Prasowanie męskiej koszuli

Czy po zetknięciu się ze zdjęciem wprowadzającym do tego posta, koszuli przed i po prasowaniu SteaMasterem w modelu EM-101, masz jeszcze wątpliwości, że wygładzenie jej za pomocą prasowacza parowego jest możliwe? Myślimy, że nie powinieneś mieć. Może jednak pojawić się w Twojej głowie pytanie, jak to zrobić. „Nigdy nie udało mi się osiągnąć takiego efektu” – pisał jeden z Was na naszych kanałach w social mediach. A więc, do dzieła! Krok po kroku pokażemy Ci, jak dobrze korzystać z naszej parownicy do ubrań. Nie uwierzysz, że jest to aż takie łatwe!

Wyprasowanie męskiej koszuli za pomocą SteaMaster jest proste. Wystarczy, że będziesz prasować według naszych instrukcji. Pamiętaj jednak, aby nie zniechęcać się już za pierwszym razem! Do prasowania steamerem trzeba się przyzwyczaić i też nieco się go nauczyć. Po zapoznaniu się z pewnymi trikami, wygładzanie pójdzie Ci jak z płatka i w końcu stanie się przyjemnością. Zmienisz też swoje podejście do prasowania. Nie będziesz już gromadzić ubrań w koszu, na kanapie czy fotelu. Po praniu odwiesisz je do szafy – tak, pogniecione, a wyprasujesz dopiero przed założeniem. Dość straszącej niepotrzebnie fury ciuchów! Powieś zatem koszulę na wieszaku prasowacza parowego i działaj z nami!

Prasowanie koszuli

Zaczynamy od prasowania całej powierzchni koszuli. Naciągnij ją lekko i przyłóż końcówkę steamera bezpośrednio do materiału. Wykonuj ruchy w dół i w górę. Dyszę włóż także pod tkaninę i przesuwaj w dół. Powtórz tę czynność kilka razy. Aby efektywnie wyprasować ranty koszuli i przy okazji nie poparzyć rąk, na dyszę nałóż specjalną końcówkę do prasowania w kant (ze szczotką). Włóż materiał koszuli pomiędzy dyszę a szczotkę i przeciągaj w dół ubrania.

Kołnierzyk i mankiety koszuli

Zostaw końcówkę do prasowania w kant na dyszy steamera. Przyda Ci się ona bowiem do wyprasowania kołnierzyka koszuli. Włóż go pomiędzy dyszę a końcówkę i przeciągaj w dół. Powtórz tę czynność kilka razy. Możesz także rozpiąć koszulę, włożyć cały kołnierzyk i kilka razy przesunąć po materiale – ten trik znajdziesz w naszym filmie z Akademii Prasowania SteaMaster: https://www.facebook.com/SteaMasterpl/videos/1689953607698874/. Podobnym sposobem wygładź także mankiety.

Skoro masz już nałożoną końcówkę ze szczotką, to wyprasuj nią także rękawy koszuli. Jedną ręką naciągnij ubranie, drugą włóż materiał pomiędzy dyszę a szczotkę i przeciągaj w dół. Zdejmij końcówkę i wygładź jeszcze rękawy tradycyjnym sposobem.

Efekt po prasowaniu SteaMaster

Jak wygląda koszula po prasowaniu prasowaczem parowym SteaMaster? Zobacz sam! Przygotowaliśmy kilka zbliżeń, żebyś mógł przekonać się, że wygładzanie parownicą do ubrań jest naprawdę efektywne. Ponadto w przypadku tej koszuli (jak też innych ciemnych ubrań) jest jeszcze jeden problem – po praniu straciła ona kolor. Natomiast po użyciu prasowacza dodatkowo została odświeżona, a jej kolor ożył. Ta koszula nie lubi także prasowania tradycyjnym żelazkiem. Dlaczego? Zostają na niej białe nabłyszczenia, których ciężko się pozbyć. Steamer jest zatem dla niej idealny!

Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, napisz komentarz pod tym postem. Pomożemy! Możesz także obejrzeć filmik z Akademii Prasowania SteaMaster na temat prasowania koszuli, do którego link wklejaliśmy także powyżej: https://www.facebook.com/SteaMasterpl/videos/1689953607698874/.

Skomentuj ten wpis