5 sposobów na wykorzystanie parownicy SteaMaster w jesienno-zimowej garderobie

Jesień w pełni. Grube, wełniane swetry wyciągnięte z dna szafy, płaszcze na miejscu letnich narzutek, a zamiast sandałków w progu ulubione zamszowe botki. Najmodniejszy okres w roku trwa w najlepsze! Jak radzić sobie w tym czasie z garderobą? Jak o nią dbać, odświeżać, prasować? Z pomocą przychodzi SteaMaster.

O jesienno-zimowe ubrania zadbać jest trudniej niż o te letnie. Wełna, grubsza bawełna, kaszmir czy zamsz to materiały, które wymagają specjalnego traktowania. A to właśnie te tkaniny królują teraz w naszych szafach. I pytanie – jak je odświeżać, żeby zbyt często nie narażać ich na pranie chemiczne, i jak w ogóle je prasować? Oto 5 sposobów na wykorzystanie SteaMastera właśnie w jesienno-zimowej garderobie.

Prasowanie ubrań

Dzięki parownicy SteaMaster w łatwy i szybki sposób odświeżysz oraz wygładzisz ulubione swetry, wełniane spodnie czy jedwabne bluzeczki. Wydobywająca się z dyszy gorąca para rozprostuje włókna, ale nie zniszczy ani nie nabłyszczy materiałów.

Odświeżanie okryć wierzchnich

Stacjonarne modele prasowaczy parowych SteaMaster są wyposażone w specjalną końcówkę ze szczotką, która idealnie nadaje się do czyszczenia i wygładzenia okryć wierzchnich, takich jak zimowe płaszcze czy wełniane marynarki. Co więcej, steamer usunie przy okazji nieprzyjemne zapachy, które mogły pojawić się podczas leżakowania ubrań na dnie szafy.

Modelowanie kapeluszy

Po okresie letnim wyciągnięte z kartonów kapelusze tracą pierwotny kształt. Tradycyjne żelazko zupełnie nie radzi sobie w takich sytuacjach, za to steamer sprawdza się doskonale. Parownica nie tylko wymodeluje Twoje ulubione kapelusze czy kaszkiety, ale także sprawi, że będą Ci służyły przez kolejne sezony. Więcej szczegółów znajdziesz w niedawno opublikowanym poście: https://www.steamaster.pl/blog/modelowanie-kapeluszy-za-pomoca-steamaster/.

Czyszczenie zamszu

Bardzo często zapominamy o dodatkach, a przecież to one stanowią dopełnienie naszych jesienno-zimowych stylizacji. Między wrześniem a grudniem chętnie decydujemy się na zamszowe botki. Deszcz i śnieg sprawiają, że nie jest łatwo zadbać o ten rodzaj butów.  Jednakże ta sama specjalna końcówka ze szczotką, która świetnie sprawdza się przy wygładzaniu płaszczy, tutaj także znajdzie swoje zastosowanie. Buty będą wyglądały jak nowe!

Usuwanie bakterii i roztoczy

W końcu nadszedł też czas, aby wyciągnąć z szafy nasze ulubione koce, po które tak chętnie sięgamy w chłodne, zimowe wieczory. Niestety, po kilku miesiącach nieużywania mogły się nieco zakurzyć. Na szczęście, parownica SteaMaster bez problemu usunie z nich wszelkie bakterie i roztocza, a my będziemy mogli na nowo cieszyć się ich świeżością i neutralnym zapachem.

Skomentuj ten wpis