.steamaster.pl/produkty/prasowacz-parowy-em-101-2/.

Skomentuj ten wpis