Prasowanie lnianych ubrań ze SteaMaster

Lniane ubrania to najpopularniejszy wakacyjny trend. Chętnie nosimy lniane koszule, sukienki czy spodenki. Materiał ten daje nam uczucie chłodu i jest przewiewny, dlatego idealnie sprawdza się podczas wysokich temperatur. Niestety, ma jedną, ale za to bardzo dużą wadę – potwornie się gniecie! Jak poradzić sobie z jego żmudnym prasowaniem? Oczywiście, przy pomocy parownicy SteaMaster!

Len – przez jednych uwielbiany za swoją wytrzymałość i przewiewność, przez innych znienawidzony za trudność w idealnym wyprasowaniu. Dzięki pomocy steamera, nie musimy jednak martwić się o jego wygładzenie. Gorąca para poradzi sobie z każdym materiałem, nawet tak trudnym jak len. Przedstawiamy Wam realne efekty prasowania ze SteaMaster.

Prasowanie lnianych sukienek

Podczas letnich upałów kobiety często wybierają lniane sukienki. Są przewiewne i dają nam pełną swobodę ruchu, ale niestety łatwo się gniotą, nawet wisząc na wieszaku w szafie. Mamy jednak na to sposób! Wystarczy potraktować je gorącą parą. Tuż przed wyjściem z domu wieszamy ubranie na stelażu steamera i przykładamy dyszę do materiału. Przeciągamy nią w dół i górę. Para zmiękczy tkaninę i rozprostuje jej włókna, a zagniecenia znikną w mgnieniu oka!

Ponadto dzięki parownicy SteaMaster nie musimy już martwić się ozdobnym wykończeniem naszych lnianych ubrań. Gorąca para bez problemu dotrze nawet w najmniejsze zakamarki, nie naruszając przy tym zakładek czy falbanek. By zapewnić sobie jeszcze większy komfort prasowania, warto nakładać specjalną rękawicę ochronną (https://www.steamaster.pl/shop/rekawica-ochronna-do-prasowania/), dzięki której unikniemy kontaktu z parą wydobywającą się z dyszy.


 

Prasowanie lnianej koszuli

 

Prosta, biała koszula z lnu to must-have naszej letniej garderoby. Ją również z łatwością wyprasujemy w domowym zaciszu. Wystarczy kilka ruchów steamerem z góry do dołu, by zmiękczyć i rozprostować włókna materiału. Dodatkowo, dzięki specjalnej nakładce (tej ze szczotką!), możemy w szybki i łatwy sposób wygładzić kołnierzyk czy mankiety przy rękawach.


Odświeżanie lnianych spodenek

Masz pogniecione spodenki, a właśnie w tym momencie chcesz je założyć? Żaden problem, bo prasowanie ze SteaMaster jest 5 razy szybsze niż za pomocą tradycyjnego żelazka. Tylko przyczep je do „żabek” i prasuj! Nie musisz rozstawiać deski do prasowania specjalnie dla jednej rzeczy. Steamer odświeży je, wygładzi i nada pierwotny kształt.


Ciesz się latem w swoich lnianych ubraniach, nie przejmując ich prasowaniem! Wybierz swój model już teraz: https://www.steamaster.pl/shop/.

Skomentuj ten wpis