Prasowanie sukien ślubnych w salonie

Klientki odwiedzające salony sukien ślubnych zawsze oczekują wysokiej jakości asortymentu, który będzie się estetycznie prezentował. Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep z nowymi sukniami ślubnymi, czy wypożyczalnię, musisz zadbać o to, by kreacje wyglądały nienagannie. Przymierzanie strojów przez klientki sprawia jednak, że materiał się gniecie, a wynajmowane suknie wymagają jeszcze więcej pielęgnacji. Każdy salon skorzysta więc na prasownicy parowej. Dowiedz się, jakie są jej zalety i dlaczego warto w nią zainwestować!

Zalety prasowania sukni ślubnej parą

Suknia ślubna to strój bardzo wymagający. Wykonana jest zazwyczaj z delikatnego materiału, a jej kunsztowne wykończenia są bardzo podatne na niedelikatne traktowanie. Dlatego też użycie tradycyjnego żelazka jest w tym przypadku fatalnym pomysłem. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się parownica, która nie przypali ani nie zabrudzi tkaniny. Prasowanie sukni ślubnej odbywa się bowiem przy użyciu gorącej pary wodnej.

Para osiąga temperaturę około 120 stopni Celsjusza, co pozwala na prasowanie materiałów w pozycji pionowej. Suknia może więc swobodnie wisieć, podczas gdy parownica będzie rozprostowywała włókna tkaniny. Para wodna wnika głęboko w strukturę odzieży, więc oddziałuje również na niższe warstwy kreacji, jednocześnie eliminując nieprzyjemne zapachy i dezynfekując ją.

Stosowanie parownicy to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa sukni, ale także łatwość i wygoda. Prowadząc salon sukien ślubnych, z pewnością masz mnóstwo pracy związanej z konserwacją swojego asortymentu. Zaoszczędź więc czas i energię, wykorzystując niezawodny steamer. Cały proces prasowania potrwa zdecydowanie krócej niż jakakolwiek praca z wykorzystaniem żelazka.

Kolejną zaletę posiadania parownicy w salonie sukni ślubnych stanowi jej wszechstronność. Można używać jej wszędzie, gdzie tylko jest dostęp do prądu. Co więcej, nadaje się ona do różnorodnych materiałów – także tych najbardziej delikatnych, jak koronka, jedwab, muślin, tiul czy organza.

Jak przebiega prasowanie sukni ślubnej parą?

Prasowanie kreacji weselnych za pomocą parownicy to bardzo prosta czynność, która nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów (jak deska do prasowania) ani specjalnych warunków. Prawdę mówiąc, możesz przeprowadzić ją nawet na poczekaniu – na przykład kiedy uczestniczysz w targach czy pokazach.

Suknię ślubną można prasować na prawej stronie, ponieważ para wodna nie brudzi materiału i nie zostawia nieestetycznych błyszczących śladów. Parownicę wystarczy podłączyć do prądu i napełnić wodą. Tkaninę sukni należy delikatnie naciągnąć i przyłożyć do niej końcówkę steamera. Dyszę trzeba przesuwać pod kątem wzdłuż materiału, lecz nie musi go ona dotykać. Po paru pierwszych próbach szybko nabierzesz w tym wprawy.

Zadbaj o suknie ślubne w swoim salonie dzięki parownicom SteaMaster

Jeśli chcesz mieć pewność, że suknie ślubne w Twoim salonie lub wypożyczalni poddawane są odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, koniecznie zainwestuj w parownicę. To niezawodne urządzenie, które pozwoli Ci utrzymywać asortyment w nienagannym stanie. Dzięki temu kreacje zawsze będą gotowe na zaprezentowanie ich klientkom.

Doskonałej jakości parownice znajdziesz w asortymencie Steamaster. Stosując je na co dzień, szybko i skutecznie doprowadzisz do idealnego stanu każdą suknię ślubną. Raz na zawsze skończ z nieporęcznym żelazkiem i zacznij ułatwiać sobie pracę!

 

Skomentuj ten wpis