Zdrowy sen dziecka – czyszczenie materaca parą

Zdrowy sen dziecka – to właśnie o niego pragnie zadbać każda mama. Przez pierwsze lata życia dziecko spędza w łóżku bardzo dużo czasu, dlatego tak ważne jest utrzymanie go w czystości. I wcale nie jest to takie trudne, szczególnie mając do pomocy stacjonarne żelazko parowe SteaMaster.

Odpowiednio dobrany, wygodny materac dla dziecka to połowa sukcesu. By nic nie zaburzało zdrowego i regenerującego snu Twojej pociechy, należy o niego odpowiednio dbać. Wystarczy kilka prostych nawyków, które zapewnią maluchom komfort podczas snu. Parownica do ubrań świetnie się tutaj sprawdzi. To nie tylko żelazko, a urządzenie wielofunkcyjne!

Czyszczenie materaca gorącą parą 

Czyszczenie materaca dziecka może wydawać się ciężkie ze względu na jego wielkość i nieporęczność. Dzięki budowie steamera możemy odświeżać go w pionie. Wystarczy oprzeć materac o ścianę lub łóżeczko i przyłożyć dyszę do materiału. Wykonując ruchy od góry do dołu z łatwością usuniemy zarówno nieprzyjemny zapach, wilgoć, jak i zalegające mikroorganizmy.

Jak usunąć roztocza z materaca?

Zalegające roztocza w materacu mogą okazać się przyczyną ciągłych alergii czy uciążliwych problemów z zasypianiem. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie. Jak usunąć roztocza z materaca? Gorącą parą! Gorąca para wnikająca we włókna materiału bez problemu usuwa i wyparza zalegające tam bakterie czy złuszczony naskórek.

Wietrzenie

Wydaje się banalne, a tak naprawdę nie wszyscy o tym pamiętają. Każdego ranka, po przebudzeniu, powinniśmy wietrzyć materac przez co najmniej 20 minut. Dzięki temu usuniemy nagromadzoną w nim wilgoć. Podczas dłuższych nieobecności w domu czy wyjazdów na wakacje, warto pamiętać by nie przykrywać materacy kocami, kapami i narzutami, by zapewnić im odpowiednią wentylację. Dzięki temu po powrocie będziemy mogli cieszyć się ich świeżością.

Regularne obracanie

Materac powinno się obracać regularnie co pół roku. W ten sposób unikniemy jego odkształceń, a przez te kilka miesięcy „odpoczynku” powróci do swojego pierwotnego kształtu. Nie dość, że przedłuża to jego żywotność, to na dodatek w znacznym stopniu poprawia też higienę snu naszego dziecka.

Źródło zdjęć: http://wkrecona.pl.

Skomentuj ten wpis