Usuwanie plam parą wodną

Usuwanie plam parą wodą jest coraz bardziej popularną formą porządków w domu. Jest nie tylko ekologiczne, ale także wygodne i szybkie! Gorąca para posiada wyjątkowe właściwości odkażające, które są pomocne w utrzymaniu higieny mieszkania. Ale w czasach pandemii para wodna służy również do dezynfekowania materiałowych powierzchni czy tkanin. Skutecznie zabija bakterie i wirusy, trafiając nawet do trudno dostępnych zakamarków.

Zalety czyszczenia parą

Czyszczenie parą wodną ma wiele zalet, jednak najważniejszą z nich jest fakt, że nie wymaga używania żadnych detergentów. Jest zatem w 100% ekologiczne! Odbywa się przy użyciu wody. Niewiele osób wie, że przy porządkach parą dodatkowo ogranicza się zużycie wody, którą standardowo wykorzystujemy podczas sprzątania domu. Urządzenie parowe pozwala też skrócić czas prac o połowę!

Jak czyścić parą?

Gorąca para jest jedną z najbardziej higienicznych i skutecznych środków czyszczenia zabrudzeń. Zwilża nawet najtrudniejsze zabrudzenia, dodatkowo dezynfekując powierzchnie. Dociera w najmniejsze punkty i szczeliny. Często plamy rozpuszczalne w wodzie można również łatwo usunąć parą wodną.

Jaki sprzęt wybrać?

Do usunięcia plam parą wodą możemy wykorzystać profesjonalny sprzęt, działający pod wysokim ciśnieniem lub wykorzystać parownicę SteaMaster. Parownica to urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie nie tylko do prasowania ubrań czy dezynfekowania tkaniny, ale też do porządków w mieszkaniu. Jej technologia opiera się na bezpiecznemu działaniu przy użyciu wody, dzięki której możemy usunąć zabrudzone miejsca. Ze SteaMaster mycie powierzchni jest banalnie proste! Wystarczy przyłożyć dyszę steamera (z której strumieniem leci para) do plamy i w zależności od zanieczyszczenia parować od kilku do kilkunastu sekund. Następnie wystarczy przetrzeć parowaną powierzchnię, np. ściereczką z mikrofibry. Brud rozpuści się, dzięki temu łatwo nam pójdzie jego usunięcie.

Czyszczenie podłogi

Para wodna dotrze w każde szczeliny, łatwo rozpuszczając zabrudzenia. Dlatego parownice można używać również do mycia podłogi. W łatwy i szybki sposób zwilży ona powierzchnię i pozbędzie się zabrudzeń. Uwaga! Przed użyciem parownicy sprawdź czy można prasować nią w poziomie, ponieważ stosowanie dyszy nisko może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Wąż SteaMaster powinien być nad jego bazą. Dlatego do czyszczenia zabrudzeń polecamy modele BW-03 oraz BG-04, czyli profesjonalne prasowacze do działania nie tylko w pionie, ale także w poziomie.

Gdzie i co można czyścić parą?

Pamiętaj, że przed użyciem pary, w razie jakichkolwiek wątpliwości co do wytrzymałości czyszczonej powierzchni, należy na mało widocznej jej części przeprowadzić próbę mycia. Poczekaj, aż miejsce całkowicie wyschnie, by ocenić trwałość materiału i koloru.

Parownicą śmiało możemy parować zabrudzone miejsce na płytkach czy szybach. Czyszczenie parowe płyt ceramicznych jest również wyjątkowo proste! Parownica SteaMaster to także świetny zdzieracz do tapet. Pozwala sprawnie usuwać stare tapety i pozostałości kleju. Umożliwia zatem sprawne przygotowanie ściany do tapetowania lub malowania.

Plamy na ubraniach

Gorącą parą wodną można usuwać np. plamy z potu na kołnierzu koszuli, plamy z cukru czy brud, który osiadł na powierzchni tkaniny. Dodatkowo parownicą możemy odparować nieładne otoczki oczyszczonych już plam, które często pozostają na tkaninie po np. wywabianiu plam specjalnym płynem odplamiającym.

Ale parą wodną można jednakże uszkodzić tkaninę, jeżeli np. określony rodzaj włókna nie jest odporny na działanie wysokich temperatur. Zdarza się, że para wodna utrwala plamy, np z krwi czy białka. W przypadku tkaniny nieodpornej na mycie na mokro (np. jedwabie, tafta) para wodna, w wyniku działania wysokiej temperatury, może uszkodzić tkaninę tzn. odbarwić ją.

Ekologiczne mycie

Dzięki tylko i wyłacznie wodzie możemy nie tylko usunąć plamy i zabrudzenie, ale rownież pobyć się bakterii. Użyj parownicy do sprzątania w domu!

Skomentuj ten wpis