Odświeżanie starych ubrań ze SteaMaster

Twoja szafa pęka w szwach, a Ty ciągle mówisz, że nie masz się w co ubrać. Co sezon kupujesz nowe elementy garderoby, a te stare gromadzisz na dnie szafy, oddajesz innym (to dobrze!) lub wyrzucasz. Coraz więcej słyszymy o świadomym podejściu do mody. Kupujemy klasyczne, dobrej jakości ubrania, które służą nam dłużej. Może i Ty zmienisz swoje podejście i zaczniesz bardziej świadomie podejmować decyzje? Zamiast kupować kolejny sweter lub wyrzucać już niby zużytą czarną koszulę odświeżysz te zalegające w kącie? Pomoże Ci w tym parownica SteaMaster.

W ostatnich latach idea zero waste stała się bardzo popularna. Dotyka ona każdej sfery naszego życia. Głównym założeniem jest produkowanie jak najmniejszej ilości odpadów, tak, aby nie zanieczyszczać środowiska i zmierzać w stronę minimalizmu. Dziedzina mody nie jest tutaj wyjątkiem. Zamiast odświeżać stare ubrania, wyrzucamy je. Zamiast oczyszczać ubrania, np. gorącą parą, pierzemy je (tym samym też niszczymy) lub oddajemy do pralni chemicznych. Jak wcielić kilka prostych nawyków do naszej codzienności i starać się dbać o ubrania w domowym zaciszu?

Odświeżanie starego swetra

Prasowacz SteaMaster to nie tylko żelazko parowe, ale wielofunkcyjne urządzenie, które m.in. wygładzi, odświeży i zadba o ubrania. Każdy z nas ma w szafie stary, zmechacony sweter, którego z góry skazujemy na leżenie głęboko w szafie lub myślimy o wyrzuceniu i zakupie nowego. A gdyby go odświeżyć i nadać mu nowe życie?

Na początku oczyść sweter golarką do ubrań, tak, aby pozbyć się „kulek”. Następnie wyczesz go za pomocą steamera i nałożonej na dyszę końcówki ze szczotką. Gorąca para oczyści tkaninę i zalegające w niej bakterie i roztocza oraz usunie nieprzyjemny zapach.

Odświeżanie czapki

To samo tyczy się innych części garderoby zalegających na dnie szafy. Czapki, szaliki czy rękawiczki w okresie zimowym są szczególnie podatne na mechacenie się. Warto też zadbać o nie jeszcze przed zakończeniem sezonu. Zanim wylądują w pudłach na strychu, wyczyść je, tak, aby służyły Ci przez kolejne lata.

Odświeżanie wyblakłych ubrań

Oprócz właściwości bakteriobójczych gorąca para świetnie radzi sobie także z przywracaniem kolorów. Szczególnie tych ciemnych. Czarna, wyblakła koszula nie musi iść od razu na śmietnik. Kilka ruchów parownicą SteaMaster wygładzi ją, przywróci dawną świeżość oraz nada pierwotny kształt.

Alternatywa do pralni

Prasowacz to alternatywa dla pralni chemicznych. Oczywiście niektóre materiały są bardzo wymagające i nie można ich ani prać w pralce, ani też prasować zwykłym żelazkiem. Jednakże zbyt częste pranie chemiczne może zniszczyć delikatne czy szlachetne tkaniny jak wełna, kaszmir czy jedwab. Warto „wyparzać” je gorącą parą steamera i to w domowym zaciszu! Oczyści ona materiały, zniweluje nieprzyjemne zapachy i wygładzi ubranie. Świetnie sprawdzi się przy odświeżaniu marynarek czy już nieco lżejszych wiosennych płaszczy.

Prasowacz parowy SteaMaster pomoże też Twojej garderobie. Wybierz swój model: https://www.steamaster.pl/shop/.

Skomentuj ten wpis