Zastosowania parownicy do ubrań

Parownice do ubrań to świetna alternatywa dla żelazka. Poza podstawową funkcją – prasowania ubrań – parownice mają wiele innych zastosowań. Dlatego jeśli zastanawiasz się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak tradycyjne żelazko, musisz koniecznie poznać niestandardowe zastosowania parownicy.

Zatem do czego służy parownica? W tym artykule poznasz jej zastosowanie i funkcje!

https://www.steamaster.pl/produkty/profesjonalny-prasowacz-parowy-bw-03-2/

Prasowanie ubrań

Prasowanie ubrań to mało lubiany, a czasem znienawidzony obowiązek domowy. Ciężkie do wyprasowania rękawy, zagniecione kołnierzyki i zsuwające się z deski do prasowania zasłony to zmora każdego z nas. Prasowanie jest nudne, zajmuje dużo czasu i często bywa niezwykle męczące. Parownica do ubrań SteaMaster jest urządzeniem, które sprawia, że prasowanie staje się łatwiejsze i szybsze niż zwykłym żelazkiem.

Jak prasować parownicą

Nie musimy rozkładać deski do prasowania! Ani też obawiać się, że dziecko może się poparzyć dotykając urządzenia, kiedy na chwilę wyjdziemy z pokoju, jak często ma miejsce w przypadku żelazka. Prasowanie odbywa się w pozycji pionowej – wystarczy przyłożyć dyszę bezpośrednio do ubrania i włączyć wyrzut pary. Dzięki parownicy zagniecenia znikną w łatwy i szybki sposób, bez potrzeby męczenia się tradycyjnym żelazkiem.

Podczas prasowania parą nie istnieje ryzyko przypalenia ubrań czy nabłyszczenia. To sprawia, że prasowacz parowy nadaje się do wszystkich, nawet delikatnych tkanin. Działanie pary wodnej ma niezwykle dobry wpływ na materiały, powoduje prostowanie się włókien, odświeża je i przywraca pierwotną formę. Bez naruszenia i obaw wyprasuje też plisy, koronki czy falbanki.

Jak działa parownica do ubrań

Obsługa takiego urządzenia jest niezwykle prosta. Jest w stanie poradzić sobie z każdym materiałem ubrań oraz skutecznie je odświeżyć. Dzięki błyskawicznemu nagrzewaniu prasowacze są gotowe do pracy po upływie kilkudziesięciu sekund. Wystarczy wlać wodę do zbiornika, włączyć urządzenie i od razu przystąpić do działania. Silny strumień pary, jaki się z niego wydobywa, usunie zagniecenia na tkaninie oraz do 100% bakterii. Dodatkowo przywróci jej świeżość! Gdy urządzenie oraz woda się nagrzeją, końcówka sprzętu zacznie wydzielać gorącą parę. Kilka ruchów dyszą na danej części ubrania wystarczy, by była ona rozprostowana i gładka. Pamiętaj, że parownica do ubrań prasuje w pionie, nie na płaskiej powierzchni.

Parownica ręczna

To niezwykle wydajne i skuteczne w działaniu urządzenia! Ten sprzęt posłuży jako żelazko turystyczne, które zabierzesz na wakacje czy wyjazd służbowy, by wygładzić ubranie przed ważnym wyjściem.

Dbaj o swoje plecy

Nie da się całkowicie uniknąć pochylania się, ale najlepiej używać parownicy na dogodnej wysokości. Jeżeli korzystasz ze stojącego steamera do ubrań, ustaw go na takiej wysokości, przy której możesz wygładzić całe ubranie bez szkody dla pleców. Jeżeli korzystasz z parownicy ręcznej, będziesz musiał powiesić wieszak z ubraniem na dogodnej wysokości, by jak najrzadziej się schylać. We wszystkich modelach stojących jest regulowana wysokość stelażu – pozwala na umieszczenie odzieży na stojaku, z którym jest zintegrowana.

Odświeżenie ubrania

Ta opcja ma zastosowanie przy rzeczach, których nie wrzucamy do pralki po każdym użyciu, na przykład: grube swetry, spodnie, płaszcze, marynarki, kurtki. Chcemy zwrócić uwagę , że mniejsza częstotliwość prania to nie tylko oszczędność pieniędzy i czasu, ale przede wszystkim dłuższa żywotność samych ubrań. Zalety parownicy są niepodważalne!

Jeżeli używasz parownicy na grubszych ubraniach, takich jak płaszcze czy swetry, zalecamy skorzystanie z nakładki ze szczotką. To rozwiązanie dobrze sprawdza się w przypadku grubszych tkanin, ponieważ włosie szczotki rozczesuje włókna, zapewniając głębsze wnikanie pary w tkaninę.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

W codziennym użyciu nasze ubrania chłoną wszystkie zapachy z otoczenia. Poza tymi, które miło się kojarzą, odzież równie skutecznie zachowa wiele brzydkich zapachów, takich jak dym z papierosów, przypalonego tłuszczu czy spalin. Wszystkie te zapachy można łatwo usunąć podczas codziennego odprasowywania za pomocą parownicy do ubrań. Gorąca para wodna poradzi sobie z nim szybko i sprawnie.

Dezynfekowanie materiałowych powierzchni

Para wodna o wysokiej temperaturze, świetnie rozprawia się ze wszystkimi niechcianymi lokatorami naszych pościeli, dywanów, kocy i materacy.

Sofy i fotele

Jednym z zastosowań parownicy jest czyszczenie i dezynfekcja ubrań, zabawek i mebli tapicerowanych. Para nie powoduje alergii i nie pozostawia po sobie resztek preparatów na czyszczonych powierzchniach. Nie powoduje uczuleń i podrażnień skóry. Temperatura pary sięga 100 stopni Celsjusza. Dobra parownica do ubrań skutecznie zabija wszelkie drobnoustroje.

https://www.steamaster.pl/produkty/profesjonalny-prasowacz-parowy-bw-03-2/

Para najpierw dokładnie rozszerza włókienka materiału, a następnie zabija wszelkie bakterie i roztocza, docierając nawet tam, gdzie zazwyczaj nie wnika, np. piana środków do czyszczenia. Steamer to urządzenie, w które powinni zaopatrzyć się przede wszystkim osoby cierpiące na alergię.

W przypadku większych zabrudzeń tapicerki prania na mokro nie da się uniknąć, jeśli jednak nie doszło do pojawienia się widocznych plam, wystarczającym rozwiązaniem okaże się lekkie odświeżenie właśnie przy pomocy parownicy.

Niektórzy używają steamera także do odświeżania innych powierzchni, np. tapicerki w samochodzie. Strumień pary wodnej odświeża tapicerkę, dywaniki, a dodatkowo eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Zasłony i firany

Nawet jeśli w domu nie mieszkają alergicy, warto byłoby ograniczyć ilość drobnoustrojów. Steamer do ubrań z łatwością odświeży zakurzoną zasłonę, dodatkowo skutecznie usuwając niepożądane zapachy, które często wnikają w domowe tekstylia. Parownicy możesz też oczywiście użyć po upraniu zasłon do rozprostowywania zagnieceń, zamiast tradycyjnego żelazka.

https://www.steamaster.pl/produkty/profesjonalny-prasowacz-parowy-bw-03-2/

Czyszczenie dywanu

Nawet jeśli dywan nie jest aż tak zabrudzony, aby konieczne były odwiedziny w pralni chemicznej, na pewno przynajmniej od czasu do czasu będzie potrzebować lekkiego odświeżenia. Zwykła parownica do ubrań to całkiem dobry sposób nie tylko na delikatne oczyszczenie, ale przede wszystkim pozbycie się kurzu i bakterii, które na pewno skrywają się we włóknach dywanu.

Tekstylia ozdobne, pościel i materac

Niezależnie od tego, czy koce, pledy i poduszki wykorzystujesz w charakterze dekoracyjnym, pozornie niedbale rzucając je na sofę lub łóżko, czy na co dzień przechowujesz je w czeluściach szafy, raz na jakiś czas również przyda się im odświeżenie.

Regularnie korzystanie ze steamera zapewni zdrowy i spokojny sen. Po praniu pościeli, wyprasuj ją parownicą. Może być już obleczona! Od czasu do czasu odśwież też poduszki i kołdrę oraz materace.

https://www.steamaster.pl/produkty/profesjonalny-prasowacz-parowy-bw-03-2/

Bezpieczne odświeżanie zabawek

Jeśli posiadasz małe dzieci, z pewnością wiesz, że wszystkiego muszą posmakować. Niewątpliwie w ich pokoju jest bardzo dużo pluszowych maskotek. Niestety są one siedliskiem kurzu i roztoczy! Szybkim i skutecznym sposobem na pozbycie się bakterii z ulubionych maskotek, jest właśnie użycie parownicy do ubrań.

Skomentuj ten wpis