Prasowanie skórzanych ubrań

Ubrania ze skóry kojarzą się ze stylem rockowym. Jednak w tym sezonie stały się jednym z największych trendów w modzie. Skórzaną odzież nosimy zarówno na co dzień, jak i w wersji bardziej eleganckiej. Należy jednak pamiętać, że nie są to najłatwiejsze części garderoby pod względem ich prania i prasowania. Z parownicą SteaMaster łatwo je odświeżysz.

W ostatnim czasie skóra naturalna oraz skóra ekologiczna zawojowały wybiegi i półki w naszych szafach. Teraz nosimy nie tylko skórzane buty i torebki, ale też kurtki, spodnie, koszule czy nawet sukienki. Szczególnie wybieramy je w sezonie jesienno-zimowym ze względu na ich ciepło i wygodę. Jak poradzić sobie z ich odświeżaniem i prasowaniem? Oczywiście przy pomocy żelazka parowego SteaMaster!

Prasowanie skóry ekologicznej

Skóra naturalna i ekologiczna to jedne z najcięższych rodzajów tkanin. Zdecydowanie nie powinniśmy ich prasować tradycyjnym żelazkiem, gdyż istnieje duże ryzyko przypalenia. Najlepiej traktować je gorącą parą! Przy pomocy steamera jest to bardzo szybkie i proste. Wystarczy przewrócić na drugą stronę wybrane ubranie ze skóry i powiesić na wbudowanym wieszaku. Następnie należy przyłożyć dyszę do materiału i wykonywać ruchy z góry do dołu. Można też prasować od wewnętrznej strony, wkładając dyszę od środka. Już po kilku sekundach rozprostujemy tkaninę.

Dodatkowo gorąca para osiąga około 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie tylko wygładzi ubrania, ale także odświeży je, usuwając przy tym wszelkie bakterie i wirusy.  Nie musisz zatem po każdym użyciu prać skórzanej bluzki, wystarczy, że oczyścisz ją przy pomocy SteaMaster!

Bezpieczne prasowanie skórzanych ubrań

Stacjonarne żelazko parowe to najbezpieczniejsza i zarazem najprostsza metoda na prasowanie ubrań ze skóry ekologicznej. Dzięki kilkustopniowej regulacji możemy zapomnieć o nabłyszczeniach czy przypaleniach materiału. Ponadto korzystamy z niej w przyjemnych warunkach domowych, unikając w ten sposób wizyty w profesjonalnych pralniach chemicznych. Oszczędzamy więc zarówno nasz cenny czas, jak i pieniądze.

Warto pamiętać też, że wyroby ze skóry naturalnej i ekoskóry mają piękny blask oraz specjalne pokrycie odpychające wilgoć. Dlatego tak ważne jest, by prasować wybrane rzeczy po ich wewnętrznej stronie. Unikniemy w ten sposób utraty połysku czy uszkodzenia tkaniny.

Wybierz model SteaMaster

Przekonaj się sam, jak łatwo, szybko i przyjemnie możesz odświeżyć oraz wygładzić swoją skórzaną garderobę. Wszystkie dostępne modele parownicy SteaMaster znajdziesz w naszym sklepie: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis