Jak odświeżyć ubrania bez prania?

Jesienią wyciągamy z dna szafy ciepłe swetry, wełniane marynarki oraz ulubione płaszcze. Mimo iż zwykle pochowane są w kartonach czy pokrowcach, zazwyczaj wymagają odświeżenia. Ze stacjonarnym żelazkiem parowym SteaMaster zrobisz to bez potrzeby prania ich w pralce.

Wełna i kaszmir to najchętniej wybierane przez nas materiały w sezonie jesienno-zimowym. W końcu należą do najcieplejszych tkanin, choć jednocześnie także najtrudniejszych w kwestiach prania i odświeżania. Ze względu na swoją delikatną strukturę, nie powinny być często wrzucane do pralki. W takim razie jak je odświeżyć? Z pomocą parownicy do ubrań SteaMaster!

Odświeżanie swetra

Swetry to aktualnie jedne z ulubionych elementów garderoby. Dają nam ciepło i ochraniają przed zimnem. Jak wcześniej wspomnieliśmy, najchętniej wybieramy teraz te wykonane z wełny czy kaszmiru. Jednak musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Zarówno tradycyjne pranie w pralce, jak i korzystanie z usług pralni chemicznych, może znacznie wpłynąć na żywotność swetrów. Dlatego warto skorzystać z alternatywnego sposobu na ich odświeżenie – gorącej pary.

Ta wydobywająca się z dyszy steamera osiąga temperaturę około 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu zabija wszelkie zalegające w ubraniu bakterie. Wystarczy powiesić wybraną rzecz na wbudowanym wieszaku i wykonywać ruchy z góry do dołu. Dodatkowo każdy stacjonarny model prasowacza wyposażony jest w specjalną nakładkę ze szczotką, która jednocześnie wyprasuje i wygładzi wełnianą powierzchnię. W kilka minut nasz ulubiony sweter będzie znowu świeży i piękny.

Prasowanie marynarki

Traktowanie gorącą parą świetnie sprawdza się także w przypadku eleganckich marynarek, których nie jesteśmy w stanie wyprać zwyczajnie w pralce. Parownica nie tylko usuwa siedliska roztoczy, ale także wnika w głąb materiału i rozprostowuje jego włókna, dzięki czemu jednocześnie prasujemy i odświeżamy daną rzecz. Wystarczy chwila, by marynarka zyskała swój dawny wygląd i była odświeżona.

Oczyszczanie okryć wierzchnich

Zazwyczaj największe wyzwanie stanowią dla nas okrycia wierzchnie, np. płaszcze czy kamizelki. By przygotować je na kolejny sezon, najczęściej zanosimy je do pralni chemicznych. Z parownicą SteaMaster odświeżymy te części garderoby bez wychodzenia z domu! Nie dość, że oszczędzamy czas, to dodatkowo również i pieniądze. Tak jak w przypadku swetrów czy marynarek, wieszamy płaszcz lub kamizelkę na wieszaku i powtarzamy przedstawione wcześniej czynności. Prasowacz parowy dotrze nawet w najmniejsze zakamarki między guzikami i usunie wszystkie bakterie, które zebrały się podczas leżakowania naszych okryć wierzchnich w sezonie letnim. Gorąca para przywróci ich dawną świeżość, a także formę!

Przekonaj się sam, jak łatwo można odświeżać ubrania bez prania i wybierz swój model prasowacza SteaMaster: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis