Prasowanie w ciąży

Wiele kobiet zastanawia się, jak ciąża wpłynie na załatwianie codziennych obowiązków domowych. Przyszła mama musi liczyć się z tym, że nawet najprostsze czynności, takie jak sprzątanie mieszkania, mycie okien czy prasowanie ubranek dla dziecka mogą sprawić więcej wysiłku niż zwykle. Dlatego lepiej zaufać urządzeniu, dzięki któremu zaoszczędzimy czas, a przede wszystkim siły podczas prasowania. Sprawdź, jak parownica SteaMaster ułatwi prasowanie podczas ciąży.

“Czy mogę prasować w ciąży” to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Prasowanie w ciąży nie jest zabronione. Jednak ważne jest, by domowe czynności wykonywać z jak najmniejszym wysiłkiem. Szczególnie, w późniejszych trymestrach, gdy rozwijające się dziecko oddziaływuje na kręgosłup. Długie stanie przy desce do prasowania jest bardzo męczące dla kobiet w ciąży, dlatego lepiej prasować w pozycji siedzącej. Z pomocą stacjonarnego żelazka parowego SteaMaster wyprasujesz ubrania aż 5 razy szybciej niż tradycyjnym żelazkiem. Zobacz jakie to łatwe i przyjemne!

Czy można prasować spodziewając się dziecka?

Prasowanie w ciąży to zmora wielu kobiet. W internecie krąży wiele opinii na ten temat, jednak odpowiedź brzmi: tak! Ciąża to wyjątkowy czas, jednak, jeśli nie ma żadnych przeciwskazań lekarskich, przyszła mama w oczekiwaniu na dziecko, wciąż może robić pranie, sprzątać w domu czy nawet prasować. Lepiej jednak nie wykonywać tych czynności jednego dnia, tak, by nie przemęczać organizmu. Prasowanie wyjątkowo męczy, gdy przyszła mama ma już większy brzuch, a już na pewno, gdy jest w zaawansowanej ciąży.

Parownica SteaMaster to nie jest zwykłe żelazko, to urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala na swobodne prasowanie w pionie, ale też w pozycji siedzącej. Jest to ogromne ułatwienie dla wielu kobiet przed porodem. Musisz sobie pomóc!

Jak prasować w ciąży?

Najlepiej przy pomocy żelazka parowego! Jednak należy pamiętać, by nie planować godzinnego prasowania w ciąży. SteaMaster dzięki swojej pionowej konstrukcji pozwala na prasowanie siedząc wygodnie w ulubionym fotelu czy na krześle. Wystarczy zamontować specjalny wieszak, załączony do każdej parownicy, najlepiej na wysokości wyciągnięcia rąk, tak, aby mieć wygodny dostęp do urządzenia (zobacz poniższe zdjęcia). Następnie wybraną rzecz wieszamy za klamerki na wieszaku i przykładamy dyszę do materiału. Gorąca para od razu wnika w głąb tkaniny i rozprostowuje jej włókna, docierając nawet w najmniejsze zakamarki. Dzięki specjalnej technologii nie musisz obawiać się o nabłyszczenie czy przypalenie materiału. Steamer na tle innych produktów jest wyjątkowo prosty w użytkowaniu.

Pamiętaj, że gdy tylko poczujesz zmęczenie, każdej chwili możesz przestać, a prasowanie przełożyć na następny dzień. Musisz też odpocząć! W ciąży nie należy się przemęczać. Obowiązki domowe poczekają. Ponadto, gdy zostanie kilka dni do porodu rób długie przerwy. Pranie, prasowanie, sprzątanie łazienki, mycie okna czy inne domowe czynności możesz odłożyć na później.

Lepiej wybrać SteaMaster czy zwykłe żelazko?

Parownica SteaMaster prasuje aż 5 razy szybciej niż tradycyjne żelazko i można używać jej w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a po złożeniu z powodzeniem mieści się w szafie. Dzięki niej możesz zapomnieć o pracochłonnym rozkładaniu deski i godzinach stania. SteaMaster to ogromna oszczędność czasu, którego tak bardzo brakuje w czasie ciąży. 

Prasowanie po ciąży

Stacjonarne żelazko parowe świetnie sprawdzi się również po ciąży, gdy do sterty ubrań dołączą malutkie śpioszki dziecka. Gorąca para osiąga prawie 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie tylko przyda się do prasowania, ale także do odświeżania, wyparzania czy dezynfekowania dziecięcych ubranek. Ponadto niweluje również zapach proszku do prania oraz płynu do płukania, co jest szczególnie ważne dla komfortu nowonarodzonego dziecka.

Małe powierzchnie do prasowania potrafią być wyjątkowo męczące, dlatego lepiej prasować dwie rzeczy jednocześnie, przypięte lub powieszone na wbudowanym wieszaku (patrz zdjęcie). 

Wybierz swój model SteaMaster

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wasze wątpliwości co do prac wykonywanych w ciąży. Naprawdę nie ma się czego obawiać, a z pomocą nowej technologii prasowanie stanie się znacznie przyjemniejsze i szybsze. Partnerzy zawsze mogą pomóc wykonując domowe obowiązki, takie jak pranie czy sprzątanie.

W naszym sklepie online znajdziesz aż pięć stacjonarnych modeli do wyboru, które będą proste dla każdego użytkownika. Ponadto w razie jakichkolwiek problemów możesz skorzystać z naszego serwisu. Parownica SteaMaster z pewnością wyróżnia się na tle innych produktów. Temu urządzeniu możesz zaufać.

Skomentuj ten wpis