Jak odświeżyć ubrania?

Twoja szafa pęka w szwach, a Ty ciągle mówisz, że nie masz się w co ubrać. Co sezon kupujesz nowe elementy garderoby, a te stare gromadzisz na dnie szafy, oddajesz innym (to dobrze!) lub wyrzucasz. Coraz więcej słyszymy o świadomym podejściu do mody. Kupujemy klasyczne, dobrej jakości ubrania, które służą nam dłużej. Może i Ty zmienisz swoje podejście i zaczniesz bardziej świadomie podejmować decyzje? Zamiast kupować kolejny sweter lub wyrzucać już niby zużytą czarną koszulę odświeżysz te zalegające w kącie? Pomoże Ci w tym parownica SteaMaster.

W ostatnich latach idea zero waste stała się bardzo popularna. Dotyka ona każdej sfery naszego życia. Głównym założeniem jest produkowanie jak najmniejszej ilości odpadów, tak, aby nie zanieczyszczać środowiska i zmierzać w stronę minimalizmu. Dziedzina mody nie jest tutaj wyjątkiem. Zamiast odświeżać stare ubrania, wyrzucamy je. Zamiast oczyszczać ubrania, np. gorącą parą, pierzemy je (tym samym też niszczymy) lub oddajemy do pralni chemicznych. Jak wcielić kilka prostych nawyków do naszej codzienności i starać się dbać o ubrania w domowym zaciszu? Z naszego artykułu dowiesz się jak odświeżyć ubrania bez prania!

Odświeżanie starego swetra

Prasowacz SteaMaster to nie tylko żelazko parowe, ale wielofunkcyjne urządzenie, które m.in. wygładzi, odświeży i zadba o ubrania. Każdy z nas ma w szafie stary, zmechacony sweter, którego z góry skazujemy na leżenie głęboko w szafie lub myślimy o wyrzuceniu i zakupie nowego. A gdyby go odświeżyć i nadać mu nowe życie…?

Jak skutecznie odświeżyć stary sweter? Na początku oczyść sweter golarką do ubrań, tak, aby pozbyć się „kulek”. Następnie wyczesz go za pomocą steamera i nałożonej na dyszę końcówki ze szczotką. Gorąca para oczyści tkaninę i zalegające w niej bakterie i roztocza oraz usunie nieprzyjemny zapach.

Odświeżanie czapki

To samo tyczy się innych części garderoby zalegających na dnie szafy. Czapki, szaliki czy rękawiczki w okresie zimowym są szczególnie podatne na mechacenie się. Warto też zadbać o nie jeszcze przed zakończeniem sezonu. Zanim wylądują w pudłach na strychu, wyczyść je, tak, aby służyły Ci przez kolejne lata.

 

Odświeżanie wyblakłych ubrań

Oprócz właściwości bakteriobójczych gorąca para świetnie radzi sobie także z przywracaniem kolorów. Szczególnie tych ciemnych. Czarna, wyblakła koszula nie musi iść od razu na śmietnik. Kilka ruchów parownicą SteaMaster wygładzi ją, przywróci dawną świeżość oraz nada pierwotny kształt.

Alternatywa do pralni

Prasowacz to alternatywa dla pralni chemicznych. Oczywiście niektóre materiały są bardzo wymagające i nie można ich ani prać w pralce, ani też prasować zwykłym żelazkiem. Jednakże zbyt częste pranie chemiczne może zniszczyć delikatne czy szlachetne tkaniny jak wełna, kaszmir czy jedwab. Warto „wyparzać” je gorącą parą steamera i to w domowym zaciszu! Oczyści ona materiały, zniweluje nieprzyjemne zapachy i wygładzi ubranie. Świetnie sprawdzi się przy odświeżaniu marynarek czy już nieco lżejszych wiosennych płaszczy.

Prasowacz parowy SteaMaster pomoże też Twojej garderobie. Wybierz swój model: https://www.steamaster.pl/shop/.

Jak odświeżyć ubrania bez prania?

Jesienią wyciągamy z dna szafy ciepłe swetry, wełniane marynarki oraz ulubione płaszcze. Mimo iż zwykle pochowane są w kartonach czy pokrowcach, zazwyczaj wymagają odświeżenia. Ze stacjonarnym żelazkiem parowym SteaMaster zrobisz to bez potrzeby prania ich w pralce.

Wełna i kaszmir to najchętniej wybierane przez nas materiały w sezonie jesienno-zimowym. W końcu należą do najcieplejszych tkanin, choć jednocześnie także najtrudniejszych w kwestiach prania i odświeżania. Ze względu na swoją delikatną strukturę, nie powinny być często wrzucane do pralki. W takim razie jak je odświeżyć? Z pomocą parownicy do ubrań SteaMaster!

Odświeżanie swetra

Swetry to aktualnie jedne z ulubionych elementów garderoby. Dają nam ciepło i ochraniają przed zimnem. Jak wcześniej wspomnieliśmy, najchętniej wybieramy teraz te wykonane z wełny czy kaszmiru. Jednak musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Zarówno tradycyjne pranie w pralce, jak i korzystanie z usług pralni chemicznych, może znacznie wpłynąć na żywotność swetrów. Dlatego warto skorzystać z alternatywnego sposobu na ich odświeżenie – gorącej pary.

Ta wydobywająca się z dyszy steamera osiąga temperaturę około 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu zabija wszelkie zalegające w ubraniu bakterie. Wystarczy powiesić wybraną rzecz na wbudowanym wieszaku i wykonywać ruchy z góry do dołu. Dodatkowo każdy stacjonarny model prasowacza wyposażony jest w specjalną nakładkę ze szczotką, która jednocześnie wyprasuje i wygładzi wełnianą powierzchnię. W kilka minut nasz ulubiony sweter będzie znowu świeży i piękny.

Prasowanie marynarki

Traktowanie gorącą parą świetnie sprawdza się także w przypadku eleganckich marynarek, których nie jesteśmy w stanie wyprać zwyczajnie w pralce. Parownica nie tylko usuwa siedliska roztoczy, ale także wnika w głąb materiału i rozprostowuje jego włókna, dzięki czemu jednocześnie prasujemy i odświeżamy daną rzecz. Wystarczy chwila, by marynarka zyskała swój dawny wygląd i była odświeżona.

Oczyszczanie okryć wierzchnich

Zazwyczaj największe wyzwanie stanowią dla nas okrycia wierzchnie, np. płaszcze czy kamizelki. By przygotować je na kolejny sezon, najczęściej zanosimy je do pralni chemicznych. Z parownicą SteaMaster odświeżymy te części garderoby bez wychodzenia z domu! Nie dość, że oszczędzamy czas, to dodatkowo również i pieniądze. Tak jak w przypadku swetrów czy marynarek, wieszamy płaszcz lub kamizelkę na wieszaku i powtarzamy przedstawione wcześniej czynności. Prasowacz parowy dotrze nawet w najmniejsze zakamarki między guzikami i usunie wszystkie bakterie, które zebrały się podczas leżakowania naszych okryć wierzchnich w sezonie letnim. Gorąca para przywróci ich dawną świeżość, a także formę!

Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby na podarowanie ubraniom i odzieży nowego życia! Przekonaj się sam, jak łatwo można odświeżać ubrania bez prania i wybierz swój model prasowacza SteaMaster: https://www.steamaster.pl/produkty/.

Skomentuj ten wpis