Jak zabijać wirusy ze SteaMaster podczas kwarantanny ?

W okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce szczególną uwagę powinniśmy zwrócić nie tylko na naszą higienę (i częste mycie rąk!), ale także na odkażanie powierzchni, na których osadzają się bakterie. Temperatura pary wydobywającej się z prasowacza parowego SteaMaster sięga 100 stopni Celsjusza, a w modelu BW-03 jest to nawet 115 stopni. Zabija ona zatem wszystkie wirusy, bakterie, roztocza i drobnoustroje.

Najskuteczniejszą bronią w czasie zagrożenia epidemiologicznego jest higiena. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o kilku najprostszych zasadach, które pomogą uniknąć zarażenia wirusem. Przedstawiamy kilka sposób na wykorzystanie parownicy SteaMaster w walce z bateriami.

Okrycia wierzchnie

Płaszcze, kurtki, marynarki czy inne okrycia wierzchnie są siedliskiem wielu bakterii, które w ciągu dnia zbieramy w pracy, transporcie publicznym czy sklepach. Niestety, nie są to rzeczy, które z łatwością wypierzemy w pralce. Nie powinniśmy też często nosić ich do pralni chemicznych, ponieważ szybko się zniszczą. Warto więc oczyszczać je gorącą parą! Dlatego po każdym powrocie do domu powieś ubranie na wieszaku steamera i potraktuj parą. Wystarczy przyłożyć dyszę do materiału i wykonywać ruchy z góry do dołu. W dwie minuty usuniesz wszelkie drobnoustroje.

Zimowe akcesoria

W ten sam sposób zdezynfekujesz zimowe akcesoria, z którymi bliski kontakt mają Twoja skóra oraz twarz. Na pewno będą to: szaliki, chusty, rękawiczki, czapki czy inne nakrycia głowy. Para osiąga temperaturę blisko 100 stopni Celsjusza. Pamiętaj, że przy tym jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów materiałów! Nie musisz obawiać się o odświeżanie wełny czy kaszmiru. Parownica nie przypali, ani nie nabłyszczy tkanin, za to usunie wszelkie zalegające w nich i na nich roztocza.

Otoczenie dziecka

W tym trudnym okresie dbajmy też o maluchy i ich otoczenie. Przy pomocy parownicy SteaMaster nie tylko szybko zdezynfekujemy dziecięce ubranka i kocyki, ale też w łatwy sposób oczyścimy ich przestrzeń. Gorąca para usunie wszelkie wirusy zalegające w pluszowych zabawkach. Warto parą potraktować nawet te plastikowe!

Materiałowe powierzchnie w domu

Salon i sypialnia to ulubione miejsca bakterii i roztoczy, a zarazem miejsca, w których spędzamy najwięcej czasu. Po powrocie z pracy do domu nierzadko nie zdejmujemy nawet z siebie ubrań i siadamy na kanapie czy w fotelu. Nie zwracając uwagi na to, że wcześniej w tych samych spodniach siedzieliśmy w pojazdach transportu publicznego. Dlatego warto odkażać też wszystkie materiałowe powierzchnie, z którymi mamy bieżącą styczność. Zatem codziennie oczyszczaj gorącą parą kanapę czy swój ulubiony fotel.

Więcej informacji na temat odświeżania i pozbywania się wszelkich bakterii przeczytasz w tym poście: https://www.steamaster.pl/blog/zwalczanie-roztoczy-w-domu-z-parownica-steamaster/.

Wszystkie dostępne modele parownicy SteaMaster znajdziesz w sklepie internetowym: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis