Dezynfekowanie samochodu ze SteaMaster

W okresie rozprzestrzeniania się koronowirusa musimy szczególnie zadbać o bieżące odkażanie miejsc, z którymi mamy styczność. Warto pamiętać o dezynfekowaniu nie tylko okryć wierzchnich, ubrań, materiałowych powierzchni w domu i klamek, ale także samochodu. W jego wnętrzu również gromadzą się bakterie i drobnoustroje. Para wydobywająca się z prasowacza parowego SteaMaster sięga nawet 115 stopni. Pomoże Ci ona w walce z wirusem!

Kwarantanna to idealny czas na porządki, nie tylko w domu czy garderobie. W końcu mamy czas na dokładne posprzątanie samochodu. W sam raz na przyjście wiosny! Wykorzystaj do tego parownicę SteaMaster, która odświeży i zdezynfekuje wnętrze Twojego pojazdu.

I etap – sprzątanie śmieci i odkurzanie 

Przed rozpoczęciem sprzątania samochodu musimy pamiętać, by dokładnie opróżnić go ze wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Chusteczki, papierki, paragony muszą wylądować w koszu, zaś przydatne akcesoria poukładaj na swoich miejscach w schowku. Zanim zaczniesz odkurzać auto, wyjmij i wytrzep też wszystkie dywaniki.

II etap – odświeżanie i dezynfekowanie tapicerki

Gdy już wyrzucisz wszystkie śmieci i odkurzysz wnętrze samochodu, przyjdzie czas na odświeżenie tapicerki. Parownica SteaMaster to urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko zadba o garderobę, ale też odświeży materiałowe powierzchnie. Wystarczy przyłożyć dyszę do siedzeń i wykonywać ruchy z góry do dołu. Gorąca para wniknie we włókna materiału, zabije bakterie zalegające w środku, a przy okazji zneutralizuje zapach.

W dobie panującego wirusa ważna jest nie tylko higiena rąk, ale także dezynfekcja naszego otoczenia. Jeśli korzystasz w tym czasie z samochodu, jego również warto odkażać, nawet po każdym użyciu! Prasowacz parowy SteaMaster świetnie się w tym sprawdzi. Jest na tyle poręczny, że bez problemu zdezynfekujesz nim siedzenia z przodu, z tyłu, deskę rozdzielczą, drzwi, klamki, a nawet kierownicę.

Trzeci etap – sprzątanie bagażnika

Nie zapomnij o sprzątaniu bagażnika. W końcu to tam najczęściej zbierają się wszystkie śmieci i bakterie. Materiałowe powierzchnie również potraktuj gorącą parą, usuniesz w ten sposób zalegające roztocza.

Dodatkowo – usuwanie plam

Dodatkowo parownica SteaMaster pomoże usunąć wszelkie zaschnięte plamy na drzwiach czy desce rozdzielczej. By uniknąć niepotrzebnego skrobania i rysowania, wystarczy przyłożyć dyszę do powierzchni. Gorąca para zmiękczy brud, który wystarczy przetrzeć zwykłą ściereczką.

Więcej informacji na temat zabijania wirusów przeczytasz w tym poście:

https://www.steamaster.pl/blog/jak-zabijac-wirusy-ze-steamaster-podczas-kwarantanny/.

Wszystkie dostępne modele parownic SteaMaster znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Do odświeżania i dezynfekowania samochodu szczególnie polecamy profesjonalny BW-03: https://www.steamaster.pl/produkty/profesjonalny-prasowacz-parowy-bw-03-2/. Ma on najwyższą temperaturę pracy – 115 stopni, dzięki temu najlepiej poradzi sobie z wirusami i bakteriami!

Zdjęcia: Detailingowy (https://www.instagram.com/detailingowy/)

Skomentuj ten wpis